Kopenhaga jest stolicą Dania , a także największe miasto w kraju. Ludność Kopenhagi liczy około pół miliona osób, a biorąc pod uwagę przedmieścia, wynosi ona nawet milion. Miejsce, w którym znajduje się Kopenhaga, było zamieszkiwane już w XII wieku: istniała mała wioska, która została przekształcona w zamek dzięki staraniom biskupa Absalona, ​​a następnie "wyrosła" do rangi miasta.

Ze względu na klimat morski zima w Kopenhadze jest dość łagodna - temperatura rzadko spada poniżej -7 ° i często jest bliższa zeru. Jednak jesienią i zimą spada stosunkowo dużo opadów. Latem pogoda w Kopenhadze jest całkiem dobra, nie ma dużo deszczowych dni. Średnia temperatura latem wynosi + 16 ° С. Dlatego najlepsze miesiące na zwiedzanie miasta to lipiec i sierpień.

Zabytki Kopenhagi

Kopenhaga - miasto muzea : tu jest ponad sześćdziesiąt. W mieście jest wiele muzeów sztuki (New Carlsberg Glyptotek, Państwowe Muzeum Sztuki , Muzeum Thorvaldsen , Muzeum Erotyki i inne), są bardzo popularne zarówno u dzieci, jak i dorosłych. świat Hansa Christiana Andersena , znajduje się niedaleko od niego Muzeum Ripley , Experimentarium . Nie mniej popularne są dwie dawne rezydencje królewskie, Rosenborg i Christiansborg , i Amalienborg - rezydencja działa.

Oprócz muzeów w Kopenhadze są inne atrakcje, które są "obowiązkowe do oglądania": Biblioteka Królewska , Round Tower , Kościół Zbawiciela , który znajduje się w pobliżu dzielnicy Christiania , i Kościół Fryderyka i wiele innych. Symbol Kopenhagi - Pomnik małej syrenki , który znajduje się w porcie w Kopenhadze w pobliżu nabrzeża Langeline . Rzeźba jest niewielka - jej waga to 175 kg, a "wzrost" to 125 cm, ale przez ponad sto lat był najbardziej rozpoznawalnym symbolem nie tylko duńskiej stolicy, ale całego państwa.

РатушаКруглая башняСтарая биржа
Памятник Андерсену на Ратушной площадиФонтан аистовПамятник Русалочке - символ Копенгагена
Музей РиплиКоролевская библиотека ДанииЗамок Розенборг - королевская сокровищница
Rozrywka

Najlepsze miejsce do rozrywki z dzieckiem - Tivoli , park w Kopenhadze, znany z wodospadów. Znajduje się w pobliżu dworca centralnego. Dzieci znajdą tutaj wiele różnych atrakcji, a dorośli z przyjemnością będą podziwiać malownicze krajobrazy. Kolejny starożytny park w Kopenhadze, Diruvesbakken, to także park rozrywki, najstarszy na świecie, otwarty w 1583 roku. Dziś w parku znajduje się ponad sto atrakcji, stylizowanych na przeszłość.

Kolejne miejsce, które warto odwiedzić, jeśli podróżujesz z dziećmi - Akwarium Niebieska Planeta , położony kilka kilometrów od miasta, nad brzegiem Cieśniny Rudolf. W tym akwarium, jednym z największych w Europie, jest ponad 20 tysięcy ryb i innych stworzeń morskich. A park "Superkilen" lub "park narodowości", będzie bardziej interesujący dla dorosłych: jest rodzajem gigantycznej skarbonki, w której gromadzone są eksponaty z ponad 60 krajów.

Вход в парк ДирехавсбаккенПарк Тиволи
Superkilen CopenhagenАквариум Голубая планета имеет уникальную архитектуру
Hotele i restauracje w mieście

W Kopenhadze można znaleźć, jak skromne 3 * hotele z całkiem akceptowalnym poziomem cen - i bardzo przyzwoitym poziomem usług oraz luksusowymi 5 * hotelami, zapewniającymi swoim gościom prawdziwie królewskie przyjęcie. Najbardziej popularnymi wśród turystów są 5 * Nimb Boutique i Hilton Copenhagen, 4 * Best Western Hotel Eyde, Radisson Blue Hotel, Axel Guldsmeden, Copenhagen Plaza Hotel i Hotel Arctic, 3 * Absalon, Scandic Regina, Guldsmeden Hotel.

