Jak to jest śpiewane w jednej słynnej piosence, lato to małe życie. A życie pełne jest przygód, nieoczekiwanych zdarzeń i wydarzeń, w wyniku czego można nauczyć się czegoś nowego i wiele się nauczyć. I podwójnie, nie, w "dziesiątce" fascynujące i ekscytujące jest to, że jesteś piętnastoletnim chłopcem, który po raz pierwszy przybył na letni obóz, pokrewny pionierowi lub skautowi. Wspomnienia i wrażenia związane z wędrówkami, pieczonymi ziemniakami w ogniu i piosenkami z gitarą w środku nocnego lasu wystarczą na resztę życia. Wyobraź sobie, że jesteś już siwowłosym dziadkiem lub babcią w drukowanym szaliku i igłach, siedzisz w otoczeniu całej rodziny rosnących wnuków i mówisz im, jak w odległym dzieciństwie nauczyłeś się rozpalać ogień i strzelać bez zapałek. I w rzeczywistości, jak?

Jak rozpalić ogień i rozpalić ogień bez zapałek?

Istnieje wiele sposobów na rozpalenie ognia bez zapałek, ale dla wszystkich istnieje potrzeba hubki. Co to jest? Tak, każdy naturalny materiał palny, który można wypożyczyć od samej Matki Natury. Na przykład sucha trawa i liście, stary suszony mech, kora brzozy, szyszki i igły, pokruszone grzyby, pierogi, kurz wytwarzany przez owady robaków, wełnę, spaloną szmatę, drobne łupiny lub woskowany papier. Kiedy iskry uderzą w którykolwiek z tych materiałów, natychmiast się zapalają i zaczynają świecić. Pozostaje tylko nadmuchać ogień i cieszyć się ciepłem ognia i potrawami gotowanymi na nim. Cóż, teraz o niektórych sposobach na iskrzenie.

Jak rozpalić ogień bez zapałek lub wezwać pomoc słońca

Najprostszym sposobem na uzyskanie ognia bez zapałek jest użycie promienia słonecznego przechodzącego przez szkło powiększające. To wspaniałe, jeśli masz ze sobą lupę, aparat fotograficzny lub jednego z twoich znajomych, który nosi punkty za plus. Umieść suche ogórki w ognisku, nałóż na nie hubkę i użyj szkła powiększającego, aby skierować promień słońca na nią. Wkrótce hubka rozgrzeje się do takiej temperatury, że zacznie się tlić. Będziesz tylko musiał rozpalić ogień, a ogień będzie gotowy. Cóż, jeśli nie ma szkła powiększającego, możesz użyć dwóch szklanek ze zwykłego zegara, wlewając do nich wodę i łącząc je ze sobą.

Jak rozpalić ogień i rozpalić ogień bez zapałek za pomocą krzemienia?

Ale jeśli nie ma słońca lub trzeba rozpalić ogień w ciemności, poprzednia wersja nie jest odpowiednia. Ale jest inny sposób, z pomocą krzemienia i kości. Jako krzemień, zrobi to każdy solidny kamień o wielkości co najmniej 5 cm szerokości i 10 cm długości. A jako krzesło możesz użyć zwykłego noża. Więc rozpalamy ognisko i rozkładamy hubkę, w lewej dłoni mocno i mocno trzymamy kamień-krzemień, a prawą ręką używamy krzesła do wycinania snopu iskier. Odległość dłoni od hubki nie jest większa niż 5 cm, gdy tylko iskry uderzą w hubkę, a on zaczął się jarzyć, natychmiast zacznie wydmuchiwać płomień. Zadanie zostało wykonane.

Uprawa ognia bez zapałek za pomocą tarcia

Ale najbardziej wirtuozowskim i starożytnym sposobem na uzyskanie ognia bez zapałek jest tarcie. Как получить огонь без спичек Oto, jak to się robi: tworzymy wsparcie z dziennika z twardego drewna. Na grzbiecie umieszczamy kłody, aw środku górnej platformy wykonujemy otwór o głębokości 1,5-2 cm, z łodygi młodej brzozy, leszczyny lub cisa o średnicy 2-3 cm i liny wykonujemy łuk. I budujemy wiertło z sosnowej laski o długości ołówka co najmniej 30 cm. Następnie za pomocą cięciwy w jednym obrocie, zawijamy wiertło i jednym końcem wkładamy go do wnęki na podporze i szybko z trzema cebulami wzdłuż wiertarki, jakby próbując przeciąć ją na pół. Wkrótce hubka z tarcia rozgrzewa się i zaczyna się tlić. Odłóż cebulę za pomocą wiertarki i napełnij hubkę, a następnie delikatnie przenieś rozpalony płomień na podpałkę.

Istnieje również cała masa metod rozpalania ognia bez zapałek. Ale nawet znając te trzy, nie zgubisz się w kampanii, ale będziesz mógł ogrzać się i nakarmić siebie i swoich towarzyszy.