Kopenhaga - stolica Z Danii , a także największe miasto w kraju. Ludność Kopenhagi liczy około pół miliona osób, a wobec przedmieść jest ona mniejsza niż milion. Miejsce, w którym znajduje się Kopenhaga, zostało osiedlone w XII wieku: istniała tutaj niewielka wioska, która została później przekształcona w zamek dzięki staraniom biskupa Absalona, ​​a następnie "wyrosła" do rangi miasta.

Ze względu na klimat morski zima w Kopenhadze jest dość łagodna - temperatura rzadko spada poniżej -7 ° i często jest bliższa zeru. Jednak stosunkowo duża ilość opadów przypada na jesień i zimę. Latem pogoda w Kopenhadze jest dość dobra, jest kilka deszczowych dni. Średnia temperatura latem wynosi + 16 ° С. Dlatego najlepsze miesiące na zwiedzanie miasta to lipiec i sierpień.

Zabytki Kopenhagi

Kopenhaga - miasto muzea : jest ich ponad sześćdziesiąt. W mieście jest wiele muzeów sztuki (New Carlsberg Glyptotek, Państwowe Muzeum Sztuki , Muzeum Thorvaldsen , Muzeum Erotyczne i inne), są bardzo popularne zarówno wśród dzieci, jak i dorosłych. świat chrześcijanina andersena znajduje się w pobliżu Muzeum Ripley , Eksperymentalne . Nie mniej popularne są dwie dawne rezydencje królewskie, Rosenborg i Christiansborg i Amalienborg - rezydencja działa.

Oprócz muzeów w Kopenhadze są inne atrakcje, które trzeba zobaczyć: Biblioteka Królewska , Round Tower , Kościół Zbawiciela który jest blisko dzielnicy Christiania i Kościół Fryderyka i wiele innych Symbol Kopenhagi - Pomnik małej syrenki który znajduje się w porcie Kopenhagi w pobliżu nabrzeża Langeline . Rzeźba jest niewielka - jej waga to 175 kg, a "wysokość" to 125 cm, ale od ponad stu lat jest najbardziej rozpoznawalnym symbolem nie tylko duńskiej stolicy, ale i całego państwa.

РатушаКруглая башняСтарая биржа
Памятник Андерсену на Ратушной площадиФонтан аистовПамятник Русалочке - символ Копенгагена
Музей РиплиКоролевская библиотека ДанииЗамок Розенборг - королевская сокровищница
Rozrywka

Najlepsze miejsce do rozrywki z dzieckiem - Tivoli , Copenhagen Park, znany ze swoich wodospadów. Znajduje się w pobliżu dworca centralnego. Dzieci znajdą tutaj wiele różnorodnych atrakcji, a dorośli z przyjemnością będą podziwiać malowniczy krajobraz. Kolejny stary park w Kopenhadze, Dierehavsbakken, jest także parkiem rozrywki, a najstarszy na świecie, został otwarty w 1583 roku. Dziś park ma ponad sto przejażdżek stylizowanych na antyki.

Kolejne miejsce, do którego wybierasz się w podróż z dziećmi - Akwarium Niebieska Planeta położony kilka kilometrów od miasta, nad brzegiem cieśniny Öresund. W tym akwarium, jednym z największych w Europie, jest ponad 20 tysięcy ryb i innych stworzeń morskich. A park "Superkilen" lub "park narodowości", będzie bardziej interesujący dla dorosłych: jest rodzajem gigantycznej skarbonki, w której gromadzone są eksponaty z ponad 60 krajów.

Вход в парк ДирехавсбаккенПарк Тиволи
Superkilen CopenhagenАквариум Голубая планета имеет уникальную архитектуру
Hotele i restauracje w mieście

W Kopenhadze można znaleźć dość skromne 3 * hotele z całkiem akceptowalnym poziomem cen - i bardzo przyzwoitym poziomem usług oraz luksusowymi 5 * hotelami, zapewniającymi swoim gościom prawdziwie królewskie przyjęcie. Najbardziej popularnymi wśród turystów są 5 * Nimb Boutique i Hilton Copenhagen, 4 * Best Western Hotel Eyde, Radisson Blue Hotel, Axel Guldsmeden, Copenhagen Plaza Hotel i Arctic Hotel, 3 * Absalon, Scandic Regina, Guldsmeden Hotel.

