Szwedzki wysoki standard życia znajduje swoje odzwierciedlenie w niemal wszystkich sferach ludzkiej działalności. Wyjątkowa przyjemność dla turysty to prosty spacer przez konkretne miasto, w którym można podziwiać lokalną architekturę i infrastrukturę. Mówiąc precyzyjnie, Szwedzi, z wrodzoną skromnością krajów skandynawskich, wcale nie ujawniają swoich zalet. Nawet wręcz przeciwnie - stopniowo poznać ten kraj, jego życie i kultura staje się niezwykle interesującym zadaniem dla odwiedzających. A jeśli wyruszysz, aby dowiedzieć się, co to jest - nowoczesne Szwecja , a następnie wszelkimi sposobami odwiedź portowe miasto Malmo, które punkty orientacyjne dodawaj do podróży tylko jasne zdjęcia i niezapomniane wrażenia.

Lokalizacja:

Na mapie Szwecji Malmo znajduje się w najbardziej wysuniętej na południe części kraju, gdzie graniczy z Dania , u wybrzeży Morza Bałtyckiego.

Город Мальме на карте

Dla turystów Malmö jest niezwykle wygodne ze względu na swoją pozycję, ponieważ odległość do Kopenhaga jest tylko 30 km. Warto zauważyć, że gdy terytorium tego szwedzkiego miasta było częścią ziem duńskich. Ze względu na tę historyczną chwilę istnieje kilka atrakcji, które oddają ducha średniowiecznej Danii. Dziś nie trzeba się nawet zastanawiać, jak dostać się z Malmö do Kopenhagi - przecież te dwa miasta łączą się Erresunsky most tunelowy , co pozwala skrócić czas podróży do 20 minut.

Эресуннский мост-тоннель

Informacje ogólne

Malmö jest trzecim najbardziej zaludnionym miastem w Szwecji. Mieszka tu nieco ponad 320 tysięcy osób, z czego 40% to imigranci. Wskaźnik ten nie ma jednak wpływu na poziom życia, wręcz przeciwnie: Malmo jest prawdopodobnie najszybciej rozwijającym się miastem w UE. Jest to centrum prowincji Skåne, która uważana jest za jeden z najbogatszych regionów rolniczych. Malmö nawet szczyci się posiadaniem własnego uniwersytetu. Został założony nie tak dawno temu, w 1998 roku, ale ma już wiele zalet w dziedzinie nauki.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, Malmo ma przestępstwo, ale nie na poziomie krytycznym. Przestrzegając minimalnych zasad postępowania dotyczących wyjazdów turystycznych, minimalizujesz ryzyko bezprawnych działań popełnionych wobec Twojej osoby.

Городские улицы

Warunki klimatyczne

To miasto ma najcieplejszy klimat (charakteryzujący się umiarkowanym morzem), m.in. w Szwecji, ze względu na położenie na południu. Latem temperatura w ciągu dnia waha się w okolicach + 20-21 ° C, zimą termometr spada do + 2-3 ° C.

Набережная

Zabytki i rozrywka

Miasto jest hojne dla swoich gości w niesamowitych i niezapomnianych miejscach. W tym samym czasie ma on skromne rozmiary, więc często nie trzeba pytać, co można zobaczyć w Malmo w ciągu 1 dnia. Wśród głównych atrakcji warto zwrócić uwagę:

