Nowoczesny Dania to prawdziwy kraj zamków: w tym małym państwie eksperci kulturalni mają około 600 okazałych budynków, które przetrwały do ​​dziś. Sekret jest naprawdę prosty: Dania nie złamała kopii w rewolucjach i wojnach politycznych, w 1848 roku król Danii Fryderyk V dobrowolnie podpisał Konstytucję tego kraju, co pozwoliło nie utracić ani jednego zabytku średniowiecznej historii i architektury. W ciągu ostatnich 150 lat niektóre zamki remontowały lub naprawiały lub negocjowały lojalność ze swoimi właścicielami, a obecnie wiele starych budynków jest dostępnych dla turystów.

Najpopularniejsze zamki w Danii

Niesamowita ilość pięknych starych budynków i, oczywiście, zamków w stolicy Z DaniiKopenhaga lub w pobliżu niego. Powiemy o niektórych z nich:

  1. Najpopularniejszy zamek w Danii Frederiksborg zbudowany w 1560 roku i jest tylko 35 km od Kopenhagi. Ciekawy punkt: zamek stoi na trzech wyspach nad jeziorem. W Danii jest bardzo stary tradycja , zgodnie z którą wszyscy spadkobiercy tronu są koronowani właśnie w kaplicy zamku Frederiksborg.
  2. Замок ФредериксборгЗамок Фредериксборг садыЗамок Фредериксборг на озере
  3. Najbardziej bajeczny i nieco zaczarowany zamek w Danii - zamek Egeskov w tłumaczeniu oznacza "las dębowy". Zamek został zbudowany na środku jeziora na tysiącach stosów. Zamek Egeskov to prawdziwa twierdza, wzniesiona jako niezawodne schronisko wojskowe, dziś jest własnością prywatną, więc tylko kilka pokoi jest dostępnych dla turystów.
  4. Замок Эгесков въездЗамок Эгесков крупным планомЗамок Эгесков сады
  5. Kolejna twierdza obronna Danii - zamek Kronborg w Elsinore od ponad 500 lat chroni wejście do Morza Bałtyckiego. Według legendy Szekspir "Być albo nie być" wypowiedział się dokładnie w tych murach, choć jest mało prawdopodobne, aby sam autor odwiedził te miejsca. Zamek Kronborg jest czasami nazywany prawdziwym zamkiem Hamlet w Danii. Ale należy pamiętać, że jest on teraz uroczystą rezydencją króla i nie zawsze jest otwarty na wycieczki.
  6. Замок КронборгЗамок Кронборг внутренний дворЗамок Кронборг панорама
  7. Nie wspominając już o ulubionej rezydencji króla Danii, chrześcijańskiej IV - zamku Rosenborg w Kopenhadze. Dziś prawnuk założyciela zamku postanowił zachować królewskie zbiory obrazów, porcelany, drogich świątecznych strojów i innych skarbów, takich jak korony i inne klejnoty rodzinne. W parku wokół zamku znajduje się wiele rzeźb, w tym słynna Mała Syrenka.
  8. Замок Розенборг садыЗамок РозенборгЗамок Розенборг сокровища
  9. Nie wszystkie zamki są symetryczne i zaprojektowane do rycerskich turniejów i hałaśliwych piłek. Valleux Castle tylko jeden z tych zamków: niezwykły i wyjątkowy. Przyciąga swoją asymetrią: jedna z dwóch głównych wież jest okrągła, druga kwadratowa. Do dziś w zamku Vallio znajduje się klasztor dla szlacheckich, starych panien, w którym starzy nieżonaci szlachcice żyją kosztem państwa.
  10. Замок ВаллёЗамок Валлё две башниЗамок Валлё мост

Historia każdego duńskiego zamku jest naprawdę piękna i niesamowita, a nawet budowa pojedynczej epoki i podobieństwo stylów architektonicznych nie zamyka nawet dwóch zamków. Zamki są własnością królewską lub państwową, niektóre są własnością potomków słynnych rycerzy i tytularnych osób dworskich. Ciesz się podróżą!