W północno-wschodniej części duńskiej wyspy Zelandia to małe portowe miasto Helsingør (w języku duńskim Helsingør). Nazwa tłumaczy się jako "wąska cieśnina", ponieważ wioska znajduje się na zachodnim wybrzeżu Z Danii w najwęższym miejscu cieśniny Øresund (Øresund).

Ogólne informacje o mieście

Helsingor w Danii został założony przez króla Eryka Pomorskiego w 1420 roku. Monarch sprawił, że miasto stało się sławnym centrum handlowym. W 1429 r. Ustanowił opłatę za statki płynące przez cieśninę Öresund. Doprowadziło to do wzbogacenia nie tylko skarbu państwa, ale także lokalnej ludności. Podatek został zniesiony dopiero w połowie XIX wieku.

Miasto Helsingør to dobrze rozwinięty przemysł tekstylny i spożywczy, a także przemysł stoczniowy i inżynieryjny. Urodziły się tu tak znane osobistości jak Eberhald Keil (słynny artysta) i Ludwig V. Lorenz - wielki fizyk. Dietrich Buxtehude, siedemnastowieczny niemiecki kompozytor, pracował w kościele Świętej Marii od 1658 do 1667 roku.

Klimat miasta Helsingør

Helsinki ma umiarkowanie ciepły klimat, z dość dużą ilością opadów - około sześciuset pięćdziesiąt dwa milimetry rocznie. Średnia roczna temperatura wynosi osiem stopni Celsjusza. Najsuchszym miesiącem jest luty, a najbardziej wilgotnym jest lipiec, jest to również najcieplejszy miesiąc ze średnią temperaturą siedemnastu stopni Celsjusza. W styczniu temperatura spada do maksymalnie sześciu stopni Celsjusza.

Улицы города

Atrakcje Helsingør

Chociaż małe miasteczko Helsingør ma niewielkie rozmiary, jest tu coś do zobaczenia - jest to ratusz, wykonany z czerwonej cegły w stylu neogotyckim, który ma ogromną liczbę okien lancetów w swojej fasadzie. Na uwagę zasługuje także XVII-wieczna katedra kopuły. W pobliżu znajduje się fontanna ozdobiona tańczącymi postaciami dziewcząt.

Najważniejszy widok uważany jest za średniowieczny Zamek Hamleta w Helsingør (Zamek Kronborg). Został zbudowany w 1420 r. Na polecenie króla Eryka Pomorskiego. Angielska wersja nazwy zamku brzmi jak Elsinore - ten sam pałac, który Szekspir opisał w swojej tragicznej sztuce Hamlet. Dziś na terenie twierdzy znajduje się muzeum podzielone na cztery części: kaplicę, podziemne kazamaty, muzeum żeglugi i sam pałac.

Фонтан с танцующими девушкамиЗамок

Gdzie się zatrzymać w Helsingør?

W mieście jest niewiele hoteli, wszystkie są sklasyfikowane jako trzy lub cztery gwiazdki. Hotel oferuje bezpłatne śniadanie w formie bufetu, bezpłatny dostęp do Internetu i wypożyczalnię rowerów. Poniżej znajduje się lista instytucji ocenianych przez użytkowników:

  • 3 * Hotel i Restauracja Madam Sprunck - uczestnik programu "priorytetowe obiekty noclegowe" spełnia wszystkie międzynarodowe wymagania;
  • 4 * Strand- & Badehotel Marienlyst;
  • 3 * Hotel Skandia;
  • 3 * Konventum Hotel & Conference;
  • 3 * Hotel Sleep2Night.

W mieście jest popularne wynajem mieszkania na jeden dzień lub więcej. Jest to wygodne dla tych, którzy przyjeżdżają, aby zobaczyć zabytki lub odwiedzić prom. Wiele lokali posiada ogród, tarasy, dostęp do morza. Najpopularniejsze z nich to: Apartament Nordre III, Apartament z 1 sypialnią Nordre 08, Apartament wakacyjny Hotel Marielyst 08.

ОтельВ гостинице

Kawiarnie i restauracje w mieście Helsingør

Kawiarnie i restauracje w mieście specjalizują się w tradycyjnych Dania kuchni duńskiej , oczywiście, "owoce morza" są tu ugotowane, w szczególności ryby. Mieszkańcy znają ponad tysiąc przepisów na owoce morza. Porcje w instytucjach są dość duże, a ceny są przystępne. Podróżujący chwalą i polecają takie miejsca:

  • Cafe Olai Scandinavian (Dania duńskie i europejskie są przygotowane);
  • Cafe Hiacynt (tradycyjna kuchnia duńska i skandynawska);
  • Cafe Andre (kuchnia duńska i europejska);
  • Den Gamle Sæbefabrik (dania europejskie i duńskie);
  • La Dolce Vita (kuchnia włoska i owoce morza).

Pyszne w restauracjach i deserach, a przyjazna obsługa zawsze pomoże odwiedzającym wybrać najlepsze danie.

РесторанДатский рыбный сэндвич

Jak dostać się do Helsingør?

Ze stolicy Z DaniiKopenhaga pociągi jeżdżą do Helsingør, czas podróży wynosi czterdzieści minut. Przez całe miasto przechodzi przez autostradę E55, która jest łatwo dostępna z dowolnego miejsca w kraju. Helsingør jest dostępny ze Szwecji promem, a także przez różne statki w porcie.