W Szwajcaria międzynarodowe lotnisko Zurych Nazwa Kloten jest największa. Ponadto jest uważany za jedno z najbardziej ruchliwych lotnisk w Europie Środkowej. Dlatego zasługuje na szczególną uwagę.

Infrastruktura lotniska

Lotnisko Zurych Kloten znajduje się na terenie trzech gmin: Rumlang, Oberglat i Kloten. Nowoczesny budynek lotniska został otwarty w 2003 roku po rekonstrukcji na dużą skalę, w wyniku czego kompleks lotniska został znacznie rozbudowany w porównaniu z poprzednią wersją. Następnie uruchomiono budowę dodatkowego terminala, otwarto nowy parking dla samochodów, uruchomiono pracę specjalnej linii kolejowej przewożącej pasażerów i pracowników lotniska w Zurychu z jednego budynku kompleksu do drugiego.

Wszystkie standardowe usługi są dostępne w Kloten. Na lotnisku w Zurychu znajduje się jeden terminal, są tam pomieszczenia magazynowe. W obszarze zakupów na lotnisku w Zurychu znajduje się ponad 60 sklepów. Istnieje również wiele restauracji, barów i kawiarni. Dla wygody zwiedzających przygotowano specjalne sale VIP, salę modlitewną, biuro turystyczne, banki. Dla pasażerów z dziećmi szczególne znaczenie może mieć przebieralnia i apteka. A jeśli chcesz wysłać pocztówkę prosto z Kloten, możesz to zrobić na poczcie lotniska.

Jak dostać się z lotniska w Zurychu do centrum miasta?

Na terenie Kloten znajduje się linia kolejowa, z której można łatwo dojechać z lotniska w Zurychu do miasta pociągami InterRegio i InterCity. To można zrobić i skorzystać z tramwaju Glattalbahn. Jest to wygodne również dlatego, że na terytorium Szwajcaria istnieje system preferencyjnych taryf dla transportu publicznego dla podróżnych, zgodnie z którym można użyć kupionego biletu bez żadnego wiążącego terminu.

Inną opcją jest to, jak szybko można dostać się do miasta - taksówką. To prawda, że ​​ta metoda nie jest najbardziej budżetowa.

Informacje kontaktowe

  • Adres: Unique Zurich Airport, 8058
  • Telefon: +41 43 816 22 11
  • Faks: +41 43 816 50 10
  • E-mail: [email protected]
  • Witryna: www.zurich-airport.com
Здание аэропортаИнтерьер аэропорта
Кафе на территории аэропортаВнутри аэропорта