St. Moritz to najbardziej słoneczna i najpiękniejsza miejscowość wypoczynkowa Szwajcaria . W nim słońce świeci 322 dni w roku, a jezioro, w pobliżu którego się znajduje, dodaje mu uroku i atrakcyjności. I rzeczywiście, przez cały rok miasto St. Moritz odwiedzane jest przez ogromną liczbę turystów. Milionerzy, członkowie dynastii królewskiej, arystokraci, celebryci i politycy często przyjeżdżają tutaj. Dlatego to ośrodek narciarski często nazywany glamem i arystokratą. Otrzymał tę sławę z dobrego powodu, ponieważ w St. Moritz jest tyle niesamowitych miejsc, wspaniała atmosfera i rozwinięta infrastruktura.

Lokalizacja i droga do ośrodka

Szwajcarskie miasto St. Moritz znajduje się w kantonie Gryzonia, nad brzegiem jeziora o tej samej nazwie. Geograficznie dzieli się na dwie części: St. Moritz-Dorf i St. Moritz-Bad. Różnią się one nieznacznie od siebie, ale nadal istnieją różnice. Na przykład St. Moritz-Dorf to spokojne, spokojne terytorium miasta. Nie ma tutaj głośnych dyskotek, ale jest wiele miejsc do zabawy.

Porozmawiajmy teraz o najłatwiejszym sposobie dostania się do St. Moritz w Szwajcarii. Ogólnie rzecz biorąc, podróż zajmie Ci około 4 godzin. Początkowo należy wysłać do Zurych . Tam możesz wziąć pociąg do stacji w Kure. Już na stacji można znaleźć pociąg, który zabierze Cię do miejscowości wypoczynkowej St. Moritz.

Klimat i pogoda

St. Moritz bardzo lubi pływać w słońcu. Na wysokości 1800 metrów nad poziomem morza wydawał się świecić przez cały rok. Klimat tutaj jest dość suchy, ale tutejsze jezioro jest nasycone wilgocią na ulicach wokół niego. Pomimo bardzo słonecznej pogody, St. Moritz jest chłodny w lecie. Temperatura powietrza osiąga +17 ... + 20 stopni, a temperatura wody w jeziorze wynosi +14. Zimą relatywnie w mieście występuje bardzo mało opadów. Zasadniczo pora deszczowa rozpoczyna się w styczniu, a kończy w połowie marca. Nie oznacza to, że deszcze leją w tych miesiącach bez zatrzymywania się. Przez tydzień możesz złapać tę pogodę 2-3 razy. Temperatura powietrza zimą wynosi średnio zero.

Санкт-Мориц - солнечный курорт
Narty

Moritz jest jednym z unikalnych i jednocześnie najpopularniejszych ośrodków narciarskich na świecie. Pięć górskich stoków, jakby blisko miasta od zamieci śnieżnych. Każdy stok ma własną nazwę i jest przeznaczony do pewnego poziomu umiejętności jazdy na nartach:

 • Lagalb - dla doświadczonych sportowców, dlatego znajduje się 35 czarnych szlaków;
 • Val-Minor - dla fanów ekstremalnych (czarne i niebieskie trasy);
 • Pontresina - dla doświadczonych narciarzy, którzy nie lubią ekstremalnych zjazdów (niebieskie i czerwone trasy);
 • Pal i Bernina - dla niedoświadczonych i początkujących narciarzy (zielone tory).

Ogólnie rzecz biorąc, w stoku narciarskim St. Moritz 120 tras zjazdowych. Wszystkie są dobrze wyposażone i bezpieczne. W pobliżu każdej trasy znajdują się różnego rodzaju windy: kabina, góra, krzesło i opona. Twoje bezpieczeństwo będzie monitorowane za pomocą kamer wideo, jest ich około 500 na najwyższych górskich szczytach. Na terenie St. Moritz znajdują się trzy brygady ratownicze i kilka centrów medycznych. Trasy do jazdy na nartach są oznaczone i ogrodzone specjalnymi słupkami. Pokrywa śnieżna jest odnawiana za pomocą armatek śnieżnych ponad 7 razy dziennie.

Zapłać za ski pass, na który nie każdy może sobie pozwolić. W mieście znajdziesz tylko sześciodniowy urlop, który kosztuje 251 euro (dzieci - 212 euro).

