Jeśli chodzi o Europę, a zwłaszcza o Dania , jako stowarzyszenie, przychodzą mi na myśl zamki. Majestatyczne budowle, chronione fosą, z ostrymi wieżami wież, niegdyś wezwane do obrony i ocalenia, dziś w większości bawią turystów i dzielą z nimi fragment swojej wielowiekowej historii. Wydawałoby się, Miasto Malmö - jeden z czterech największych megamiast Szwecja , a kwestia Danii nie pasuje nieco geograficznie. Ale najciekawsze jest to, że to terytorium należało do terytorium miasta. Okazuje się, że nawet w Szwecji można zobaczyć duńskie zamki, a mianowicie zamek w Malmö.

Dygresja historyczna

Zamek Malmö, Malmöhus, został wyremontowany w 1434 roku. Następnie, w XVI wieku, ulegał znaczącym zmianom pod wpływem kaprysu Christiana III, który zasiadł na tronie Danii. Jest to wygląd, że atrakcja zachowała się do dnia dzisiejszego.

Внутренний двор

Swego czasu zamek odgrywał ważną rolę w ochronie szlaków handlowych. Ponadto był rezydencją królewską, koszarami dla żołnierzy, a nawet działał jako więzienie. Dziś tutaj odtwarzane jest klasyczne średniowieczne wnętrze, pozwalające odwiedzającym z głową zanurzyć się w atmosferze starożytności, a nawet wyobrażać sobie siebie jako część królewskiej pary.

Вид сверху Zewnętrzne i wewnętrzne

Zamek Malmö uważany jest za najstarszą fortecę renesansową w Skandynawii. Główne cechy jego architektury są następujące:

  1. Wykonany jest w stylu renesansowym z elementami barokowymi.
  2. Teren zamku jest otoczony głęboką fosą i murem obronnym.
  3. W strukturze fortecy znajdują się dwie zachowane wieże broni. W późniejszych latach, gdy znaczenie militarne zamku nie było tak istotne, to tutaj znajdowały się komórki więzienne, w których umieszczano szczególnie niebezpiecznych przestępców. Dzisiaj jedna z wież pozostała w formie miejsca odosobnienia, a w drugiej odtworzono autentyczny budynek wojskowy. Tutaj możesz zobaczyć stary arsenał i broń, a poziom wyżej to strzelnica.
  4. Одна из башен
  5. W budynku zamku Malmo szczególną uwagę należy zwrócić na Hall of Nobility. Ponadto wszystkie wnętrza są w pełni umeblowane autentycznymi gotyckimi meblami, a ściany zdobią stare obrazy, gobeliny, a nawet skórki.
  6. Szczególną uwagę zwraca się również na ogród, który jest jedną z organizacji non-profit w Szwecji od 1997 roku. Jest on podzielony na 8 sekcji tematycznych: Wiszące ogrody, Różaniec, Ogród owadów, Ogród Japoński i inne równie interesujące miejsca.
Замковый сад

Nowoczesność

Dziś w zamku Malmö znajduje się kilka tematycznych muzeów i galerii. Na przykład tutaj gromadzi się największa kolekcja obrazów rosyjskich mistrzów spoza terytorium Federacji Rosyjskiej.

Один из залов

W obrębie murów zamkowych znajduje się Muzeum Techniki, które wprowadza zwiedzających w rozwój nauki i inżynierii w ogóle. Największym eksponatem jest okręt podwodny U3, jeden z pierwszych szwedzkich okrętów podwodnych Koszt zwiedzania zamku Malmö dla dorosłych wynosi 5 €, dzieci 3 €.

Фотовыставка во внутреннем дворе

Jak dostać się do zamku w Malmö?

Do tego atrakcje bez trudu można to zrobić publicznie transport . Aby to zrobić, jedź do przystanku autobusowego Malmö Tekniska w autobusach nr 3, 7, 8.

Вход