Prześlij wiadomość w Szwecja , jak przystało na każde inne państwo w Europie, jest na wysokim poziomie. Tutaj bez trudności, ponadto - z komfortem - można dostać się do niemal każdej części kraju.

Szwecja może poszczycić się rozległą siecią autostrad o wysokiej jakości dróg. W tym samym czasie nie ma dróg płatnych, z wyjątkiem Most Oresund . Stan dróg jest utrzymywany w doskonałym stanie i praktycznie nie występują korki i opóźnienia.

Komunikacja kolejowa

Pociągi są prawie głównym środkiem transportu w Szwecji. Rozbudowana sieć kolejowa ułatwia poruszanie się po kraju. Główne autostrady obsługiwane są przez pociągi dużych prędkości, które osiągają prędkość do 200 km / h. Pasażerom oferowane są samochody pierwszej i drugiej klasy. Z reguły różnica między nimi jest niewielka i nie ma żadnego szczególnego wpływu na poziom komfortu. Samochody wyposażone są w wygodne krzesła ze składanymi stołami, toaletami, gniazdkami elektrycznymi, a nawet bezprzewodowym dostępem do Internetu. W pierwszej klasie pasażerowie otrzymują indywidualny system audio i lokalne gorące posiłki. Jest samochód jadalni. Loty długodystansowe są wyposażone w koje.

Transport kolejowy realizowany jest przez szereg dużych firm transportowych:

  • Sj;
  • DSB First;
  • Veoli;
  • Inlandsbanan.

Co ciekawe, niektóre trasy są uzupełniane przez autobusy. Kupując bilet bezpośrednio w Szwecji, opłata za przejazd autobusem jest już wliczona w cenę dokumentu podróży. Z reguły zjawisko to jest praktykowane podczas podróży do małych miast i miasteczek.

Bilety należy rezerwować z wyprzedzeniem, ponieważ im bliżej daty wyjazdu, tym wyższa cena. Warto jednak zauważyć, że w ciągu ostatnich 24 godzin specjalne zniżki dla pasażerów oferowane są z dużymi rabatami. Należą do nich dzieci do lat 15 w towarzystwie osoby dorosłej, młodzieży w wieku do 26 lat, studentów (po okazaniu świadectwa studenta o międzynarodowym standardzie) i emerytów.

Железнодорожное сообщение

Usługa autobusowa

Podróż autobusem międzymiastowym jest tanią alternatywą dla pociągów i samolotów. Jednak tego rodzaju transportu nie można nazwać wadliwym pod względem komfortu. Szwedzkie autobusy są wyposażone w wygodne siedzenia, toalety, gniazdka, a nawet Wi-Fi.

Największą firmą transportu autobusowego jest Swebus Express. Sieć transportowa tego operatora łączy 150 szwedzkich miast, a nawet kilka osiedli w Europie.

Preferencyjne kategorie osób otrzymujących 20% zniżki przy zakupie biletu autobusowego to emeryci, dzieci poniżej 16 roku życia, młodzi ludzie poniżej 25 roku życia i studenci.

Автобусное сообщение

Ruch lotniczy

Na terytorium Szwecji znajduje się około 40 lotnisk z rozbudowaną siecią lotów krajowych. Loty między głównymi miastami, z reguły, trwają tylko kilka godzin, a zatem przebiegają kilka razy dziennie.

Główne linie lotnicze wiodące na rynku lotniczym w Szwecji to krajowe linie lotnicze SAS, a także linie lotnicze Norwegian i BRA. Aeroflot i Przedsiębiorstwo Transportu Państwowego "Rosja" działają jako krajowi operatorzy statków powietrznych podczas lotów międzynarodowych z Rosji do Szwecji.

Авиасообщение

Transport wodny w Szwecji

Mówiąc o podróży wodnej w stosunku do Szwecji, przede wszystkim trzeba powiedzieć o promach. Ten rodzaj transportu jest najlepszym sposobem dotarcia do wielu wyspy archipelagu sztokholmskiego . Vaxholmsbolaget, Strömma i Destination Gotland należą do liderów w zakresie usług promowych. Ponadto istnieje możliwość wynajęcia jachtu ze sternikiem.

Regularna komunikacja wodna istnieje między wieloma krajami europejskimi, w szczególności: Wielką Brytanią, Danią, Norwegią, Niemcami, Litwą, Łotwą, Polską, Finlandią. Водный транспорт

Transport publiczny w Szwecji

Zasadniczo we wszystkich większych miastach kraju istnieje rozwinięta sieć transportu publicznego, reprezentowana przede wszystkim przez autobusy, a także tramwaje, pociągi elektryczne i metro. Ponieważ Szwedzi wolą dostać się za kierownicę tylko w wyjątkowych przypadkach, w każdym mieście istnieje jeden system podróży, który jest kupowany przez pewien czas, od 24 do 120 godzin. Możesz kupić taki bilet w dowolnym kiosku informacyjnym na ulicach miasta.

Metro w Szwecji istnieje tylko w stolicy i jest najbardziej realny punkt szczególny dzięki grafice stacji. Zgodnie ze swoją strukturą dzieli się na 4 linie przecinające się w centrum miasta.

Общественный транспорт