Карта трасс Санкт-Морица

Rozrywka w St. Moritz

W St. Moritz znajdziesz wiele atrakcji i miejsc rozrywki. To miasto ma interesującą historię, której dziedzictwo wciąż można zobaczyć. Na przykład w górach zobaczysz dom-muzeum, w którym mieszkał Nietzsche. W miejskiej okolicy wciąż stoi XII-wieczny pomnik z ukośną wieżą, aw samym mieście można znaleźć starożytny celtycki kamień druidów. W St. Moritz można zwiedzić słynne muzea: Muzeum Giovani Sigantini (wystawa artysty o tej samej nazwie), Muzeum Weber Mile (wystawa obrazów i szkiców), itp. Te zabytki St. Moritz mają wielką wartość i przyciągają wielu turystów. Wycieczki po muzeach w mieście są dość ciekawe i pouczające.

Popularne w St. Moritz wycieczki po słynnych panoramicznych pociągach: "Polar Express" i "Bernina Express". Podróżowanie nimi zajmuje około ośmiu godzin i daje morze nierealnych emocji. Trasy kolejowe przebiegają Alpy i najbliższe obszary miejskie. Przejedziesz przez dziesiątki tuneli i odkryjesz wiele niesamowitych panoram.

W St. Moritz znajduje się wiele centrów turystycznych i obszarów rozrywki sportowej. Jazda konna, wyścigi psów, golf, jazda na łyżwach, hokej, curling, squash, bobsleje ... To może nie jest pełna lista tego, co można zrobić w St. Moritz. Uwierz mi, nie będzie czasu na nudę w tym mieście. W nim spędzisz niezapomniane i niepowtarzalne wakacje, zachowując wiele dobrych wspomnień.

Дом НицшеМузей Мили ВебераМузей Джовани Сигантини
Slanting TowerПлощадка для гольфаСкачки в Санкт-Морице
Кабинные подъемникиПолярный экспрессЭкспресс Бернина

Hotele St. Moritz

Pobyt w hotelach w St. Moritz zamieni się w bajkę, ponieważ wszystkie miejsca na pobyt w mieście są eleganckie, eleganckie, można nawet powiedzieć, królewskie apartamenty. W hotelach miasta znajdziesz magiczną atmosferę, przytulne i czyste pokoje, mnóstwo rozrywki i usług. Najbardziej znane i popularne wśród turystów są:

 • Kempinski Grand Hotel Des Bains 5 *;
 • Giardino Moutain 5 *;
 • Carlton Hotel St. Moritz 5 *;
 • Hotel Steffani 4 *;
 • Ferienwohnung St.Moritz 4 *.

Za nocleg w jednym z hoteli pięciogwiazdkowych w St. Moritz, trzeba zapłacić około 600-1000 dolarów. Do odpoczynku w czterogwiazdkowym - 200-500 cu

Carlton Hotel St. MoritzGiardino MoutainKempinski Grand Hotel Des Bains
Restauracje i kawiarnie

St. Moritz jest uważane za jedno z najdroższych miast wypoczynkowych Szwajcaria . W związku z tym wielu turystów jest przerażonych cenami zakwaterowania i posiłków. Restauracje St. Moritz są wyjątkowymi miejscami. W mieście nie znajdziesz miejsc z nudnym wnętrzem, kiepską obsługą lub bezsmakowymi potrawami. Zasadniczo restauracje St. Moritz znajdują się na zboczach górskich. Taki układ pozwala wielu sportowcom jeść bez nart. Wiele instytucji znajduje się w samym mieście. Najlepsze są:

 1. Ecco St. Moritz - elegancka, ekologiczna francuska restauracja.
 2. El Paradiso - Restauracja Szwajcarski i europejska kuchnia.
 3. Restauracja Romanoff to elegancka restauracja, która serwuje dania kuchni szwajcarskiej.
 4. Corviglia Brasseri to wspaniała górska restauracja z kuchnią włoską i francuską.

W powyższych instytucjach pełny posiłek kosztuje 600-700 dolarów. Dania dla smakoszy, które można znaleźć w menu restauracji, są zawsze przygotowywane ze świeżych składników, a przez długi czas będziesz pamiętać o niezrównanym smaku i prezentacji żywności.

El ParadisoEcco St. MoritzRestaurant Romanoff