"Tivoli", zbudowany w sercu Kopenhaga , nie tylko zwykły park rozrywki, to prawdziwy bajkowy stan ze stuletnią historią. Zajmujący 8 hektarów zespół architektoniczny w duchu retro jest zakopany w kwiatach i lśniących iluminacjach.

"Tivoli" i w zwykłe dni niektóre teatralności nie są obce, a podczas obchodów Halloween i Bożego Narodzenia jest absolutnie niesamowita. Do wakacje tutaj przygotowują wielkoformatowe prezentacje tematyczne, wystawy i konkursy, znane zarówno poza granicami kraju. Mówi się nawet, że Walt Disney myślał o budowie "Disneylandu" po tym, jak odwiedził Dania Tivoli.

Historia parku

Jeden z najstarszych parków rozrywki w Danii i całej Europie, "Tivoli", został zbudowany w połowie XIX wieku przez emerytowanego oficera Georga Garrstsena. Interesujące jest to, że budowa Tivoli Park została osobiście zatwierdzona przez króla Danii Christiana VIII pod jednym warunkiem: że w rozrywce parku "nie było nic wstydliwego ani poniżającego".

Парк Тиволи 100 лет назадДеревянные американские горки
Rozrywka i rozrywka

Jedną z najbardziej znanych atrakcji parku "Tivoli" jest dziś Demon, roller coaster o naprawdę imponujących rozmiarach. Jest to największa atrakcja Danii, pasażerowie pokonują 564 metry z prędkością, która oddaje oddech - 80 km / h, są nawet punkty zerowej grawitacji.

Ponadto "Tivoli" zachował najstarszą na świecie kolejkę górską - The Roller Coaster. Zostały zrobione sto lat temu i nadal są w służbie i zabierają gości. Stary wózek wykonany z drewna obsługiwany jest ręcznie przez maszynistę. Każdego roku ponad milion osób odwiedza atrakcję!

Diabelski młyn w parku jest bardzo mały, ale jest dokładną kopią pierwszej takiej atrakcji w Danii, pochodzącej z 1843 roku.

Wśród nowości jest tutaj jedna z najwyższych na świecie karuzel - Star Flyer. Miłośnicy dreszczyku docenią symulator lotu Vertigo i gigantyczną huśtawkę Monsunen. Należy wziąć pod uwagę, że wejście do niektórych atrakcji ogranicza licznik wzrostu.

Pomimo oczywistego sukcesu wszystkich nowych zawrotnych przejażdżek, "Country of Andersen's Tales" również nie traci popularności. Naprzeciwko Ogrodów Tivoli, w pobliżu ratusza, wzniesiono pomnik wielkiego gawędziarza, który stoi naprzeciwko budynku, w którym jego historia żyje od ponad 150 lat. Ta starożytna atrakcja to wielopoziomowa podziemna jaskinia, w której zwiedzający poruszają się po zawieszonej drodze. Tutaj można zanurzyć się w nostalgicznie poruszającą atmosferę znanych bajek.

Парк Тиволи - входСтаринная карусель
Деревянные американские горки в наши дниКолесо обозрения

Teatr Pantomimy

Budynek teatru miał prawie 150 lat i choć został przywrócony, zmiany dotyczyły tylko remontu - na zewnątrz i "wewnątrz" teatru pozostały niezmienione. Scena odbywa się w egzotycznym chińskim stylu, a siedzenia widzów znajdują się na wolnym powietrzu. W czasach, gdy teatr był budowany, pantomima cieszyła się ogromną popularnością w Europie. Obecny repertuar teatru składa się z 16 spektakli, z których wiele można obecnie oglądać tylko w "Tivoli".

Театр пантомимы

Muzyka w Tivoli

Sala koncertowa "Tivoli" to profesjonalna sala muzyczna, która może pomieścić kilka tysięcy widzów. Wydarzenia odbywające się tutaj są uznawane za "najbardziej wszechstronny festiwal muzyczny na świecie". Tutaj uwielbione orkiestry symfoniczne dają przedstawienia, można usłyszeć klasyczną operę, jazz i muzykę etniczną.

Latem "Tivoli" od prawie dwudziestu lat cotygodniowe imprezy łamią Friday Rock. Na scenie można zobaczyć nie tylko lokalne drużyny, ale także gwiazdy światowej sławy. Byli tam: Sher, Sting, Pet Shop Boys, Kanye West, Diane Reeves i wielu innych znanych muzyków. Przy udziale w występie celebrytów bilety kosztują od 200 DKK do 400 DKK. Jednak większość wydarzeń w sali koncertowej jest bezpłatna.

Wieczorami w parku można zobaczyć "oddział gwardii Tivoli", złożony ze stu chłopców w wieku 12 lat. Idą w kolorowych mundurach wzdłuż alejek, wykonując maszerujące marsze. Nawiasem mówiąc, uważa się, że edukacja muzyczna, którą dzieci otrzymują w "Tivoli", jest niezwykle wysokiej jakości i bardzo prestiżowa.

Рок-концерт на площадке ТиволиМаленькие гвардейцы Тиволи
Kawiarnie i restauracje

Na terenie parku znajduje się ponad 40 restauracji na każdy gust i torebkę. Dania narodowe Dania kuchni duńskiej możesz spróbować w restauracji hotel Nimb, który znajduje się w budynku dawnej rezydencji. Menu tam pozostało niezmienione od 1909 roku. Ponadto istnieje wystarczająco dużo kawiarni ze zwykłą kuchnią europejską i przytulnymi barami z grillem. Było miejsce nawet na mały własny browar. Ponadto zawsze można coś przekąsić w barach z przekąskami typu fast food, które są tutaj obfite. Chociaż sezon pracy w parku trwa od połowy wiosny do jesieni, wiele restauracji jest otwartych przez cały rok.

Jak dostać się do parku rozrywki "Tivoli"?

Dojazd do Tivoli w Kopenhaga Najłatwiej dojechać metrem (stacja Klampenborg) lub taksówką.

Bilety sprzedawane są przy wejściu, można kupić bilet na pieszą wycieczkę lub odwiedzić wszystkie atrakcje. Cała rozrywka w parku może być płatna na miejscu, ale będzie cię to kosztować nieco więcej. Przy okazji, jeśli zarezerwujesz pokój z wyprzedzeniem, możesz zatrzymać się w hotelu Nimb, położonym bezpośrednio na terytorium Tivoli.

Ресторан в паркеРесторанчик на берегу пруда
Отель в мавританском стилеРесторан при отеле