Jeśli musisz wakacje w Abchazji , musisz uważać z wyprzedzeniem, jak dostać się do tego małego, ale bardzo kolorowego kraju. Wybrzeże Morza Czarnego z umiarkowanym łagodnym klimatem i rozciągającymi się obok gajami mandarynek to prawdziwy raj dla turystów zmęczonych codziennym życiem megalopoli.

Każda osoba, w oparciu o swoje możliwości finansowe, a nawet osobiste preferencje, określa, w jaki sposób najlepiej może dotrzeć do Abchazji. Istnieją trzy sposoby, aby dostać się do tego państwa Morza Czarnego, z których każdy ma zarówno plusy i minusy. Dowiedzmy się o nich więcej!

Jak dostać się do Abchazji samolotem?

Niestety, miłośnicy wygodnych i szybkich lotów mają pecha, ponieważ lotnisko w Sukhumi wciąż w stanie odbudowy i akceptuje tylko samoloty prezydenckie. Jednak aby jak najszybciej dotrzeć do pożądanego wybrzeża Morza Czarnego, można wykonać lot z Moskwy do Soczi, a następnie w pół godziny zwykłym autobusem lub taksówką, aby dotrzeć do miejsca docelowego.

Ten rodzaj podróży do Abchazji jest najdroższym pod względem finansowym, ale także najkrótszym w czasie. A jeśli wakacje danej osoby są krótkie i potrzeba kilku dni na odpoczynek, to jest to najbardziej optymalna opcja.

Jak dostać się tam pociągiem do Abchazji?

Podróż koleją jest znacznie łatwiejsza, ale znowu nie do miejsca docelowego. Z Moskwy należy pojechać bezpośrednim pociągiem do Sukhum, lub dojechać pociągiem. Dla wielu, szczególnie tych, którzy wyjeżdżają na wakacje z daleka, ta trasa nie jest zbyt dogodna, ponieważ zajmuje dużo czasu.

Ale od 1 maja, kiedy pojawią się dodatkowe loty w rozkładzie letnim, możliwe będą inne opcje odlatujących pasażerów z innych dużych rosyjskich miast. Jeśli podróżni nie zamierzają udać się do Sukhum, mogą wysiąść na stacjach Gudauta, Gagra lub New Athos, przez które ten pociąg podąża.

Dalej na terenie kraju od stacji kolejowej można dostać autobusy i minibusy, które można znaleźć tutaj w obfitości. Niestety, tak długi transfer z transferami nie jest odpowiedni dla rodzin z małymi dziećmi, którym wygodniej jest wybrać najkrótszą trasę.

Jak dostać się do Abchazji samochodem?

Najbardziej ekonomiczną, ale raczej długą drogą do odwiedzenia Abchazji jest przyjazd "własnymi siłami". Dla niektórych będzie to niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć różne słynne miejsca i zabytki w ich kraju, przed wizytą w Abchazji i zanurzyć się w reszcie.

Ponadto, wjeżdżając na terytorium Republiki Abchazji, można podróżować daleko i szeroko, zaglądać w każdy zakątek i pozostawiać niezapomniane wrażenia w pamięci. Ta opcja jest odpowiednia dla tych, którzy mogą zastąpić się nawzajem podczas jazdy podczas długiej, żmudnej, ale nie mniej interesującej podróży.

Jeśli nie masz swojego samochodu - nie ma to znaczenia. Możesz dostać się do Abchazji autobusem międzynarodowym. Są dość wygodne, wyposażone w klimatyzację i nadają się do podróży nawet z małymi dziećmi.

Jak dostać się do Abchazji

Kontrola paszportowa na granicy

Najłatwiej będzie dla tych, którzy przekraczają strefę przygraniczną pociągiem, ponieważ nie muszą nawet wyjeżdżać na samochód, straż graniczna i służba celna zrobią to sami i życzliwie sprawdzą dokumenty.

Ci, którzy jeżdżą autobusem, będą musieli wyjść i przejść przez specjalny korytarz podczas badania kontrolnego, a następnie wsiąść do autobusu, który nie działa z kolei.

Ale miłośnicy ruchu na własnych samochodach mogą stać w kolejce przez kilka godzin, ponieważ w lecie przepływ turystów w obu kierunkach jest dość długi, ale trzeba przyznać, reszta jest tego warta!