Szwajcarski ośrodek narciarski Davos zakochał się już w ogromnej liczbie turystów i sportowców. Jest jednym z najlepszych światowych kurortów narciarskich i od dawna jest członkiem grupy "The Best of the Alps". Czyste, alpejskie powietrze, cicha wiejska atmosfera, fascynujące krajobrazy i pierwszorzędne trasy narciarskie to elementy, które zachwycają gości Davos w Szwajcaria i zmuszony więcej niż jeden raz, aby do niego powrócić.

Gdzie jest Davos i jak się tam dostać?

Ośrodek narciarski Davos znajduje się na wschodzie Szwajcaria na wysokości 1560 m. Znajduje się w kantonie Gryzonia, w pobliżu pięknej rzeki Landwasser. Najłatwiej dostać się do Davos Zurych szybki pociąg do Chur (przystanek Landquart). W Kure trzeba wziąć pociąg i kontynuować podróż do przystanku Davos Platz. Więc znajdziesz się prawie u podnóża ośrodka narciarskiego. Kolejka linowa, która znajduje się w pobliżu stacji, pomoże ci dotrzeć do głównej bramy.

Infrastruktura transportowa jest dobrze rozwinięta w samym mieście: istnieje wiele publicznych autobusów i kilka baz taksówek. Wielu turystów woli poruszać się po mieście wypożyczonym samochodem lub rowerem. W Davos można łatwo znaleźć firmy, które wynajmują nie tylko samochody, ale także reklamy, rowery, rolki, quady, a nawet łodzie motorowe.

Общественный транспорт в ДавосеПодъемники в ДавосеСтанция Davos Platz

Pogoda w Davos

Warunki klimatyczne w Davos zawsze podoba się gościom ośrodka. Pasmo górskie chroni obszar przed wiatrami i ulewnymi ulewami, dlatego w Davos jest zawsze spokojny, cichy i niezbyt zimny. Zimą, prawie przez cały sezon, termometr pokazuje -2-0, więc śnieg na stokach jest zawsze w idealnym stanie. W lecie w Davos jest słoneczna pogoda, temperatura powietrza sięga +17 (maksymalna). Ze względu na takie warunki klimatyczne sezon narciarski w ośrodku jest otwarty od października do kwietnia.

Давос летом

Ski Davos

Ośrodek narciarski Davos w Szwajcarii powrócił w XVIII wieku. W tamtych czasach w szczycie sezonu na jego terenie było około 3 tysięcy wczasowiczów. Obecnie co najmniej 12 tysięcy osób przyjeżdża co roku na teren ośrodka narciarskiego. Davos to prawdziwa zimowa bajka dla dzieci i dorośli. Wielu sportowców prowadzi etapy przygotowawcze przed mistrzostwami świata na zboczu góry tego konkretnego miasta. Takie dane pokazują tylko, że Davos jest naprawdę idealnym miejscem do uprawiania narciarstwa i rekreacji z całą rodziną. Ośrodek narciarski podzielony jest na dwie części: Davos-Dorf i Davos-Platz. Znajdują się one w dużej odległości od siebie, dlatego aby dostać się z jednego punktu do drugiego, trzeba skorzystać ze specjalnego autobusu, taksówki lub pociągu.

Całkowita długość stoków narciarskich w szwajcarskim Davos wynosi 300 km, co jest stosunkowo dużym. W nim znajdziesz zjazdy na każdy poziom przygotowania. Początkujący i niedoświadczeni narciarze będą zbliżać się do tras do Davos-Dorf, ale prawdziwi sportowcy i snowboardziści powinni wybrać Davos-Platz. Między dwoma obszarami narciarskimi znajduje się główna ulica Davos Promenade, na której znajdziesz wiele dobrych restauracji, hoteli i sklepów.

Карта лыжных трасс

Absolutnie wszystkie stoki narciarskie są dobrze rozwinięte: są tam oznaczenia, oświetlenie, windy i specjalne ogrodzenia. Wzdłuż nich znajdują się armatki śnieżne, które nie pozwalają na "ślizganie się" lub oblodzoną pokrywę śnieżną. W pobliżu wyciągów znajdują się wypożyczalnie, w których można wypożyczyć wszystko, co jest potrzebne do jazdy na nartach lub wynająć instruktora. W Davos jest tylko 200 torów, z czego tylko 60 jest niebieskich, 100 czerwonych i 40 czarnych. Oznacza to, że możesz bezpiecznie jeździć jednym z nich i nie będziesz odczuwał dyskomfortu z powodu tłumów.

Rozważ ceny w karnetie narciarskim ośrodka:

 • 1 dzień: dorośli - 55 euro, młodzież (od 18 do 25) - 38, dzieci - 22;
 • 6 dni: dorosły - 254 euro, młodzież - 178, dzieci - 101;
 • 12 dni: dorosły - 407 euro, młodzież - 285, dzieci - 163.

W porównaniu do innych szwajcarskich ośrodków narciarskich, takich jak Zermatt , Grindelwald i St. Moritz , możemy powiedzieć, że Davos jest bardzo drogi. Ale to miasto naprawdę ma coś do pokazania i co zaskoczyć turystów.

Трассы для сноубордингаСиние лыжные трассы
Atrakcje i atrakcje

Na górskich stokach w Davos może rozpocząć się burza śnieżna. Oczywiście, przy takiej pogodzie nikt nie pozwoli ci jeździć na nartach lub zobaczyć okolicy na wyciągach. W Davos można znaleźć wiele innych interesujących zajęć sportowych: curling i łyżwiarstwo, tenis i badminton, sauny i baseny. W mieście znajduje się specjalna szkoła do jazdy konnej, gdzie można nauczyć się zarządzać pięknym zwierzęciem, a następnie jeździć konno po pasmach górskich.