W odniesieniu do restauracje , a potem w Kopenhadze spotykają się dosłownie na każdym rogu, więc chodząc po mieście, w żadnym wypadku nie będziesz głodny. Najlepsze restauracje w mieście to Told & Snaps, restauracja Kronborg, Royal Smushi Cafe, Aamanns Etablissiment, restauracja Lumskebugten, które są popularne wśród turystów i mieszkańców miasta i gdzie można skosztować tradycyjnych potraw. Dania duńskie .

Copenhagen Marriott HotelNoma restaurant
Zakupy

Nazwa "Kopenhaga" jest tłumaczona jako "port kupców" i usprawiedliwia się: zakupy w Kopenhadze jest uważany za jednego z najlepszych w Europie. Jest tu wiele sklepów, w których asortyment towarów jest bardzo szeroki. Istnieją całe ulice handlowe, wzdłuż których znajdują się duże i małe sklepy, na przykład przy głównym deptaku w Kopenhadze - Strøget.

Wiele sklepów znajduje się w Dzielnicy Łacińskiej, a także na ulicach Stredet i Köbmagergade. Najbardziej popularne centra handlowe są największe w kopenhaskim centrum handlowym Magasin, które istnieje od XIX wieku i jest najstarsze w mieście Magasin du Nord, Frederiksberg, Illum i znajduje się w pobliżu lotniska Field's. Ponadto w mieście jest wiele "pchlich targów", w których można również kupić wiele interesujących rzeczy.

Шопинг в Копенгагене

Jak dostać się do Kopenhagi?

Ci, którzy zdecydowali się odwiedzić Kopenhagę, rodzi się naturalne pytanie: jak dostać się do stolicy Danii? Najszybszym sposobem jest zrobienie samolotu. Copenhagen Airport nazywa się Kastrup - największy ze wszystkich skandynawskich lotnisk. Znajduje się w pobliżu miasta - tylko 8 km od jego centrum. Lotnisko ma 3 terminale, z których pierwszy jest przeznaczony dla lotów krajowych, a drugi dla lotów międzynarodowych.

Jak dostać się do Kopenhagi z lotniska? Najszybsza - taksówką podróż zajmie około 20 minut i kosztuje 250-300 DKK; Możesz zapłacić za podróż w gotówce lub kartą kredytową. Trochę więcej czasu (ponad pół godziny) zajmie podróż autobusem, ale będzie to również kosztować mniej. Są autobusy co 10-15 minut. Trasa 5A jest wysyłana do centrum miasta z lotniska.

Железная дорога в Копенгагене

Wystarczająco szybko, aby dostać się tam pociągiem - podróż zajmie około 15-20 minut; jedyna wada tego rodzaj transportu - duży zgiełk w godzinach szczytu. Pociągi odjeżdżają z peronu przy terminalu nr 3, przerwa między nimi wynosi około 10 minut. Inną opcją jest przejazd metrem, którego stacja znajduje się w pobliżu tego samego terminala; Pociągi metra kursują po południu w odstępach 4-6 minut, w nocy - 20 minut.

W pobliżu Kopenhagi jest inne lotnisko - w Roskilde ; Znajduje się 29 km od miasta i przyjmuje głównie loty czarterowe i lokalne.

Transport w mieście

Możesz podróżować do Kopenhagi metrem lub autobusem. Jednak najpopularniejszą opcją jest wciąż rower. Aby go wypożyczyć, wystarczy umieścić monetę w maszynie przy kontuarze, gdzie są zaparkowane rowery. W mieście jest ponad sto takich stojaków. A kiedy zwrócisz rower w to miejsce - odbierz monetę.