Luksemburg - zielone serce Europy - najbogatsze europejskie księstwo, które przyciąga turystów pięknem przyrody, dobrze zachowanymi zamkami i fortecami, a także tworzy doskonałe warunki dla turystów.

Wygląd i ogólne wrażenie

Diekirch jest typowym luksemburskim miastem z wąskimi uliczkami europejskimi, starymi budynkami otoczonymi zielenią. Dookoła - lasy i góry, a samo miasto jest ciche i godne szacunku.

Symbolem Dikirha jest osioł. Miasto jest bardzo czyste, zielone i ciche. Dlatego, jak głosi legenda, jego mieszkańcy sprzeciwiali się budowie nowej linii kolejowej, dla której wyższe władze nazywały ją osłami, którzy sami nie rozumieją, jakie korzyści przyniesie taka konstrukcja. Uważa się, że po tym osioł stał się talizmanem miasta. Posąg osła pyszni się w centrum i jest kompozycją z fontanną.

Pomimo niewielkich rozmiarów miasta, istnieje wiele obiektów sportowych i podobnych usług dla turystów. Miasto o populacji 7.000 jest centrum sportowym księstwa. Na stokach narciarskich, w piłce nożnej i tenisie odbywają się zawody, coroczna Eurocross, która przyciąga najlepszych zawodników w Europie i Afryce.

Miasto ma basen, skate park, korty. Miejscowi bardzo lubią rowery, które są głównym transport w Luksemburgu . Rowery górskie i miejskie można wypożyczyć.

Istnieje wiele specjalnych ścieżek do jazdy na rowerze, a dla tych, którzy lubią chodzić, istnieją specjalne trasy spacerowe po mieście, w lesie, w góry, wzdłuż strumieni. Są one mapowane w przewodniku, który można kupić w każdej księgarni.

Городские видыВиды ДикирхаУлицы Дикирха
O karnawale

Głównym wydarzeniem miejskim jest doroczny karnawał. Miejscowi ludzie wydają się bardzo spektakularni: z kostiumową procesją i wszystkimi atrybutami związanymi z karnawałem. Każdego roku tysiące turystów odwiedza karnawał. Odbywa się przed Wielkim Postem i trwa trzy dni. Ten czas jest również okresem rabatów, dla których warto zakupy , kiedy można z zyskiem kupić nie tylko pamiątki, ale także drogie towary.

Ale Diekirch jest nazywany miastem-wypoczynkiem i czasem wolnym od karnawału, ponieważ zawsze jest tam specjalna atmosfera pozytywna, którą obchodzą wszyscy goście.

Zabytki Dikirkh

  1. Charakterystyczną cechą miast europejskich jest obecność "starego miasta". W Diekirch w Luksemburgu jest stara dzielnica. Oddycha atmosferą średniowiecza. Tutaj można zobaczyć gotycki kościół św. Laurenta z XVI wieku, w którym zachowały się starożytne grobowce. Katedra św. Wawrzyńca, tak jak nazywa się kościół, została wzniesiona na wcześniejszym budynku: była tutaj rzymska willa, ale także została wzniesiona na ruinach przedromańskiego kościoła w VI wieku. BC
  2. Warto odwiedzić Narodowe Muzeum Wojskowe, choćby dlatego, że jest jednym z najlepszych w Europie. Największe wrażenie na gościach robią panoramy na wielką skalę, oświetlające historię sił militarnych Luksemburga i tragiczne sceny z II wojny światowej. "Bitwa w górach" jest głównym tematem wystawy, jest to fatalna bitwa o księstwo. W muzeum znajdują się fotografie, przedmioty użytku żołnierzy, części amunicji, broń, sprzęt wojskowy.
  3. Ekspozycja Narodowego Muzeum Historii Samochodów jest również jedną z najlepszych w Europie. Oto retro samochody i pojazdy. Muzeum będzie interesujące zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Na jego terenie znajduje się kawiarnia, sklep z pamiątkami, archiwum.
  4. Na drugim piętrze muzeum samochodowego znajduje się muzeum browaru DIEKIRCH. Fani słynnego piwa luksemburskiego zainteresują się historią marki, zabytkowymi butelkami, okularami i reklamą. Opłata startowa jest płatna osobno, 5 euro.
  5. Muzeum Historyczne opowie Ci historię miasta od epoki do epoki. Pięć sal można prześledzić od czasów starożytnych do naszych dni. Szczególnie cennym eksponatem jest dobrze zachowana starożytna mozaika. Muzeum działa przez wszystkie dni, z wyjątkiem poniedziałków, od 10 do 18.

Aby dokończyć wrażenie, musisz zjeść kolację w restauracjach Dikirha, ryby na rzece Sur i, jeśli nie możesz uczestniczyć w karnawale, przynajmniej odwiedzić jeden z koncertów na Placu Centralnym, które są tutaj regularnie.

Собор Святого ЛоренсаЦентральный фонтанЗамок Бауершайд
Otoczenie

W okolicach miasta jest także wiele ciekawych rzeczy, można zobaczyć ruiny osady starożytnych Niemców i Celtów. Dikirch słynie w Luksemburgu i za granicą z browaru, którego budynek przyciąga turystów.

Nie sposób nie zauważyć zamku Bauerscheid, który ma ponad tysiąc lat. Wznosi się na płaskowyż i przyciąga nie tylko starożytną architekturę, ale także średniowieczną dekorację wnętrz, a także bogatą kolekcję broni o starym ostrzu. Jako muzeum działa codziennie od kwietnia do października, a zimą - tylko w weekendy.

W Diekirch, podobnie jak w Luksemburgu, wszystko jest bardzo wygodne dla turystów. I choć średniowieczna atmosfera jest pieczołowicie strzeżona, naprawdę można tu odpocząć, ciesząc się zarówno naturalnymi gatunkami, jak i zabytkami.

Jak się tam dostać?

Diekirch jest jednym z najczęściej odwiedzanych miast w Luksemburgu po kapitały , jest centrum tej samej dzielnicy. Jest 40 km od stolicy, stoi nad rzeką Sauer. Możesz dostać się z Luksemburga pociągiem lub autobusem. Podróż trwa około 45 minut.

Памятники на улицах ДикирхаЖивописная природаАрхитектура города