Torshavn - mała przytulna stolica Wyspy Owcze . Dlaczego mały? Jeśli porównać z innymi stolicami świata pod względem liczby ludności, to Torshavn nie zostaje wybrany na przywódcę, ponieważ żyje w nim tylko 12 410 osób. W tym samym czasie stolica jest największym miastem na świecie wyspy . Torshavn znajduje się na wyspie Streima w południowej części Wysp Owczych. Miasto rośnie i kwitnie, nie ma wielu atrakcji, więc wiele osób porównuje je z ogromną prowincją. Główny zysk zapewnia wielorybnictwo i port.

Torshavn - to przynajmniej zatopiona Atlantyda, tak mówi lokalna legenda, tak bardzo szanowana przez wszystkich mieszkańców. Ulice w mieście są czyste i spokojne, znajdują się na nich domy, które wciąż zachowują styl średniowiecza, a na dachach niektórych nawet trawa rośnie. Mieszkańcy - gościnni i zabawni, a wypoczynek w Torshavn jest zawsze niesamowity, szczególnie dla tych, którzy nie lubią zgiełku.

Klimat i pogoda

Pogoda w Torshavn zawsze cieszy gości i mieszkańców. Zimy są tu ciepłe, a lato mokre. Oczywiście lato nigdy nie jest tu gorące, nawet w szczycie, temperatura powietrza nie przekracza +18 stopni. Najzimniejszym miesiącem zimy jest styczeń, kiedy na termometrach odnotowuje się zerową temperaturę - najniższą wartość dla tego obszaru. Dzięki Prądowi Zatokowemu woda w wodach przybrzeżnych Torshavn utrzymuje temperaturę +10 stopni prawie przez cały rok.

Mgła jest najczęstszym zjawiskiem w stolicy. Najgęstsza występuje w połowie jesieni. Od października do stycznia trwa w stolicy deszczowa pora roku. Nie martw się, nie charakteryzuje się ulewnymi deszczami i silnymi wiatrami. Idealne warunki pogodowe do rekreacji turystycznej pochodzą w Torshavn w maju i trwają do połowy września. W tych miesiącach słońce delikatnie świeci nad stolicą, prawie nie ma mgły i nie pada.

Rozrywka i atrakcje

Torshavn to bardzo spokojne i spokojne miasto. Nie jest to hałaśliwe i jasne rozrywki, ale zachęca się do aktywnego wypoczynku. Najlepszą i ulubioną rozrywką mieszkańców jest gra w piłkę nożną. Narodowa drużyna piłkarska z Wysp Owczych wielokrotnie uczestniczyła w mistrzostwach świata i jest uważana za jedną z najsilniejszych zawodniczek. Dla miłośników dyskotek w mieście są dwa nocne kluby: Eclipse i Rex. Wpuszczają tylko osoby, które mają 18 lat i nie są starsze niż 30. Jaki jest powód takiego ograniczenia, nie jest jasne, ale takie są zasady.

W mieście z pewnością ucieszysz się spacerując po małym lokalnym parku, w którym znajduje się rzeźba Tariry - pięknego elfa z fantastycznych dzieł Williama Hinessena. Turyści kochają jazdę konną w górach, ponieważ niesamowite krajobrazy można podziwiać ze wzgórz Torshavn. W stolicy znajdziesz kilka firm, które wynajmują łodzie i jachty do zwiedzania portu.

W Torshavn jest tylko kilka zabytków, w tym Katedra Torshavn a Kościół Zachodni jest jednym z nowoczesnych, nowych kościołów na Wyspach Owczych, a jednocześnie najwyższym, ponieważ znajduje się na wzgórzu 40 metrów nad poziomem morza. Jego niesamowity design, ikonostas i rytuały przyciągają uwagę wielu odwiedzających miasto, a także mieszkańców.

Западная церковьТарира в парке ТорсхавнаПрогулка на лошадях Торсхавн
Футбольное поле ТорсхавнПорт ТорсхавнАрендные яхты в Торсхавн

Zakwaterowanie w Torshavn

Życie w Torshavn nie stanowi problemu. W chwalebnej stolicy Wyspy Owcze jest wiele hoteli, małych hoteli, pensjonatów i apartamentów. Tych turystów emituje kilka opcji, które mają morze usług, komfortowe pokoje, dobrą obsługę i wspaniałe panoramy z tarasów. Zapoznajmy się z nimi:

  • Hotel Hafnia 4 *;
  • Hotel Foroyar 4 *;
  • Hotel Streym 3 *
  • Guest House Bladypi Guesthouse;
  • Pakkhusid Apartaments.

