Islandia od wielu lat przyciąga turystów swoimi malowniczymi miejscami. W każdej części kraju znajdują się osady, w których można zobaczyć nawet najbardziej doświadczonych turystów. Jednym z nich jest małe miasteczko Reydarfjordur, położone we wschodniej części Islandii.

Reydarfjordur - opis

Miasto położone jest nad brzegiem fiordu Reidar, który należy do jednego z największych we wschodniej części kraju. Rozciąga się na długości 30 km i szerokości 7 km. Wcześniej Reydarfjordur nazywało się Budareyri.

Jako jednostka administracyjna, Reydarfjordur jest częścią społeczności Fjordabigd w Östürland od 1998 roku. Wielkość miasta jest raczej nieznaczna i wynosi 2 228 osób według spisu z 1 grudnia 2006 roku. W ostatnich latach liczba ludności rośnie, co jest ułatwione dzięki budowie dużej fabryki aluminium.

Вид сверху на РейдарфьордурРейдарфьордур в окружении горРейдарфьордур – настоящий рай для туристов

Legenda o Reydarfjordur

Reydarfjordur jest wspomniany w historycznej kronice saga Landnamabok, która opisuje odkrycie i osiedlenie się Islandii. Wspomina, że ​​lądowanie Naddoderma Wikingów z Wysp Owczych, który jest wymieniony jako odkrywca Islandii, miało miejsce na terenie miasta około 850. Natknął się na wyspę przez przypadek w wyniku gwałtownej burzy. Następnie droga Wikingów została powtórzona przez czterech marynarzy z Wysp Owczych w łodzi wiosłowej, pokonali 240 mil morskich od Wysp Owczych do Reydarfjordur.

Pogoda i klimat Reydarfjordur

Klimat tundry uważany jest za dominujący w Reydarfjordur.

W ciągu roku miasto utrzymuje dość niską średnią temperaturę miesięczną. Średnia roczna temperatura w Reydarfjordur wynosi 3,4 ºС.

Najkorzystniejszym okresem na zwiedzanie miasta przez turystów jest sezon letni. Lipiec jest najcieplejszym miesiącem w roku, średnia temperatura powietrza w tym okresie wynosi 8,7ºС. Poza tym w czerwcu praktycznie nie ma opadów deszczu, jest to prawdopodobnie najsuchszy miesiąc w roku.

Najzimniejszym miesiącem jest styczeń, charakteryzuje się najniższą średnią temperaturą w całym roku, która wynosi -0,8 ° C.

Рейдарфьордур - невероятно живописный городок

Atrakcje w Reyderfjordur

W mieście można odwiedzić różne atrakcje kulturalne i przyrodnicze. Możemy polecić te najbardziej znane.

Atrakcje kulturalne obejmują Islandzkie Muzeum II Wojny Światowej . Jest to małe lokalne muzeum, które jednak zasługuje na wiele pozytywnych opinii od turystów. Odwiedzając go, będziesz w stanie przeniknąć pewne historyczne chwile. Na przykład pokazano film o ratowaniu brytyjskich żołnierzy. Możesz także zobaczyć wiele ciekawych zdjęć i modeli broni. Dla tych, którzy lubią wędrować, opracowano specjalną trasę za muzeum, którego punktem końcowym jest wodospad.

Po wyjściu z Reydarfjordur można odwiedzić Vopnafjordur, miasto w pobliżu, słynące z niesamowicie malowniczych krajobrazów. Oto dwie rzeki - Hofsau i Selau, w których znajduje się duża liczba łososi. Ze względu na piękną okolicę miasto było popularne i odwiedzane przez wiele celebrytów. Wśród nich są Charles, Prince of Wales, Queen Paola, Jack Nicklaus, George W. Bush i inni.

Исландский музей Второй мировой войныВодоемы рядом с Рейдарфьордуром

Jak dostać się do Reydarfjordur?

Najwygodniejszym sposobem dotarcia do Reydarfjordur będzie lot z Akureyri do Vopnafjordur, gdzie znajduje się lotnisko. Stamtąd możesz łatwo dotrzeć do miejsca docelowego komunikacją miejską.

Można również dostać się z lotniska. Egilstadir który znajduje się w odległości nieco ponad 30 km.