Interlaken w Szwajcaria jest punktem wyjścia dla wielu ciekawych wycieczek, najpopularniejsze z nich zostaną omówione poniżej.

Którą trasę wybrać?

"Top of Europe"

Najbardziej spektakularną i popularną wycieczką z Interlaken jest podróż pociągiem na najwyższy dworzec kolejowy Jungfrau (3454 metrów nad poziomem morza), który jest nazywany "szczytem Europy".

Ta trasa została otwarta w 1912 roku i jest uważana za chlubę Szwajcarów, ponieważ w żadnym kraju w Europie nie ma linii kolejowych na takich wysokościach. Kompleks Jungfrau obejmuje kilka restauracji. lokalna kuchnia , poczta, sklepy z pamiątkami, muzeum lodowców i stacja meteorologiczna, jednak największym zainteresowaniem tego kompleksu jest taras widokowy, z którego roztacza się wspaniały widok na Alpy Szwajcarskie .

Grindelwald

Inną popularną wycieczką jest zwiedzanie okolicy Grindelwald , położony 19 km od Interlaken. Grindelwald - piękny ośrodek narciarski i ulubione miejsce sportów zimowych. Jest tu wszystko dla wygody turystów (kolejki linowe, kolejki linowe, windy itp.). Oprócz doskonałych tras narciarskich, w Grindelvade można odwiedzić muzeum kolei i zoo.

Góra Schilthorn

To jest wycieczka najdłuższa alpejska kolejka linowa . To tutaj nakręcono pierwszą serię filmów o Jamesie Bondzie. Na tej trasie zobaczysz wspaniałe groty alpejskie i lodowce, a także odwiedź jedną z najlepszych instytucje w Szwajcarii - Rotating restoran "Piz Gloria", położony na wysokości około 2971 metrów nad poziomem morza.

Wycieczki do Berna i Genewy

Z Interlaken organizował wycieczki do dużych szwajcarskich miast Bern i Genewa z wizytami w ich głównych atrakcjach.

Letnie wycieczki

Latem wycieczki statkiem po jeziorach są bardzo popularne. Brienz i Thun . Najprawdopodobniej nie będziesz chciał pływać, ponieważ temperatura wody w jeziorach latem osiąga zaledwie 20 stopni Celsjusza.

На пути к ЮнгфрауГора ЮнгфрауГриндельвальд летом
Канатная дорога на ШильтхорнНа вершине горы ШильтхорнПанорама Женевы
Старый город БернаБриенцское озероПрогулка на теплоходе по озеру Тун