Wszystkie powyższe hotele wyróżniają się dobroduszną gościnnością, doskonałą obsługą, komfortem i przytulnością. W nich możesz mieszkać z całą dużą firmą lub rodziną. Dla par są specjalne pokoje, w niektórych hotelach można przywieźć swoje ulubione zwierzaki. Średnio koszty utrzymania osoby dorosłej wynoszą 120 USD dziennie. Pensjonaty - 90.

Hotel ForoyarBladypi Guesthouse
Moc

Tradycyjne potrawy Kuchnia Faroe zaskoczy ich osobliwość wszystkich turystów. Głównym przysmakiem jest jagnięcina, mięso wieloryba lub suszone udo. Takie potrawy trochę przestraszyć, ale ich niezrównany smak ma już wielu fanów. Działalność gastronomiczna w Torshavn dynamicznie się rozwija w ostatnich latach, a lokalne lokale i kafejki mile zaskoczą Państwa jakością usług i pysznymi daniami. Dania kuchni duńskiej .

Najlepsze w Torshavn są:

  1. Aarstova to najlepsza restauracja serwująca dania kuchni farerskiej i europejskiej. Z letniego tarasu można podziwiać niesamowite krajobrazy w spokojnym porcie w Torshavn. W tej instytucji jest uważana za najdroższą w stolicy.
  2. Koks - restauracja kuchni europejskiej i skandynawskiej. Instytucja ma wysoki poziom jakości, ale ceny odpowiadają (kolacja kosztuje 50-55 dolarów). Znajduje się na obrzeżach miasta w budynku hotelu Faroyar. Goście hotelowi otrzymują zniżkę na jedzenie.
  3. Barbara Fish House - najlepsza instytucja kuchni śródziemnomorskiej w Torshavn. To właśnie w nim skosztujesz niesamowitych potraw z ryb i owoców morza.
  4. Etika to restauracja kuchni azjatyckiej i japońskiej. Podają najpyszniejsze sushi w mieście.
  5. Kaffihusid to świetne miejsce na rodzinne posiłki. Oferuje pyszne francuskie desery, pizzę, dania z grilla i owoce morza.

Ceny w kawiarniach i restauracjach Torshavn znacznie różnią się od cen w restauracjach w mieście. Na przykład na lunch dla jednej osoby w kawiarni (w tym alkoholu) płacisz 15-20 dolarów, aw fast food - nie więcej niż 10.

AarstovaВнутри Barbara Fish House
Transport

Torshavn jest głównym centrum Północnego Atlantyku. Stało się ważnym punktem wejścia dla rosyjskich statków rybackich i promów ekspedycyjnych. Możesz dostać się do Torshavn dość szybko, ale będziesz musiał wykonać przeszczep. Do tej pory, aby dostać się do stolicy na dwa sposoby: samolotem lub promem.

Port lotniczy Vagar odbiera codzienne samoloty od Kopenhaga , Islandia i Wielka Brytania. Po dotarciu na lotnisko należy przesiąść się do autobusu wahadłowego do Torshavn lub wziąć statek do stolicy. Z wyjątkiem samolotu, można dotrzeć do miasta promem z Hantmholm ( Dania ), brytyjskie wyspy szkockie i irlandzki Seydisfjordur. Smiril Line jest odpowiedzialny za taki transport, jego usługi są najczęściej wykorzystywane przez turystów i pozostają dość zadowolone.

W mieście Torshavne działają autobusy publiczne. Będą to najprostszy sposób na dotarcie do pożądanych punktów. Kursują w różnych kierunkach co pół godziny, ale jest tam ogromny minus i polega to na tym, że w weekendy transport publiczny w samym mieście nie działa. W sobotę i niedzielę poruszają się po mieście rowerem lub pieszo. Na dworcu autobusowym kursują (nie w weekendy) autobusy do innych miast i okolic. Wszystkie są pomalowane na niebiesko, a miejskie - na czerwono.

Общественные автобусы в ТорсхавнМежгородской автобус Торсхавн