Dania to kraj europejski o bogatej historii. Jest coś do zobaczenia. Będąc w Danii, koniecznie odwiedź historyczne zabytki tego kraju: starożytne twierdze wikingów, katedry i bazyliki, piękne zamki i domy, zbudowane w różnych stylach architektonicznych. Nie lubię turystów i duńskich krajobrazów, charakterystycznych dla północnej Europy. A do zwiedzania wszystkich ciekawych miejsc można dosłownie w jeden dzień dzięki mostowi zbudowanemu po Wielkim Pasem.

Jakie atrakcje warto odwiedzić będąc w królestwie Danii?

Atrakcje w Danii 1Atrakcje w Danii 2

Główne atrakcje w Danii

Najpierw spójrzmy, gdzie możesz iść Kopenhaga - stolica Danii. Przede wszystkim warto odwiedzić główny plac - Kongens-Nyutorv . Tutaj zobaczysz kilka głównych atrakcji miasta - Akademię Sztuki, uznaną za zabytek kultury i zabytkowy budynek Teatr Królewski .

Atrakcje w Danii 3Atrakcje w Danii 4

W innym obszarze o niezwykłej ośmiokątnej formie znajduje się kompleks pałacowy Amalienborg. Cztery budynki znajdują się naprzeciw siebie, a na środku placu znajduje się pomnik Federica V, siedzącego na koniu.

Atrakcje w Danii 5Atrakcje w Danii 6

Newhaven, lub New Harbour, jest ulubionym miejscem spotkań bohemy w Kopenhadze - artystów, pisarzy, fotografów. W tej okolicy nie ma zabytkowych budynków, tutaj główną atrakcją są sami Duńczycy ze swoją gościnnością, życzliwością i oryginalnym duńskim "Hugge". Czy chcesz wiedzieć, co to oznacza? Przyjedź do Kopenhagi!

Atrakcje w Danii 7Atrakcje w Danii 8

Miasto Odense nie jest tak znane jak stolica, ale przyciąga licznych turystów jako miejsce narodzin G.H. Andersen, światowej sławy gawędziarz. Tutaj otwiera się dom-muzeum pisarza, które każdy może odwiedzić.

Atrakcje w Danii 9Atrakcje w Danii 10

Oprócz półwyspu Jutlandzkiego Dania obejmuje wiele małych wysp. Jeden z nich - Fyn Island - często określane jako "ogród Danii". Wciąż są zamieszkałe liczne wioski i dwory średniowiecza. Również na tej stosunkowo małej wyspie znajduje się aż 124 zamków, z których każdy jest otwarty do zwiedzania.

Atrakcje w Danii 11Atrakcje w Danii 12

Inna wyspa, Zelandia, uważana jest za największą na Morzu Bałtyckim. Jeziora, fiordy i lasy dębowe w Zelandii sprawiają, że wyspa jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla turystów. Ponadto interesujące będą zamki Kronborg w Helsingaere (tutaj grał Hamlet Szekspirowski) i Frederiksborg (obecnie działa tam Narodowe Muzeum Historyczne Danii). A w Roskilde warto to sprawdzić katedra , zbudowany w odległym XII wieku i jest królewskim grobowcem.

Atrakcje w Danii 13Atrakcje w Danii 14

Atrakcje dla dzieci w Danii

Najciekawsze z dziećmi są takie miejsca w Danii, jak pomnik Małej Syrenki i, oczywiście, słynne Legoland .

Pomnik Małej Syrenki jest jednym z symboli Danii, który stał się jego symbolem. Posąg ma 1,25 m wysokości i waży ponad 175 kg. Rzeźba znajduje się przy wejściu do portu w Kopenhadze. Został wykonany w 1912 roku przez rzeźbiarza Edwarda Ericksona, a model Małej Syrenki był obsługiwany przez popularną duńską baletnicę w tamtych czasach. Pomnik Małej Syrenki został zainstalowany na cześć słynnej bajki Andersena - pisarza znanego daleko poza granicami tego kraju.

Atrakcje w Danii 15Atrakcje w Danii 16

Odwiedzając Legoland z dzieckiem, dasz mu wiele niezapomnianych chwil prawdziwego cudu. Ponieważ ten park rozrywki jest naprawdę wyjątkowy, jeden z sześciu takich miejsc na świecie. Tutaj wszystko składa się z klocków Lego i przedstawia prawdziwy świat w miniaturze (Miniland). Twoje dzieci będą zadowolone z 50 atrakcji i rozrywki, w których mogą wziąć aktywny udział. Najpopularniejsze z nich to ziemia polarna (świat arktyczny), ziemia piracka (ziemia piratów), miasto Legoredo (osada Indian, poszukiwacze) i inne. Legoland - najlepsza atrakcja Danii do odwiedzenia z dzieckiem. Park znajduje się w mieście Billund, w południowej części Jutlandii.

Atrakcje w Danii 17Atrakcje w Danii 18