Abchazja jest częściowo uznanym państwem i spornym terytorium położonym we wschodniej części gór Kaukazu między Gruzją a Rosją. W związku z niezrozumiałą sytuacją przynależności republiki, nie ma innej legalnej drogi, aby dostać się do Abchazji, z wyjątkiem terytorium Rosji. Ponadto obywatele Federacji Rosyjskiej mogą dostać się do Abchazji ze swoim zwykłym paszportem wewnętrznym. Ale możesz pokazać swój paszport i będzie to również konieczne dla przedstawicieli innych państw, które chcą odwiedzić republikę.

Do Abchazji samochodem

Mówiąc o tym, jak dostać się do Abchazji samochodem, warto wcześniej z góry przygotować dokumenty, które trzeba mieć przy przekraczaniu granicy. Oprócz bezwarunkowej obecności prawa jazdy i paszportu technicznego, będziesz potrzebować również pełnomocnictwa pozwalającego ci podróżować za granicę, poświadczonego przez notariusza.

Jadąc samochodem, musisz najpierw dostać się do Adler, a następnie skręcić do miejscowości Veseloe i dostać się do punktu kontrolnego. Należy pamiętać, że w szczycie sezonu na granicy można utworzyć kilometrowe korki, w których można stracić ogromną ilość czasu. Podczas kontroli konieczne jest zarejestrowanie samochodu w policji drogowej w Abchazji i wydanie zgłoszenia celnego do pojazdu.

Do Abchazji pociągiem

Bezpośredni pociąg do stolicy Abchazji, Sukhum, pochodzi tylko z Moskwy i Sankt Petersburga. Dla mieszkańców innych miast i obywateli innych państw nie ma innej możliwości, niż dostać się do Abchazji pociągiem z transferami. Główną zaletą podróży pociągiem jest wygodne i szybkie przejście kontroli granicznej i nie trzeba stać w długiej kolejce na granicy.Jeżeli mówimy o tym, jak pociąg może jechać do Abchazji, to jest to numer pociągu 305С, pochodzący z Moskwy Petersburg.

Do Abchazji samolotem

Abchazja pociągiem

Nie ma bezpośrednich lotów z Abchazji. Dlatego nie ma innego sposobu na dotarcie do Abchazji, chyba że samolotem do najbliższego lotniska w Soczi w Adler, które jest tylko 8 km od granicy z Abchazją. Z lotniska do punktu kontroli granicznej można skorzystać ze specjalnie zorganizowanego autobusu lub taksówki.

Po przekroczeniu granicy dotrzesz do placu z dużą liczbą taksówek i autobusów, podążając w różnych kierunkach: Sukhumi , Gagra, nowy Athos. Ponieważ w Abchazji jest tylko jedna duża autostrada, dotarcie do miejsca docelowego nie będzie trudne. Prawie wszystkie znaczące miasta turystyczne znajdują się w drodze do stolicy, więc zdecydowanie nie przejdziesz.