Zazwyczaj obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w nowych miastach jest zoo lub akwarium, ale tylko akwarium Blue Planet w Kopenhaga oferuje swoim gościom naprawdę olbrzymi rozmiar całego budynku, unikalną architekturę i bardzo dużą różnorodność ryb, a nawet egzotycznych ptaków, więc zalecamy, abyś go odwiedził.

Wycieczka do akwarium

Błękitna Planeta jest jednym z największych oceanarium na świecie. Dania , która jest przede wszystkim tym kryterium w Europie Północnej. Został otwarty stosunkowo niedawno, w 2013 roku, podczas ceremonii otwarcia uczestniczyła królowa Małgorzata II i jej mąż Książę Henrik, który po raz kolejny potwierdza wielkość tego miejsca. Dom dla 20 tysięcy różnych ryb to aż 53 akwaria o łącznej pojemności 7 milionów litrów wody. Ponadto odwiedzający mogą podziwiać egzotyczne ptaki w strefie tropikalnej, być może obserwować foki, odwiedzić sklep z pamiątkami i oczywiście kawiarnię, w której można odświeżyć się podczas długiego pobytu w akwarium, ponieważ potrzebna jest ponad godzina na aby ominąć wszystkich mieszkańców tego miejsca.

W jednej części budynku można obserwować ogromną różnorodność ryb, a nawet ogromne akwarium "Ocean", w którym przebywają rekiny, wściekle patrzą na gości, więc trzymajcie się z daleka od szyby. Następny pokój to bardzo gorący "las deszczowy", w którym znajdują się komórki z dużą ilością ptaków (niektóre z nich rozjaśniają czas śpiewaniem), małe wodospady z rybami, a nawet węże. Dla rozrywki dzieci jest specjalne miejsce, w którym mogą dotknąć wszelkiego rodzaju mięczaków i innych nieszkodliwych mieszkańców głębin w małym akwarium. We wnętrzu pomieszczenia znajduje się dekoracja ścian z makietami ryb, ich opis i użyteczne informacje o "królestwie Posejdona". Osobno warto wspomnieć, że główną atrakcją akwarium jest jego architektura, ponieważ wszystko zbudowane jest w formie wiru wodnego.

Praktyczne informacje

Duńskie akwarium jest w Kopenhaga , niedaleko od Lotnisko Kastrup : z okien akwarium możesz zobaczyć, jak samoloty przybywają na wybieg. Szybko dotrzesz do wybrzeża, możesz wziąć metro wzdłuż żółtej linii M2, wychodząc na stację Kastrup, a następnie około 10 minut będziesz musiał przejść przez wspaniałe ulice, a znajdziesz się w oceanarium, którego nie możesz ominąć ze względu na rozmiar.

Koszt biletu zależy od sposobu zakupu. Kup bilet przez internet: 20 euro (lub 144 koron) za osobę dorosłą i 85 koron za dzieci poniżej 11 lat. Kupując bezpośrednio w kasie, będziesz musiał zapłacić 160 i 95 koron.

Вид сверхуАквариум в разрезеАквариум внутри