Port lotniczy Kastrup w Kopenhaga To nie tylko największe lotnisko w Danii, Kastrup jest uważane za jedno z największych portów lotniczych w krajach skandynawskich i najstarszy terminal lotniczy w Europie (został zbudowany w 1925 r.). Roczny ruch pasażerski lotniska w Kopenhadze przekracza 25 milionów ludzi. Większość lotów dotyczy lotów międzynarodowych, lotnisko Kastrup współpracuje z ponad 60 liniami lotniczymi.

Struktura Castrup w Kopenhadze

Lotnisko Kastrup składa się z 3 terminali: Terminal 1 przeznaczony jest do obsługi lotów krajowych, terminale 2 i 3 obsługują loty międzynarodowe. Czas oczekiwania na żądany lot można pominąć w poczekalniach lub w przytulnych kawiarniach i restauracjach lokalna kuchnia . Tutaj możesz naładować telefon lub laptopa. Niezbędne informacje prezentowane są na stoiskach informacyjnych.

Aby dostać się z terminala do innego terminala, można skorzystać z bezpłatnej magistrali, która w przedziale czasowym od 4,30 do 23,30 podróżuje w ciągu 15 minut, a od 23,30 do 4,30 - w ciągu 20 minut.

Na terenie lotniska Kastrup w Kopenhadze znajdują się prywatne miejsca parkingowe, które w zależności od ceny za parking na godzinę dzielą się na 3 typy, z których każdy jest oznaczony określonym kolorem: niebieski znak jest budżetowym parkingiem, niebieski kolor jest standardowy, a szary kolor jest najbardziej drogi parking, ale ma bezpośredni dostęp do terminali.

Jak dostać się z lotniska w Kopenhadze do miasta?

Z lotniska Kastrup do miasta możesz skorzystać z jednej z poniższych metod - co najważniejsze, wybierz to, co będzie dla Ciebie wygodniejsze.

  1. Komunikacja kolejowa: pociągiem można dojechać zarówno do centrum miasta, jak i do innych miast kraju (w szczególności w Szczecinie) Odense , Billund , Aarhus itp.), a także do Szwecji. Bilety sprzedawane są w kasie biletowej 3 lub w specjalnych automatach.
  2. Metro: Terminal 3 prowadzi linię metra, która łączy lotnisko z miastem.
  3. Ruch autobusowy: wygodniej jest dostać się do miasta drogą 5A. Istnieją również autobusy międzymiastowe i międzynarodowe. Przystanki znajdują się przy wejściu do terminalu
  4. Taksówki: można znaleźć taksówkę na specjalnych parkingach zlokalizowanych przy wyjściach z terminalu, lepiej jest uzgodnić koszt podróży na miejscu.

Możesz dostać się na lotnisko w Kopenhadze w sposób opisany powyżej: pociąg (do stacji Copenhagen Airport), metro (stacja Lufthavnen), autobus (trasy 5A, 35, 36, 888, 999) i taksówka.

Аэропорт КаструпКоридоры аэропортаАэропорт Каструп внутри