Łotewska stolica Rygi przyciąga każdego roku coraz więcej gości w zimie i przyjeżdżają tu, by odpocząć bez powodu! Tutaj można zobaczyć zabytki starej Rygi (historyczna część miasta), a nawet tym razem jest idealny na zakupy, ponieważ zimą sklepy w Rydze oferują największe zniżki. Dowiedzmy się, co robić w Rydze zimą, zanim pójdziemy tam odpocząć.

Zima w Rydze

Pogoda w Rydze jest znacznie łagodniejsza zimą niż w Rosji. Wynika to z bliskości Morza Bałtyckiego. Średnia temperatura waha się pomiędzy -7 a + 5 stopni Celsjusza, ale czasami może zaskoczyć mrozami 30 stopni. Gdzie pojechać w Rydze w zimie? Szczególnie interesujące mogą być spacery po Starym Mieście w zimie. Zabytkowe budynki sproszkowane śniegiem - to po prostu niezapomniany widok. Wąskie uliczki, które leżą między domami, widziały wiele od kilku stuleci. W pełni przekazują atmosferę starej Łotwy. Jakie atrakcje najlepiej zobaczyć w Rydze w zimie?

Zabytki Rygi zimą1Zabytki Rygi zimą2Zabytki Rygi zimą3
Old Riga

Stolica Łotwy, Ryga, słynie z ogromnej liczby atrakcji, które z pewnością zasługują na uwagę. Ich największa liczba koncentruje się na Starym Mieście - historycznej części tego wspaniałego miasta. Większość głównych zabytków Rygi znajduje się tutaj, kilka z nich to podróż bez zwiedzania tej części miasta. I nie jest to zaskakujące, ponieważ to miejsce jest jednym z niewielu, które są wymienione na liście dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Rozpocznij znajomość ze Starym Miastem od wizyty w Katedrze Kopuły. Wyobraźcie sobie, że pierwsze kamienie tej konstrukcji zostały ułożone w 1211 roku. To miejsce ma bogatą historię, było wielokrotnie niszczone i odbudowywane. Do dziś stara architektura budynku została częściowo zachowana, ale wystarcza na kilka godzin zwiedzania tego miejsca. Ponadto dziś istnieje filharmonia, muzeum nawigacji i historii.

Pamiętaj, aby odwiedzić Zamek w Rydze, będąc gościem w tym mieście. Ten majestatyczny budynek został zbudowany w 1333 roku, od tego czasu zamek ten był wielokrotnie niszczony i przebudowywany. W tym miejscu można zobaczyć wieżę, która została zbudowana w 1515 roku. Niepowtarzalność tej wieży tkwi nie tylko w jej wieku, ale także w tym, że przetrwała (i to jest cud!) Do dnia dzisiejszego w niezmienionej formie. Sporym zainteresowaniem cieszą się trzy muzea, które znajdują się w budynku Zamku w Rydze. Tutaj możesz odwiedzić Muzeum Historyczne Łotwy, odwiedzić najciekawsze galerie Muzeum Sztuki Zagranicznej. Oto dzieła słynnych mistrzów świata, wizyta w tym miejscu przyniesie wiele przyjemności miłośnikom sztuki wysokiej. Dla fanów twórczości J. Rainisa istnieje możliwość odwiedzenia muzeum poświęconego jego sztuce.

Zabytki Rygi zimą4Zabytki Rygi zimą5Zabytki Rygi zimą6

Dużym zainteresowaniem zwiedzających miasto jest wizyta w Wieży Prochowej. Nikt nie zna dokładnej daty rozpoczęcia budowy, w przybliżeniu zaczął się w XV-XVI wieku. Wieża ta była wielokrotnie przebudowywana, w szczególności poddana została najnowszym zmianom architektonicznym po I wojnie światowej.

Pod koniec spaceru wystarczy odwiedzić Szwedzką Bramę. To miejsce zawiera interesującą notatkę - ostatnią z ośmiu starych bram Rydze, która stała przy wejściu do miasta. Zostały one zbudowane w 1698 roku. Z tym miejscem wiąże się nawet kilka legend, które lokalni mieszkańcy chętnie Ci tutaj powiedzą.

Zabytki Rygi zimą7Zabytki Rygi zimą8Zabytki Rygi zimą9

Mamy nadzieję, że dzięki temu materiałowi będziesz w stanie zrozumieć, co robić i co robić podczas relaksu w zimie w Rydze, zawsze znajdziesz. Czas spędzony tutaj będzie latać niezauważony w najciekawszych wycieczek po niesamowitym mieście.

Odwiedź to wspaniałe miasto, które może zostać wydane paszport i wiza na Łotwę .