Zapewniamy, że nasze plany nie zawierają poświęcenia czytelnika do wyschnięcia historycznych informacji o starożytnym i wspaniałym kraju Danii. Można je znaleźć w książkach historycznych. Wierzymy, że najciekawsze fakty dotyczące Danii zaskoczą. Więc zaczynajmy.

  1. W Danii żyj najszczęśliwszymi ludźmi na świecie. I to nie jest przesada. Naukowcy z University of Leicester w Wielkiej Brytanii przeprowadzili badanie, którego wyniki pokazują, że w Danii większość ludzi jest zadowolona ze swojego życia.
  2. Kolejnym interesującym faktem dotyczącym Danii jest największy park rozrywki Tivoli w Europie. To on służył jako prototyp słynnego Disneylandu, stworzonego przez Walta Disneya. Spacerując po parku Kopenhaskim, nie mógł zapomnieć o jego pięknie i wielkości.
  3. interesujące fakty o Danii 1interesujące fakty o Danii 2Interesujące fakty o Danii 3
  4. Kopenhaga - wyjątkowe miasto, które ma najdłuższą ulicę w Europie, w którym znajdują się setki modnych butików i salonów. Ponadto w stolicy królestwa, które do XIX wieku rządził krajami północnej Europy, kanały zostały zrekonstruowane, a teraz można pływać w tych portach.
  5. Ciekawe fakty dotyczące Danii i jej stolicy nie ograniczają się do tego. Tak więc mieszkańcy Kopenhagi codziennie w metrze mijają około 660 tysięcy kilometrów, a na rowerach - dwa razy więcej. Nawiasem mówiąc, w wypożyczalniach są one udostępniane do tymczasowego użytku bezpłatnie.
  6. interesujące fakty o Danii 4interesujące fakty o Danii 5interesujące fakty o Danii 6
  7. Legendarny projektant "Lego" - twórca mieszkańca Danii. Jego nazwa jest skrótem składającym się ze słów "gra" i "dobra". Przy okazji "Legenda" , ukochany przez wiele dzieci, znajduje się w Danii!
Cechy duńskiej mentalności

Interesujące informacje o Danii dotyczą specyfiki struktury życiowej jej mieszkańców. Typowy Duńczyk to człowiek demokratyczny (królowa również porozmawia z tobą, jeśli spotkasz się z nią w rezydencji), dbając o środowisko, jedząc naturalne produkty, przestrzegając prawa (praktycznie nie ma więzień), uspokajając, dbając o swoją przytulność. Mieszkańcy kraju - fani sportowego stylu życia. Niemal każdy duński ma rower, a wolny czas spędza na siłowni.

Rząd zapewnia, że ​​każdy mieszkaniec Danii jest świadomy wydarzeń na świecie, dlatego się zatrzymuje transport publiczny w miastach liczących ponad 300 tysięcy osób są wyposażone w specjalne skrzynki ze świeżymi gazetami.

Interesujące informacje o Danii, możemy rozmawiać bez końca, ponieważ tutaj urodził się i pracował gawędziarz Andersen, Lars Ulrich, który założył grupę Metallica. W królestwie zbudowano trzeci co do wielkości most Pasa na świecie. Ale jeśli chcesz dowiedzieć się o Danii najbardziej interesujące, koniecznie odwiedź ten wspaniały kraj!

interesujące fakty o Danii 7interesujące fakty o Danii 8Interesujące fakty o Danii 9