Na południowym wschodzie Szwecja , nad brzegiem Morza Bałtyckiego jest jednym z najstarszych miast w kraju - Kalmar. Jest to rodzaj bramy przy wejściu do najdłuższej drogi krajowej kraju - Elandu. To miasto znajduje się na kilku wyspy połączone mostami.

Historia miasta Kalmar w Szwecji

Miasto Kalmar zostało utworzone około 1200 roku. W średniowieczu było trzecim co do wielkości centrum handlu. Stąd eksportowane żelazne i rzemieślnicze towary do Niemiec. W tym miejscu w XII wieku został zbudowany Zamek Kalmar którzy pomagali miejscowym bronić się przed piratami i inwazjami Duńczyków. Wokół twierdzy utworzyło się miasto o tej samej nazwie. Dzisiaj Kalmar na mapie Szwecji jest kwitnącym centrum handlowym.

Город Кальмар на карте Швеции

Klimat Kalmar

Miasto Kalmar znajduje się na obszarze o umiarkowanym klimacie kontynentalnym, przekształcając się w morską. Oto łagodna zima i chłodne lato. W zimie mróz może osiągać -16 ° C, a latem maksymalna temperatura powietrza wynosi + 21 ° C. W okresie poza sezonem często występuje zmienna pogoda z wiatrem i opadami, które przynoszą prądy powietrza z Północnego Atlantyku i Morza Bałtyckiego.

Zabytki Kalmar w Szwecji

Miasto Kalmar, zrobione na poniższym zdjęciu, jest małe. Przyjeżdżając tutaj możesz odwiedzić wiele interesujących miejsc:

 1. Zamek Kalmar w Szwecji - jedna z głównych atrakcji miasta i jego symbol. Jest prawdziwym arcydziełem sztuki fortyfikacyjnej. Ten wielki europejski budynek słynie z tego, że właśnie tutaj doszło do zjednoczenia trzech państw: Szwecji, Norwegia i Z Danii . Dzisiaj budynek ma muzeum . Jest restauracja, kilka sal konferencyjnych. Zamek otoczony jest pięknym parkiem.
 2. Замок КальмарПарк у замка Кальмар
 3. Salvesaden to niewielka kopia miasta średniowiecza, które zostało całkowicie zniszczone w XVII wieku. Znajduje się 8 km od centrum Kalmar. Odwiedzający mogą spróbować swoich sił w robieniu różnych produktów, brać udział w turnieju rycerskim, strzelać z łuku itp.
 4. Сальвестаден
 5. Katedra Kalmar zaczęła być budowana pod królem Karola X, kontynuowana przez Karola XI, a skończyła za panowania Karola XII, dlatego świątynia została nazwana Katedrą Karola. Budynek został zbudowany w stylu barokowym. Jej ołtarz zdobiony jest złotem i otoczony rzeźbami, alegoriami włoskiego renesansu.
 6. Кафедральный собор
 7. Muzeum Kalmara znajduje się w centrum miasta, w budynku dawnej fabryki. Jego główna ekspozycja poświęcona jest sztandarowemu flagowemu Kronanowi. W muzeum można również zobaczyć wystawę, na której prezentuje dzieło słynnej artystki Szwecji - Jenny Nyustrem.
 8. Музей
 9. Most Öland o długości 6072 m łączy ląd stały z wyspą Öland. Zachodnia część mostu zbudowana jest z charakterystycznym garbem, który zapewnia płynne przejście pod nim.
 10. Эландский мост
 11. Wyspa Öland ma drugie imię, co oznacza "kraj wiatraków". Te drewniane konstrukcje są główną atrakcją Åland. Zostały one zbudowane w XVII wieku. Na wyspie znajduje się letnia rezydencja rodziny królewskiej - Pałac Zolliden.
 12. Остров Эланд
 13. Wieża ciśnień to kolejny ciekawy budynek w mieście. Słynie z tego, że nie tak dawno temu rozpoczęto budowę niewielkich (około 40 metrów kwadratowych) mieszkań. Jednak ze względu na fakt, że znajdują się one w tak nietypowym budynku, mieszkania te są bardzo drogie.
Водонапорная башня с квартирами

Hotele i restauracje w Kalmarze

W Kalmarze jest ich wiele hotele gdzie się zatrzymać:

 1. Best Western Plus Kalmarsund 4 * znajduje się w pobliżu dworca kolejowego w Kalmarze. Wnętrza pokoi urządzone są w skandynawskim stylu, mają wszystko, czego potrzebujesz rekreacja . W hotelu znajduje się restauracja o nazwie Bistro 5. Tutaj będziesz traktowany narodowe szwedzkie dania .
 2. Best Western Plus Kalmarsund
 3. Slottshotellet 4 * znajduje się pomiędzy starymi willami otoczonymi pięknym parkiem. Zamek Kalmar znajduje się w pobliżu. Wszystkie pokoje są ozdobione kryształowymi żyrandolami, a wiele z nich ma antyczne meble. Muzeum Sztuki znajduje się po drugiej stronie ulicy, a główna ulica handlowa znajduje się 5 minut spacerem od hotelu.
 4. Slottshotellet
 5. First Hotel Witt 4 * mieści się w budynku z XVII wieku, w pobliżu dworca kolejowego. Z wielu pokoi roztacza się piękny widok na cieśninę Kalmar. Dla Gości hotelu otwarta jest restauracja Kapten Lindström Bar & Bistro, w której można zjeść pyszny lunch i miło spędzić czas.
 6. First Hotel Witt
 7. Clarion Collection Hotel Packhuset 3 * znajduje się obok portu i bardzo blisko centrum miasta. Wnętrze hotelu i restauracji imituje wystrój statku z drewnianymi belkami, belkami poprzecznymi i akcesoriami okrętowymi. Wiele pokoi oferuje widok na morze.
Clarion Collection Hotel Packhuset

Wśród najbardziej popularnych restauracji w Kalmar turystów wymienić:

 • Restaurang Atena;
 • Slottsrestaurangen Kalmar;
 • Akademikrogen Linnéuniversitetet;
 • Park Hermina;
 • Restaurang Varvsholmen.

Jak dostać się do Kalmar?

5 km od miasta jest lotnisko Lotnisko Kalmar. Stąd codzienne loty obsługiwane są przez Thai Airways, Golden Air Flag, SAS, Blue 1 JY, Malmo Aviation. Możesz lecieć do Kalmar z transferami z takich dużych miast jak Szwecja Malmö , Kopenhaga , Sztokholm . Z lotniska do miasta jest autostrada E22. Do Kalmar można również dojechać pociągiem ze Sztokholmu lub Malmö.

Współrzędne miasta: 56.701972, 16.318818