Przy samym wejściu do Morza Bałtyckiego, na małym cyplu oddzielającym Danię od Szwecji, stoi Zamek Kronborg. Jest również znany jako miejsce tragedii Williama Shakespeare'a "Hamlet". Struktura ta została zbudowana w połowie XVI wieku, aby kontrolować żeglugę w cieśninie Øresund, która łączy Morze Bałtyckie z Morzem Północnym.

Teraz Kronborg jest jednym z najciekawszych historycznych Atrakcje w Danii , do którego próbuje dotrzeć wielu turystów.

Z czego słynął zamek?

W średniowieczu twierdza Kronborg była symbolem autorytetu i potężnego wpływu duńskiej korony. W tym miejscu spóźniono statki za zapłatę podatków, dzięki czemu skarbiec królewski był stale uzupełniany. Od tych dochodów król Fryderyk II postanowił ulepszyć twierdzę i przekształcić ją w zamek renesansu. Dla bezpieczeństwa zbudowano wokół niego wysokie, ziemne wały.

W 1629 roku zamek Kronborg w Danii został zniszczony przez gwałtowny pożar. Ale syn Fryderyka II, chrześcijanina IV, był w stanie zorganizować prace nad jego renowacją, które opłacił z własnych pieniędzy.

Kronborg słynie z tego, że były to wydarzenia opisane w nieśmiertelnej tragedii Hamleta Williama Shakespeare'a, choć nie jest to dokładnie znane. Tradycja została już ustalona na długi czas: co roku wiele firm teatralnych przyjeżdża do Iwanowa, aby odwiedzić zamek Hamlet Kronborg. Przedstawiają publiczności oryginalne produkcje swojej wizji tego legendarnego dzieła.

Zamek Kronborg słynie również z legendy Holgera Doga, którego kamienny posąg znajduje się w głębokich katakumbach. Jego historia jest bardzo interesująca, aby powiedzieć lokalnym przewodnikom.

Najciekawsze miejsca na zamku

Na wizyty w zamku Hamlet Kronborg został otwarty na początku 20 wieku. W drodze do wejścia można spotkać łabędzie i kaczki spokojnie pływające w kanałach utworzonych przez nasyp.

Jego wystrój wnętrza jest bardziej ascetyczny niż luksusowy. Każdy kąt jest dobrze oświetlony światłem, przenikając przez liczne wysokie okna od podłogi do sufitu. Dzięki temu możliwe jest dokładne zbadanie najciekawszych miejsc w jednym z nich Duńskie zamki . Są to:

  • galeria królowej ze zdjęciami przedstawiającymi najważniejsze wydarzenia duńskiej historii;
  • Największa sala balowa w północnej Europie;
  • mały, ozdobny kościół.

Ciekawie będzie zejść do lochów i katakumb zamku Kromborg w Danii, skąd, według świadków, wciąż słychać głosy z przeszłości.

Również w budynku znajduje się wiele muzeów:

  • zdatny do żeglugi;
  • komnaty królewskie;
  • nowoczesna sztuka Danii.
Jak dostać się do zamku?

Aby dotrzeć do miasta Elsinore, gdzie znajduje się Kromborg, ze stolicy Danii Kopenhaga po prostu. Pociągiem należy jechać do jednego z pociągów elektrycznych, które kursują co 20 minut, zaczynając od 4 godzin 50 minut rano i do 24:40 (reszta czasu jedzie co godzinę). Pociąg jedzie do miejsca 45 minut bez transferu.

Elektryczny pociąg zatrzymuje się na stacji w Elsinore. Od niego do zamku Kronborg 15 minut spacerem. Nie ma potrzeby się spieszyć, po drodze jest wiele innych atrakcji wartych uwagi. Również na wyspie można dostać się do morza przez szwedzkie miasto Helsingborg. Stamtąd płynie codziennie prom, z którego otwiera się piękny krajobraz wybrzeża z majestatycznym budynkiem tajemniczego Kronborga.

Площадь перед замком КронборгМост, ведущий к замку Кронборг
Катакомбы замка КронборгОдин из барельефов замка Кронборг