Chciałem cię zatrzymać wakacje za granicą Wielu turystów interesuje się jakością świadczonych usług i poziomem komfortu. Wakacje w Szwecja jak Ty o każdej porze roku, ponieważ istnieje równie rozwinięta turystyka narciarska i plażowa, która jest odpowiednia dla rodzin z dziećmi i fanów aktywnego spędzania wolnego czasu.

Rodzaje turystyki w Szwecji

Ludzie wybierają się do tego kraju na następujące rodzaje wypoczynku:

 • narciarstwo alpejskie;
 • plaża;
 • wycieczka
 • ekoturystyka.
Rozważ je bardziej szczegółowo.

Turystyka wycieczkowa - gdzie można odpocząć w Szwecji?

Głównym miastem kraju jest jego stolica - Sztokholm . To miasto znajduje się na 14 wyspy , gdzie można zobaczyć architekturę zabytki historyczne budynki muzea , galerie, ogrody zoologiczne itp. Tutaj dla turystów tworzone są wszystkie warunki, aby ich odwiedziny niczego nie przysłoniły, a reszta była jak najbardziej komfortowa.

Стокгольм

Turystyka biznesowa jest również dość dobrze rozwinięta w Szwecji: Tysiące partnerów i przedstawicieli różnych firm przyjeżdża do Sztokholmu w podróż służbową i na konferencję co miesiąc. Dla takich gości miasto oferuje przewodników, tłumaczy i usługi towarzyszące.

Większość podróżnych przyjeżdża do Szwecji pod koniec kwietnia, kiedy kwitnie Sakura. W tym momencie można poczuć ducha wróżki Japonia , ponieważ są wydarzenia tematyczne i programy kulturalne poświęcone Krajowi Wschodzącego Słońca. Drzewa wiśniowe są sadzone w dużych ilościach Royal Park Kunsträdgården który znajduje się w pobliżu Sztokholmu, wstęp jest bezpłatny.

Цветение сакуры

Turystyka w Szwecji oznacza również odwiedzanie innych miast, w których główny punkty orientacyjne są uważane za średniowieczne fortece, zamki , świątynie, atrakcje, parki narodowe . Najpopularniejsze miejsca wśród podróżnych to:

Парк развлечений

Urlop zimowy

Odpowiedzią na pytanie, gdzie odpocząć w Szwecji, będzie orientacja na osobiste preferencje. Na przykład dla turystyka narciarska odpowiedni dla takich miast:

 • Ruda - składa się z 4 wiosek i jest uważany za najlepszy ośrodek w Europie Północnej;
 • Selen - Największy ośrodek narciarski w kraju, w którym można przyjechać z dziećmi, ponieważ dla nich są specjalne miejsca i wspaniały zamek śnieżny;
 • Idre znajduje się na granicy z Norwegią, turyści będą mogli jeździć na nartach, skuterze, snowboardzie i psim zaprzęgu, a dla dzieci budowane jest centrum wodne, w którym zamieszkuje wieloryb Moby Dick;
 • Duved - znajduje się z dala od zgiełku miasta, składa się z snowparku dla freeriderów, snowboardzistów i narciarzy;
 • Tefefelle - tu przyjeżdżają profesjonaliści i ekstremalni miłośnicy .
Семейный отдых

Turystyka narciarska w Szwecji jest idealna dla początkujących i profesjonalistów. Istnieją różne trasy, duża liczba wyciągów, wysoki poziom usług i bezpieczeństwo.

Горнолыжный отдых

Wakacje na plaży w Szwecji

Najlepszym miejscem do relaksu na morzu w Szwecji jest południe kraju. Sezon trwa tylko 2,5 miesiąca: od końca czerwca do początku września. Woda ogrzewa się do + 20 ° C (w lipcu) w jak największym stopniu. Ośrodki znajdują się w małych wioskach, gdzie nie ma nocnych klubów i tłumów, ale wszystkie mają rozwiniętą infrastrukturę: kawiarnie, hotele, sklepy, sprzęt wędkarski, są dostępne łodzie, jachty i rowery.

