Szwecja - jeden z największych krajów północnej Europy. Słynie z barwnej przyrody, historii starożytnej, silnej gospodarki i licznych atrakcji. O nich i zostaną omówione w naszym artykule.

Atrakcje w Szwecji 1Zabytki Szwecji 2

Jakie są główne atrakcje Szwecji?

Stolica państwa - Sztokholm - jest uważany za jeden z najpiękniejszych na całym świecie. Tutaj znajdują się najlepsze miejsca turystyczne w Szwecji. Jest to przede wszystkim stare miasto, które nazywa się Gamla Stan. Wystarczy przejść przez stare brukowane uliczki, podziwiając średniowieczne budynki, aby zakochać się w tym mieście na zawsze.

Zabytki Szwecji 3Zabytki Szwecji 4

Pałac królewski jest jedną z głównych atrakcji Szwecji, a szczególnie Sztokholmu. Znajduje się na promenadzie na wyspie Stadholm. Ten zabytkowy budynek ma ponad 600 pokoi wykonanych w różnych stylach. Pałac jest obecną rezydencją królewską, a jednocześnie jest otwarty na bezpłatne wizyty turystów.

Atrakcje w Szwecji 5Zabytki Szwecji 6Zabytki Szwecji 7

Miasto Göteborg jest drugim co do wielkości w Szwecji. Znajduje się na zachodzie kraju i słynie z malowniczych krajobrazów, plaż i atrakcji kulturalnych. Wśród nich znajdują się Opera Goteborg, lokalne muzeum sztuki i ogród botaniczny, duże centrum handlowe Nordstanu. Fascynująca obietnica wyjazdu na południowy archipelag składający się z setek małych wysepek. Miejscowi twierdzą, że okolice Göteborga - najpiękniejsze miejsca w Szwecji.

Zabytki Szwecji 8Atrakcje w Szwecji 9Zabytki Szwecji 10

W Göteborgu koniecznie odwiedź słynny park rozrywki Liseberg. To jedna z atrakcji Szwecji, wizyta, która będzie interesująca zarówno dla dzieci, jak i ich rodziców. Liseberg oferuje turystom około 40 różnych atrakcji, z których najbardziej popularnymi są "The Gun" i "Baldur". To jest kolejka górska, która spodoba się miłośnikom sportów ekstremalnych. Rodziny z dziećmi będą miały bardziej swobodną rozrywkę, którą znajdziesz tutaj w dużych ilościach. Możliwe jest i po prostu spacerowanie po terenie parku rozrywki, gdzie rośnie wiele drzew i krzewów. Liseberg jest uważana za jeden z najbardziej zielonych parków na świecie!

Zabytki Szwecji 11Zabytki Szwecji 12

Katedra w Uppsali, położona w tym samym mieście, jest największym budynkiem świątynnym w całej Szwecji. Ten luterański kościół jest wykonany w stylu neogotyckim, jego wysokość wynosi około 120 m. Wcześniej w katedrze odbyły się koronacje szwedzkich monarchów, a także pochowano tam Karla Linneya, Juhana III i Gustawa I.

Zabytki Szwecji 13Zabytki Szwecji 14

Inne ciekawe miejsca w Szwecji

Ales Stenar - szwedzki odpowiednik Stonehenge, tylko ze skandynawskim akcentem. Faktem jest, że lokalne kamienie, w przeciwieństwie do angielskich, mają kształt statku. Według legendy jest tu pochowany legendarny przywódca Wikingów Olav Tryggvason. Ta sama monumentalna konstrukcja Ales Stenar należy do okresu megalitycznego i zawiera 59 wielkich głazów. Aby zobaczyć tę atrakcję, musisz odwiedzić wioskę Kaseberg na południu kraju.

Zabytki Szwecji 15Zabytki Szwecji 16

Miasteczko Jukkasjärvi nie jest bogate w zabytki, ale tutaj znajduje się niezwykły lodowy hotel, który z roku na rok przyciąga turystów na północ Szwecji. Icehotel jest całkowicie zbudowany z lodu i śniegu. Mieszkańcy każdego z czterech pokoi śpią na łóżkach lodowych w ciepłych śpiworach wykonanych ze skór jeleniowatych, siedzą przy stołach lodowych w barze Absolut, a nawet piją lodowate koktajle. W tym przypadku stała temperatura utrzymuje się na poziomie -7 ° C, a goście mogą zostać gościem hotelowym tylko przez jeden dzień. Hotel jest przebudowywany każdej zimy, zmieniając jej wygląd i wnętrze. Ten niezwykły hotel można zobaczyć tylko od grudnia do kwietnia - w ciepłym sezonie struktura lodu po prostu topi się.

Zabytki Szwecji 17Zabytki Szwecji 18Zabytki Szwecji 19