Davos jest także dumny ze swoich atrakcji: muzeum malarstwa Ernesta Ludwiga, Muzeum sportów zimowych, muzeum wiedzy lokalnej i muzeum zabawek, średniowiecznego kościoła Jana Chrzciciela. Wycieczki do tych godnych uwagi miejsc są dość zabawne i interesujące. Davos może pochwalić się swoimi instytucjami medycznymi. Na terenie miasta znajdują się trzy ośrodki rehabilitacji, które są znane na całym świecie ze swoich wyników i metod leczenia.

Latem Davos jest nie mniej interesujący niż w sezonie narciarskim. W połowie maja i do października otwiera się piękny alpejski ogród botaniczny. Miejskie centra turystyczne będą mogły zorganizować spacer górskimi stokami, jeziorami i wodospadami. Latem w Davos można latać na paralotni, jeździć na rolkach, grać w golfa lub siatkówkę, uprawiać windsurfing lub pływać. Ogólnie rzecz biorąc, w okresie letnim w Davos można również spędzić wspaniałe wakacje z całą rodziną.

Прогулки на лошадях в ДавосеАльпийский ботанический садВелопрогулки летом в Давосе
Летний ДавосМузей игрушек в ДавосеМузей живописи Эрнеста Людвига
Церковь Иоанна КрестителяВ Музее зимнего спортаЛедовый каток в Давосе

Ciekawe wydarzenia

Co roku w Davos w Szwajcarii odbywają się wielkie zawody sportowe, na które przyjeżdżają sportowcy i widzowie z całego świata. Najgłośniejsze i najjaśniejsze były:

 1. O'Neill SB-Jam - zawody snowboardowe pod koniec grudnia. Odbywają się w Davos, począwszy od 1999 roku.
 2. Puchar Świata w Davos Nordics - Międzynarodowe dni narciarstwa biegowego, które odbywają się w połowie grudnia.
 3. Spengler to świetne mistrzostwo w hokeju na lodzie.
 4. Międzynarodowy Festiwal Muzyczny to konkurs muzyki klasycznej. Odbywa się pod koniec lipca.
Соревнования O’Neill SB-JamЧемпионат СпленгерDavos Nordics World Cup
Gdzie się zatrzymać?

W Davos jest wiele możliwości zakwaterowania. W tym pięknym mieście znajdują się hotele różnych kategorii, penthousy i pensjonaty. Możesz łatwo znaleźć idealne miejsce na relaks. Wśród dużej liczby Hotele w Szwajcarii najbardziej popularne wśród turystów są:

 • InterContinental Davos 5 *;
 • Steingeberger Grand hotel Belvedere 5 *;
 • Rixos Fluela Davos 5 *;
 • Kongress Hotel Davos 4 *;
 • Central Swiss Quality Sporthotel 4 *;
 • Sunstar Alpine Hotel & SPA Davos.

Nic dziwnego, że hotele te stały się najlepsze w Davos. Ich oszałamiające eleganckie wnętrze, przystępne ceny, szeroka gama usług i dobroduszny personel przyczyniają się do tworzenia jedynie przyjemnych wspomnień z resztą.

AlbanaInterContinental Davos
Steingeberger Grand hotel BelvedereRixos Fluela Davos
Gdzie zjeść?

Jak każde uzdrowisko w Szwajcarii, Davos ma dość rozwiniętą infrastrukturę. W nim można znaleźć dobre kafeterie i eleganckie restauracje. Większość z nich znajduje się w pobliżu wyciągów lub na terenie hoteli. Turyści emitują takie:

 • Choccolino to dobra cukiernia, w której zawsze znajdziesz świeże wypieki;
 • Albana - przytulna i niedroga pizzeria;
 • Landhause Hubli - jeden z najlepszych restauracje w Szwajcarii , gdzie serwowane są dania kuchnia narodowa i fondue;
 • Dischma to nowoczesna europejska restauracja;
 • Golldener Drachen Restaurant - najlepsza instytucja kuchni chińskiej.
ChoccolinoHubli’s LandhauseGolldener Drachen Restaurant
Do turysty na notatce

Davos jest uważane za dobrze znane centrum polityczne. Światowi politycy i prezydenci innych krajów często odbywają w nim spotkania, znani przedsiębiorcy i oligarchowie odpoczywają. Każdy początkujący turysta musi wiedzieć o Davos i jak się zachować w tym pięknym mieście. Rozważ podstawowe zasady zachowania:

 1. Podczas spotkań politycznych w Davos zabronione jest mówienie z demonstracjami i głośne zachowanie na ulicach miasta. Każde naruszenie będzie traktowane jako próba zakłócenia spotkania, które jest karalne.
 2. Nigdy nawet nie myśl o paleniu w restauracjach czy innych instytucjach publicznych, a tym bardziej o jedzeniu. W zasadzie w żadnym mieście w Szwajcarii nie lubię palić ludzi.
 3. W miejscach publicznych rozmawiaj spokojnie i spokojnie, emocjonalne krzyki i rozmowy nie lubią reszty i lokalnych mieszkańców.
 4. Zawsze obserwuj ograniczenie duchów i czas ich picia.
 5. Nie próbuj nękać przechodniów pytaniami dotyczącymi tego obszaru. Szwajcarzy nie lubią być uderzani przez nieznanych ludzi, którzy naruszają ich osobistą przestrzeń. W przeciwnym razie mogą delikatnie polecić korzystanie z Google, a nawet mogą się kłócić.
Политические конференции в ДавосеЗапрет на курение в общественных местах