Jeśli wybierasz się na wakacje z dzieckiem, odpowiednie są do tego ciche i płytkie zatoki w Scandin, Lomma Bjerred i Sandhammaren. Nastolatków przyciągną Skåne i Halland, gdzie można surfować, nurkować lub nurkować. Działają tu placówki oświatowe. Miejsca o wysokich falach są odpowiednie dla profesjonalnych surferów:

 • Wen;
 • Scanner-Falsterby;
 • Kullaberg;
 • Roo;
 • Lederupa;
 • Cosebergi;
 • Hellviken.

Romantycy powinni odwiedzić wyspy Öland, Österland, Fare i Gotland. Uniwersalne miejsca na wakacje na plaży to Ohus i Ljugarn plaże w Szwecji za darmo Okolica jest zadbana i czysta, woda jest czysta, są miejsca na zmianę ubrań, leżaki i parasole. W kraju uwielbiają prostotę i wygodę, więc w dużych ilościach znajdziesz nudystów i miłośników opalania się topless.

Пляж

Jeśli chcesz spędzić wakacje w Szwecji w lecie, możesz udać się nad morze lub kąpiele błotne. W tym ostatnim przypadku powinieneś odwiedzić miasto Ronneby (hrabstwo Blekinge), które słynie z wód mineralnych, oraz Gotlandię, gdzie oferowane są kąpiele solankowe.

Wakacje z dziećmi

Jeśli zamierzasz spędzić wakacje w Szwecji z dziećmi, powinieneś wybrać miasto, rozrywkę i atrakcje w zależności od ich wieku. Dzieci w każdym wieku będą zainteresowane spędzaniem czasu na świeżym powietrzu w jednym z parków narodowych, w pobliżu jeziora lub w górach, gdzie można pływać łódką, zobaczyć zwierzęta, łowić ryby lub nauczyć się jeździć na nartach.

Turystyka w kraju jest przeznaczona głównie dla dzieci od 5 lat, kiedy dzieci mogą już dużo chodzić. Jednym z najbardziej popularnych miejsc na takie wakacje jest Muzeum Bajki Unibaken poświęcona twórczości pisarki Astrid Lingren. Istnieją obszary tematyczne, w których odtworzono epizody z książek. Możesz również zabrać dziecko do parków rozrywki, ogrodów zoologicznych, wystaw itp.

С детьми

Jakie są niuanse podczas wakacji w Szwecji?

Podróżując po kraju, każdy turysta powinien znać i przestrzegać pewnych zasad, aby uniknąć problemów:

 1. Dym w środku transport a miejsca publiczne są surowo zabronione. Kupowanie i picie alkoholu jest ograniczone przez prawo. Możesz go kupić w sklepach rządowych w określone dni i godziny.
 2. Wskazówki dotyczące urlopów w restauracjach nie są akceptowane, są już uwzględnione w rachunku, ale taksówkarz lub konsjerż - możesz.
 3. Konieczne jest dokonanie wymiany pieniędzy w specjalnych zakładach, nie można tego zrobić na ulicy.
 4. Przechowuj kosztowności, dokumenty i pieniądze w kieszeniach wewnętrznych, a także w hotelu - tylko w sejfie.
 5. W Szwecji lepiej nie fotografować prywatnych domów lub domków, ponieważ mieszkańcy chronią swoją przestrzeń osobistą, turyści mogą zostać ukarani grzywną za taką inwazję ich życia.
 6. Nie możesz wziąć na ręce innych dzieci, nawet jeśli dziecko płacze i stoi samotnie, bez rodziców. Może to być postrzegane jako nękanie, zwłaszcza przez obcokrajowców.
 7. W Szwecji nie wolno obrażać zwierząt, mogą być one więzione przez sześć miesięcy za złe traktowanie.
 8. Po godzinie 22:00 nie można hałasować na ulicy ani w hotelu.

Szwecja jest jednym z najdroższych krajów w Europie, zwłaszcza ceny żywności i zakwaterowania są wysokie. Pokoje hotelowe są tańsze latem i w weekendy, różnica wynosi prawie 50%. Mieszkańcy mówią dobrze po angielsku i niemiecku, zawsze chętnie pomagają turystom, ale sami nie oferują żadnej pomocy, chroniąc swoją przestrzeń osobistą.