Narodowy Dania kuchni duńskiej gęsty i ciężki. Te cechy są wytłumaczone przez surowy klimat. Oparte jest na prostych potrawach rybnych i mięsnych. Garnirunek często serwują ziemniaki, warzywa. Niesamowite jest to, że pomimo prostoty dań kuchnia Danii jest różnorodna i może zaskoczyć najbardziej wymagającego smakosza. Aby zanurzyć się w różnych smakach i potrawach, wystarczy spacerować po najlepszych restauracjach Kopenhaga .

Restauracja Noma w Kopenhadze

Instytucja ta jest uważana za jedną z najbardziej utytułowanych w stolicy Danii. Wśród jego nagród są dwie gwiazdki Michelin. Od 2010 roku ta restauracja trzy razy przewodziła liście 50 najlepszych restauracji na świecie według autorytatywnego magazynu "Restaurant Magazine". Jest odpowiedzialny za słynnego Rene Redzepi. Jest to zdecydowanie warte odwiedzenia, szczególnie dla tych, którzy kochają kuchnię skandynawską. Od dań kuchni specjalnej z restauracji Nom w Kopenhadze goście zwracają szczególną uwagę na zupę kremową z oliwkami, duńską wołowinę i ziemniaki w mundurach z krewetkami. Inną cechą tego zakładu jest stosowanie wyłącznie produktów ekologicznych.

Ресторан Noma в КопенгагенеИнтерьер ресторана Noma
Restauracja Det Lille Apotek

Jest to najstarsza restauracja w Kopenhadze, która została otwarta w 1720 roku. Mówi się, że wielki gawędziarz Hans Christian Andersen, który urodził się w Odense . Niezależnie od tego, kuchnia i wyposażenie są tutaj atrakcyjne. Restauracja ma cztery pokoje, pięknie udekorowane obrazami, witrażami i lampami naftowymi. Jeśli chodzi o kuchnię, słynna duńska kanapka Smorgasbrod i potrawy z warzyw są uważane za markowe dla tego zakładu.

Ресторан Det Lille ApotekИнтерьер ресторана Det Lille Apotek
Restauracja La Glace

Jedną z najlepszych restauracji w Kopenhadze, która istnieje od dziesięcioleci, jest restauracja La Glace. Instytucja ta została otwarta w 1870 roku. Od tego czasu zmieniło się sześć pokoleń menedżerów, ale wysoka jakość kuchni La Glace pozostała niezmieniona. Ta restauracja specjalizuje się w przygotowywaniu deserów: ciast, ciastek i innych wypieków. Każde ciasto to prawdziwe arcydzieło z interesującą historią. Na przykład "Sportowe ciasto" poświęcone jest pojawieniu się w kopenhaskim teatrze nowej sztuki "Sportowiec" i wspaniałemu tortowi "G.Kh. Andersen "przygotowany na 200-lecie pisarza. Każdego miesiąca do menu restauracji dodawane są nowe słodycze, więc nawet jeśli często tam jedziesz, cukiernicy będą mogli Cię czymś zaskoczyć.

Wadą tej instytucji można nazwać niezdolnością do rezerwowania stolików.

Ресторан La GlaceКондитерская La Glace
Restauracja St. Gertruds kloster

Ta restauracja przez wielu uważana jest za najbardziej romantyczną restaurację w Kopenhadze. Budynek, w którym się znajduje, został ostatnio przebudowany w 1698 roku. Od tego czasu prawie nie wprowadzono żadnych zmian w jego wnętrzu i wyglądzie. Sale restauracji nadal są oświetlone różnymi świecami. Sama restauracja pojawiła się tu nie tak dawno temu, w 1975 roku. Menu tej instytucji jest aktualizowane co miesiąc, a wszystkie aktualizacje są znane z nadchodzącego roku. Specjalności św. Gertruds Kloster są uważane za dziczyznę ze szparagami i foie gras.

Ресторан St. Gertruds Kloster интерьерРесторан St. Gertruds Kloster - банкетный зал
Restauracja Era Ora

Jeśli w którymś momencie masz już dość narodowej duńskiej kuchni, spróbuj odwiedzić inną restaurację w Kopenhadze o nazwie Era Ora. Jego specyficzne cechy to włoskie potrawy i wina z Toskanii i Umbrii. Wszystkie produkty do gotowania dostarczane są prosto z Włoch.

Вход в ресторан Era OraКулинарный шедевр Era Ora