Kopenhaga jest stolicą Danii. To miasto, w którym mieszka około pół miliona ludzi, w tym sama królowa, informacyjne, gospodarcze i handlowe centrum Danii, bogate i wielonarodowe. To miasto nowoczesnych, niesamowicie ukształtowanych budynków, sygnalizacji świetlnych i ścieżek rowerowych.

To jest centrum kulturalne Danii. Nic dziwnego, że Kopenhaga, której zabytków nie ma czasu, aby zobaczyć w jednym dniu, przyciąga coraz więcej nowych turystów z całego świata.

Co zobaczyć w Kopenhadze?

Mała syrenki statua w Kopenhaga

Niewielka, zaledwie 125 cm, figurka z brązu zdobi granitowy cokół w porcie w Kopenhadze od 1913 roku. Ciężki los ścigał Małżonkę, nie tylko w opowieści o Andersenie. Posąg był poddawany aktom wandalizmu osiem razy. Osiem razy zostało przywrócone. Jest to najbardziej sfotografowany żeński posąg na świecie.

Kopenhaga atrakcje2

Tivoli Park w Kopenhadze

Jeden z najstarszych i najczęściej odwiedzanych parków w Europie. Tivoli został otwarty w 1843 roku w celu odwrócenia uwagi ludzi od polityki. Teraz jest ulubionym miejscem mieszkańców miasta. Karnawałowa atmosfera, atrakcje, rozrywka, teatr pantomimy, sceny plenerowe, kolorowe pokazy świetlne - to i wiele więcej czeka na Ciebie w Tivoli Park.

Kopenhaga zabytki3

Pałac i park Rosenborg w Kopenhadze

W Kopenhadze warto zobaczyć królewską rezydencję Rosenborga. Król Christian IV ustanowił piękny ogród w 1607 roku. W Kopenhadze Rosenborg to miejsce, w którym zawsze jest mnóstwo urlopowiczów. Spacerując po ogrodzie można śledzić trendy mody w dekoracjach ogrodowych, altanach, wyglądzie i kształcie drzew.

I, oczywiście, Rosenborg to zamek, z którego Kopenhaga jest słusznie dumna. Zamek róż. Piękny bajeczny pałac w stylu renesansu i neoklasycyzmu.

Kopenhaga attractions4

Plac Ratuszowy - Kopenhaga

Nieco ponury, ale nie mniej piękny plac Ratuszowy. Na placu znajduje się pomnik słynnego gawędziarza G.Kh. Andersen. W centrum placu znajduje się fontanna, w której byk walczy ze smokami.

Kopenhaga atrakcje5

Smoki pilnują wejścia do ratusza. Ratusz i Kopenhaga są nierozłącznymi koncepcjami. To z tarasu widokowego ratusza można zobaczyć Kopenhagę od góry. Założyciel Kopenhagi zostaje uwieczniony na fasadzie ratusza. Zegar na wieży jest najdokładniejszy w Danii.

Kopenhaga attractions6

Round Tower - Kopenhaga

Wiemy już, że Christian IV ułożył wieżę jak obserwatorium. Wieża płonęła, była odbudowywana, przebudowywana. Dziś w Round Tower odbywają się koncerty i wystawy. Spiralna wspinaczka bez stopni, możesz wspiąć się i spojrzeć na rozgwieżdżone niebo.

Kopenhaga atrakcje7

Muzeum Andersena w Kopenhadze

Odwiedź muzeum G.H. Andersen - oznacza zanurzyć się w świecie gawędziarza i świata bohaterów swoich baśni. Profesjonalnie wypowiedziane, z dziecięcych, znanych opowieści, ulubionych bohaterów. To marzenie każdego dziecka, które zna dzieło duńskiego gawędziarza.

Kopenhaga zabytki8

Muzeum erotyczne w Kopenhadze

Odwiedzając to muzeum w centrum Kopenhagi, będziesz mógł prześledzić, jak intymne relacje rozwinęły się między ludźmi od starożytnego Rzymu po dzień dzisiejszy, aby poznać szczegóły życia osobistego niektórych celebrytów. Należy pamiętać, że tylko dorosły obywatel może zostać odwiedzającym muzeum.

Kopenhaga zabytki9

Oceanarium w Kopenhadze

Jedna z największych w Europie. Przedstawiciele wszystkich rodzajów wód czekają na Ciebie i Twoje dzieci. Niektóre z nich można dotknąć, nakarmić. Dzieci piszczą z radości, a dorośli biorą oddech z wielkiego spektaklu.

zabytki copenhagen10Atrakcje w Kopenhadze102

Pamiętaj, aby odwiedzić Kopenhagę tak szybko, jak to możliwe. Będziesz miał wiele niezapomnianych wrażeń.

Aby podróżować do Kopenhagi, będziesz potrzebować paszport międzynarodowy i Wiza Schengen do Danii .