Sousse jest stolicą wschodniego regionu Tunezji, gdzie infrastruktura rozrywkowa jest dobrze rozwinięta. Nowoczesne kompleksy architektoniczne z powodzeniem łączą się z dobrze zachowanymi starymi uliczkami Medyny, bogatymi gajami oliwnymi. W Sousse na pewno znajdziesz coś ciekawego, ponieważ jest tu wiele zabytków.

Miasto o łagodnym śródziemnomorskim klimacie subtropikalnym znajduje się na terenie malowniczej zatoki na południe od Hammamet. Nie będziesz miał problemów z transportem, a najbliższe lotnisko to Monastir, oddalone o zaledwie 12 kilometrów.

Historia tego tunezyjskiego miasta sięga IX wieku pne, a status centrum turystycznego został ugruntowany dla Sousse w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Po raz pierwszy w historii Tunezji udało się skonsolidować zintegrowane strefy turystyczne, czyli duże obszary przeznaczone pod budowę różnych hoteli i centrów rozrywki.

Zabytki architektury

Duża część wszystkich atrakcji Tunezji koncentruje się w Sousse, więc turyści mogą tu znaleźć przez cały rok. Jedną z wizytówek Sousse jest Medina, najstarsza część tunezyjskiego miasta portowego. Od 1988 roku obiekt ten nosi tytuł Światowego Dziedzictwa UNESCO. Medina otoczona jest wysokimi ośmiometrowymi ścianami, które rozciągają się na 2250 metrów. Na ścianach są wieże widokowe.

co zobaczyć w sousseco zobaczyć w sousse2co zobaczyć w sousse3

Medina słynie ze starożytnej wieży Kalef Al Fat, która została zbudowana w 859 roku. Początkowo wieża pełniła rolę latarni morskiej, a dziś każdy turysta może podziwiać widoki Sousse z platformy obserwacyjnej Kalef Al Fat, usytuowanej na wysokości trzydziestu metrów.

co zobaczyć w sousse4co zobaczyć w sousse5co zobaczyć w sousse6

Zabytkowy klasztor Ribat, który został zbudowany w latach 780-821, również zachował się w Sousse. Obwód dziedzińca klasztorno-fortecy jest reprezentowany przez liczne cele i galerie, aw jednym z narożników znajduje się wieża strażnicza Nador. Aby się do niego dostać, konieczne jest pokonanie 73 kroków.

co zobaczyć w sousse7co zobaczyć w sousse8co zobaczyć w sousse9

Warto zwrócić uwagę na inspekcję Wielkiego Meczetu Sid-Okba, którego aglaby zbudowano w 850 r. W Sousse. Zewnętrzna ściana meczetu w narożnikach zdobią dwie okrągłe wieże strażnicze, a na dziedzińcu znajduje się galeria z masywnymi łukami w kształcie podkowy. Główną cechą architektoniczną Wielkiego Meczetu jest miniaturowy squat, do którego prowadzą zewnętrzne schody.

co zobaczyć w sousse10co zobaczyć w sousse11co zobaczyć w sousse12

Jeśli jesteś fanem sztuki mozaiki, koniecznie sprawdź Muzeum Sousse. To tutaj gromadzi się unikalna i najpiękniejsza kolekcja mozaiki na świecie.

co zobaczyć w sousse13co zobaczyć w sousse14co zobaczyć w sousse15

W razie potrzeby i dostępności wolnego czasu można również odwiedzić fortecę Kasbah, pozostałości grobowców Fenicjan, katakumb chrześcijańskich, rzymskie budowle i bizantyjskie fortyfikacje.

Rozrywka

W porcie El Kantaoui, prestiżowym kurorcie z mariną, znajduje się ogromne pole golfowe, a także różne atrakcje. Dzieci pokochają park wodny, zoo i lodziarnię w Sousse, a dorośli będą się świetnie bawić w licznych dyskotekach, kasynach, restauracjach i barach. W ciągu dnia możesz zrelaksować się i poprawić swoje zdrowie w dużych centrach thalassoterapii, a wieczorem zrobić ekscytujące zakupy we wschodnich bazarach.

co zobaczyć w sousse16co zobaczyć w sousse17co warto zobaczyć w sousse 18

Ocean wrażeń jest gwarantowany przy zamówieniu wycieczki z Sousse na Saharze, która jest zwykle obliczana na dwa dni. Program obejmuje przejażdżki jeepami i wielbłądami, pływanie w świeżych jeziorach, zwiedzanie oaz i bazarów. Noc będzie oferowana do spędzenia w jednym z hoteli Douza.

co zobaczyć w sousse19co zobaczyć w sousse20co zobaczyć w sousse21

Podróż do tego starożytnego miasta z nowoczesnym poziomem usług zostanie zapamiętana na zawsze! Wszystko czego potrzebujesz to - paszport międzynarodowy i wiza do Tunezji .