Wybierasz się w podróż do krajów Europy i po otrzymaniu wizy Schengen możesz odwiedzić jedno małe państwo z tysiącletnią historią - Luksemburg. Całe miasto wydawało się zatrzymywać w średniowieczu: obfitość zamków i klasztorów, zabytków i muzeów, chronionych parków. Z podróży zagranicznych zawsze przynosimy dużą liczbę zdjęć, które pokazują najciekawsze miejsca odpoczynku. Możesz wcześniej zaplanować trasę, aby dowiedzieć się, co warto zobaczyć w Luksemburgu.

Główne atrakcje miasta Luksemburg

Pomimo tego, że Luksemburg jest najmniejszym krajem europejskim, ma coś do odwiedzenia: Most Adolfa, postać Złotej Damy, kazamaty Petrus, zamki w Luksemburgu (na przykład Pałac Wielkiego Księcia), Kościół św. Michała, Kościół św. Piotra i Pawła, Katedra w Luksemburgu Matka Boża z XVII wieku, Muzeum Browaru Garbarskiego, Park Czarów dla Dzieci w Betemburgu, W miasteczku Welz znajduje się pomnik bogini wolności.

A cały Luksemburg jest bogaty w zieleń. Dlatego jeśli nie planujesz zwiedzać zabytków i miejsc pamięci tego stanu, to po prostu spacerując po parkach, rezerwatach przyrody w Luksemburgu i jego okolicach, możesz dobrze wypocząć. las, skalisty teren, obfitość małych strumieni.

Luksemburg Atrakcje2

Grand Ducal Palace w Luksemburgu

Pałac jest główną atrakcją Luksemburga. Początkowo został zbudowany jako ratusz - organ samorządu terytorialnego. Dopiero w 1890 r. Wielki Książę zamieszkał z rodziną w rezydencji. W związku z tym architekci Charles Ardenne i Gideon Bordio stworzyli nowe skrzydło budynku.

Podczas panowania nazistowskiego reżimu pałac służył jako sala koncertowa i tawerna. W wyniku takiego irracjonalnego użytkowania zepsuło się wiele dzieł sztuki i mebli, które służyły jako dekoracja wnętrz i zostały wykonane na zamówienie.

Po zakończeniu II wojny światowej pałac ponownie został uznany za główny dom głowy państwa.

Obecnie w Pałacu Wielkiego Księcia odbywają się oficjalne wydarzenia i konferencje polityczne.

Zabytki Luksemburga3

Katedra Notre Dame w Luksemburgu

Katedra znajduje się na głównym placu w Luksemburgu. Został wzniesiony w XVII wieku, a jego styl architektoniczny jest mieszanką renesansu i późnego gotyku.

Początkowo katedra była kolegiatem jezuickim, a następnie kościołem św. Mikołaja, a dopiero w 1870 r., Kiedy to sam kraj stał się biskupstwem, kościół stał się kościołem katedralnym Matki Bożej.

W piątą niedzielę po Wielkanocy pielgrzymi z całego świata przybywają do katedry, aby dotknąć obrazu Matki Bożej Pocieszycielki Żałobników. Początkowo posąg jest przenoszony tą samą drogą, co dziewięć wieków temu, a następnie umieszczony na ołtarzu i ozdobiony kwiatami. Wtedy parafianie mogą zbliżyć się do niej.

W katedrze znajduje się grobowiec krypty, w którym Wielki Książę jest pochowany wraz z członkami rodziny. Również w środku znajduje się grób hrabiego Luksemburskiego, Johna Blinda.

luksemburg atrakcji4

Most Adolphe w Luksemburgu

Most ma swoją nazwę na cześć księcia, który rządził krajem na początku XX wieku i uroczyście położył pierwszy kamień własnymi rękami w 1900 roku. Budowa trwała trzy lata. Wysokość mostu wynosi 153 m. Obecnie jest to największy kamienny most w Europie.

Jest to połączenie, ponieważ łączy dwie dzielnice Luksemburga - Górne i Dolne Miasto.

luksemburg atrakcji5

Luksemburg to mały kraj o interesującej historii. Odwiedzając ten stan, bliżej poznacie historię średniowiecza, ponieważ główne atrakcje miasta w pełni odzwierciedlają ducha epoki. Nowoczesne budynki harmonijnie wkomponowują się w tworzoną tutaj atmosferę.