Zwykła kolacja surowa Faroeff - prawdziwa katastrofa dla wegetarianina. Wyspy Owcze są bogate w jagnięcinę i ryby, a naturalna kuchnia oparta jest na nich. Tutaj dobro to więcej niż wystarczająco: owce są dwa razy większe od ludzi, a ryby można znaleźć w każdym, nawet najbardziej kapryśnym, smaku. Bardzo popularny wśród miejscowej ludności jest owczy ser, wszelkiego rodzaju owoce morza, mięso ptaków morskich i ich jaja, ziemniaki.

Warto wspomnieć, że w Dania kuchni duńskiej Nie ma zwyczaju używania dużej ilości przypraw lub soli, więc wszystkie potrawy różnią się od siebie smakiem. Wyspy Owcze lubią poczuć prawdziwy smak jedzenia, które jedzą, więc nie używają żadnych dopełniaczy ani wzmacniaczy smaku.

Podstawa kuchni farerskiej

W oparciu o niewielką liczbę dostępnych produktów, sztuka kulinarna Wysp Owczych tworzy tak zwane skromne arcydzieła. Na przykład, tradycyjne danie z Wysp Owczych "rastkoyot" to jagnięcina gotowana przez 6-9 miesięcy. Owce są zabijane wczesną jesienią, a przez miesiące małe kawałki ich mięsa, rozciągnięte i związane, są suszone na wietrze. Pomimo łatwości i prostoty gotowania to danie jest bardzo, bardzo smaczne. Zwykle podaje się go z chlebem, krojąc mięso w cienkie plasterki. Nie mniej popularna jest potrawa "scherpikyot", której przepis jest prosty i niemożliwy. Jest to zwykle dławiący, ale jest suszone przez ponad rok, a następnie podawane w ogóle bez żadnego leczenia.

Na bocznym naczyniu najczęściej podawano ziemniaki, ryż lub kold-bord (różne ryby, mięso i owczy ser).

Ryby są zwykle suszone w ten sam sposób, co jagnię. Suszona ryba nazywa się rustur-fest, a suszona ryba nazywa się rastanfisk lub turranfisk. Najczęściej na stole Farerskim można znaleźć śledzie, dorsza, rybę płaską i halibut. Nie ma tu jednak targu rybnego - lokalne ryby łowione są na własną rękę, a goście z wysp mogą jeść dania rybne w kawiarniach lub restauracjach.

Wyspy Owcze są wielkimi fanami kanapek i traktują ich z wielkim niepokojem i uwagą. Tutaj profesjonalni kucharze zajmują się przygotowywaniem kanapek. Lokalne kanapki różnią się imponującymi rozmiarami i ogromną liczbą różnych składników. Serwowane są nie jako przystawka, ale jako pełnowartościowe, niezależne danie, które, nawiasem mówiąc, jest zwykle jedzone widelcem i nożem, aw żadnym wypadku ręcznie, jak jesteśmy przyzwyczajeni. Miejscowi szefowie kuchni wymyślili około 300 różnych przepisów na Smarrebrod (podobnie jak w tych częściach nazywa się rodzaj wspólnych kanapek). Nawiasem mówiąc, koszt dla nich nie jest zbyt mały, więc jeśli chcesz spróbować jednego z tych "kanapkowych dzieł sztuki", przygotuj, jak to mówią, twoje pieniądze.

Jak w większości krajów, Wyspy Owcze lubią herbatę z ziołami i kawą. Z napojów o niskiej zawartości alkoholu piwo zyskuje na popularności, z czego znaczna część importowana jest co miesiąc z różnych krajów.

Как подают китовое мясоВяленая баранина
СморребродыСморреброд с мясом
Gdzie zjeść narodowe potrawy z Wysp Owczych?

Niestety, ostatnio na Wyspach Owczych międzynarodowa kuchnia staje się coraz bardziej popularna, dlatego wiele instytucji zmieniło swój profil. Niemniej jednak są miejsca, w których można nadal jeść lokalne przysmaki kulinarne. Na przykład w restauracji Glasstovan przy ul hotel Foroyar lub w hotelowej restauracji Hafnia, która znajduje się w skromnym, ale malowniczym Torshavn - stolicy Wysp Owczych.

Jeśli chodzi o ceny, na Wyspach Owczych turysta będzie trudno zaoszczędzić na wszystkim, w tym na żywności. Jednak zawsze istnieje możliwość jedzenia w fast foodzie lub, co jest o wiele bardziej przydatne i tańsze, aby zatarować jedzenie w supermarkecie. Ceny świeżych warzyw i owoców są również poza zasięgiem, ponieważ nie zbliżyły się wystarczająco blisko, aby dostać się do lokalnych półek sklepowych. Tak więc, jeśli jesteś nieśmiały w finansach, kup coś od lokalnych niedrogich produktów.

Ресторан GlasstovanРесторан отеля Hafnia