 1. Zamek Malmo. To samo duńskie dziedzictwo. Został położony w 1434 roku, na początku XVI wieku przeszedł szereg kardynalnych zmian i przybrał postać, która przetrwała do dnia dzisiejszego. Jest to twierdza w stylu renesansowym, z barokowymi elementami, otoczona głęboką fosą i murem obronnym, z dwiema wieżami na obrzeżach. Wnętrze wnętrza jest urządzone w klasycznym stylu z gotyckimi meblami, a ściany zdobią antyczne arrasy, obrazy i skóry. Jedna z wież została odłożona na cele wojskowe wraz z galerią strzelecką, podczas gdy w drugiej zostały odtworzone cele aresztowania dla bardzo niebezpiecznych przestępców. Dziś w budynku zamku jest kilka muzea i galerie .
 2. Замок Мальме
 3. Tuning Torso. 190-metrowy wieżowiec w centrum Malmö jest ozdobą całej Szwecji. Budynek został zaprojektowany przez mistrza bio-tech, hiszpańskiego architekta Santiago Calatrava, a otwarcie miało miejsce w sierpniu 2005 roku. Wieżowiec jest liderem wśród innych wieżowców mieszkalnych nie tylko w Skandynawii, ale także w Europie. Do 2013 r. Był uważany za najwyższy skręcony budynek na świecie, a następnie tracił prymat Kayan Tower w Dubaju.
 4. Небоскреб Тёрнинг Торсо
 5. Katedra Świętego Piotra. Jest to typowy przykład ceglanego gotyku i znajduje się w samym centrum Malmö. Jego budowa przypada na XIV wiek. Wysokość wież katedry sięga 105 m. To miejsce słynie poza niezwykłą architekturą, ze względu na muzykę organową, która dzięki doskonałej akustyce może zdobyć serce każdego słuchacza.
 6. Собор Святого Петра
 7. Inne atrakcje religijne. Przede wszystkim mówimy o synagodze, jednej z największych w całej Skandynawii, której architektura śledzi cechy secesji i styl mauretańskiego odrodzenia, oraz kościół Karola, zbudowany w 1648 roku specjalnie dla licznych niemieckich imigrantów.
 8. Ratusz. Budowa tego budynku administracyjnego pochodzi z 1547 roku, ale wraz z rozwojem miasta, jego ratusz wzrósł i został ukończony. Fasada budynku jest w stylu renesansowym, a budynki na dachu mają elementy barokowe. Wnętrze zachowało również ducha epoki, a kilka pomieszczeń, w których można pozwolić turystom, zostało ozdobionych najdrobniejszymi detalami.
 9. Ратуша
 10. Parki Malmo. Jest ich dużo, ale osobno warto podkreślić Royal Park. Jest najstarszym w Malmo - jego odkrycie przypada na rok 1872. Projektant krajobrazu, który zaprojektował park, był inspirowany pięknem i duchem Anglii, o czym świadczy podobieństwo parku z podobnymi projektami w Foggy Albion. Kwitnie tu mnóstwo egzotycznych drzew i kwiatów. Ponadto w przestrzeni parku znajdują się liczne rzeźby i fontanny, doskonale uzupełniające piękno tego miejsca.
 11. Фонтан в Королевском парке
 12. Muzea Malmö. W mieście wiele uwagi poświęca się sztuce, a lokalna Galeria Sztuki zapoznaje turystów z największą kolekcją sztuki współczesnej w Europie. Warto odwiedzić Artystyczny Muzeum miejskie, techniczne i przyrodnicze, mieszczące się w budynku zamku Malmö.

Wśród miejsc przeznaczonych na rozrywkę turystów uwagę zasługuje uwaga plaża Ribbersborg. Rozciągnął się na 2500 m wzdłuż pas wybrzeża w mieście. Nocne życie Malmö koncentruje się również w tym obszarze - liczne kluby nocne, w tym najpopularniejszy Slakthuset. Ponadto w Malmö można bawić się na głównych ulicach handlowych w Södergatan i Södra Förstadsgatan, gdzie znajdują się liczne butiki, sklepy i sklepy z pamiątkami.

Hotele i restauracje

W Malmo możesz wybrać hotel dla każdego gustu i portfela:

 1. Wśród modnych hotele oferując wysoki poziom komfortu i usług, można wyróżnić Radisson Blu Hotel Malmö i Clarion Hotel & Congress Malmö Live.
 2. Clarion Hotel & Congress Malmö LiveRadisson Blu Hotel Malmö
 3. Wśród hoteli w kategorii średniej ceny hotele Moment Hotels i Park Inn by Radisson Malmö cieszą się dobrymi recenzjami. Opcja budżetowa osady to zawsze hostele.
 4. W Malmo niedrogie zakwaterowanie oferowane jest przez Rut & Ragnars Vandrarhem i STF Malmö City Hostel & Hotel.
 5. Rut & Ragnars VandrarhemSTF Malmö City Hostel & Hotel

Lokalna kuchnia wyróżnia się obfitością prostych i obfitych potraw. Można go spróbować w licznych kawiarniach i restauracjach w Malmö, z których większość znajduje się na terenie placu Möllevångtoriet. Jedzenie, specjalna atmosfera i obsługa "na poziomie" są gwarantowane takim odwiedzającym przez takie zakłady gastronomiczne jak Vollmers, Arstiderna I Kockska Huset, Lyran. Z kategorii "smaczne i niedrogie", Mando Steakhouse & Bar, Metro, China Box cieszą się dobrymi recenzjami.

Mando Steakhouse & BarVollmers Szwedzkie fast food można spróbować w sieci Max Eateries, powszechnej w mieście dosłownie wszędzie. Шведский фастфуд Max

Jak dostać się do Malmo?

Malmo może się pochwalić dobrze rozwiniętą siecią transportową, zarówno podmiejską, jak i międzyregionalną.Miasto ma 7 stacji kolejowych: Dworzec Centralny w Malmö, Persborg, Triangeln, Hyllie, Svågertorp, Oxie i Burlöv. 28 km od Malmo Międzynarodowy port lotniczy Sturup który zajmuje trzecie miejsce pod względem ruchu pasażerskiego w Szwecji. Ponadto istnieje rozwinięta sieć usług promowych, która umożliwia podróżowanie nie tylko do sąsiednich miast, ale także do innych krajów.

Железнодорожный вокзал

Odległość między Malmo i Sztokholm ma niewiele ponad 600 km. Możesz dostać się tu samolotem i koleją. Do przejazdu ze stolicy do Malmo wynajęty samochód , musisz podążać trasą E4. Podróż trwa około 6 godzin.

Z Kopenhagi w Malmoe można dostać się autobusem lub samochodem na most Erresunsky lub promem.