W odniesieniu do restauracje potem w Kopenhadze są dosłownie na każdym rogu, więc chodząc po mieście, i tak nie będziesz głodny. Najlepsze restauracje w mieście to Told & Snaps, restauracja Kronborg, Royal Smushi Cafe, Aamanns Etablissiment, restauracja Lumskebugten, które są popularne zarówno wśród turystów, jak i mieszkańców miast i gdzie można spróbować tradycyjnych potraw. Dania duńskie .

Copenhagen Marriott HotelNoma restaurant
Zakupy

Nazwa "Kopenhaga" tłumaczy się jako "port kupców" i usprawiedliwia się: zakupy w Kopenhadze uważany za jednego z najlepszych w Europie. Istnieje wiele sklepów, w których asortyment towarów jest dość obszerny. Istnieją całe ulice handlowe, wzdłuż których znajdują się duże i małe sklepy, na przykład przy głównym deptaku w Kopenhadze - Strøget.

Wiele sklepów znajduje się w Dzielnicy Łacińskiej, a także na Stredet i Köbmagergad. Najbardziej popularnymi centrami handlowymi są centrum handlowe Magasin, największe w Kopenhadze, które istnieje od XIX wieku i jest najstarsze w mieście Magasin du Nord, Frederiksberg, Illum i znajduje się obok lotniska Field. Ponadto miasto ma wiele "pchlich targów", gdzie można również kupić wiele ciekawych rzeczy.

Шопинг в Копенгагене

Jak dostać się do Kopenhagi?

Ci, którzy decydują się na wizytę w Kopenhadze, mają naturalne pytanie: jak dostać się do stolicy Danii? Najszybszym sposobem jest wykonanie go samolotem. Copenhagen Airport nazywa się Kastrup - największym spośród wszystkich skandynawskich lotnisk. Znajduje się w pobliżu miasta - zaledwie 8 km od jego centrum. Lotnisko ma 3 terminale, z których pierwszy przeznaczony jest dla lotów krajowych, a dwa pozostałe - dla połączeń międzynarodowych.

Jak dostać się do Kopenhagi z lotniska? Najszybszym sposobem jest taksówka, podróż zajmie około 20 minut i będzie kosztować 250-300 DKK; Możesz zapłacić za podróż w gotówce lub kartą kredytową. Trochę więcej czasu (ponad pół godziny) zajmie podróż autobusem, ale będzie to również kosztować mniej. Są autobusy co 10-15 minut. Trasa 5A odjeżdża z lotniska do centrum miasta.

Железная дорога в Копенгагене

Można tam szybko dojechać pociągiem - podróż trwa około 15-20 minut; jedyna wada tego rodzaj transportu - duży zgiełk w godzinach szczytu. Pociągi odjeżdżają z peronu przy Terminalu 3, przerwa między nimi trwa około 10 minut. Inną opcją jest przejazd metrem, którego stacja znajduje się w pobliżu tego samego terminala; pociągi metra kursują po południu w odstępach 4-6 minut, w nocy - 20 minut.

W pobliżu Kopenhagi znajduje się kolejne lotnisko Roskilde ; Znajduje się 29 km od miasta i przyjmuje głównie loty czarterowe i lokalne.

Transport w mieście

Możesz poruszać się po Kopenhadze metrem lub zwykłymi autobusami. Jednak najpopularniejszą opcją jest wciąż rower. Aby go wypożyczyć, wystarczy wrzucić monetę do maszyny w pobliżu stojaka, w którym rowery są "zaparkowane". Takie stojaki w mieście na ponad sto. A kiedy zwrócisz rower w to miejsce - odbierz monetę.