"Miasto tysiąca schodów", jedno z najwyższych miast Szwajcaria , miasto sąsiadujące z Jeziorem Bodeńskim, nazwane na cześć St. Gall. Zapewne już zgadłeś, że tym razem będzie o mieście St. Gallen w Szwajcaria .

Pogoda w St. Gallen

Pogoda w St. Gallen jest typowa dla Szwajcarii i bardzo zależna od kierunku wiatru. Gdy północny wiatr staje się zimny, często towarzyszy mu gęsta mgła. Natomiast południowy wiatr wnosi ciepło do miasta. W takich przypadkach temperatura może wzrosnąć do 10 ° C i więcej. Średnia temperatura w lipcu wynosi 16 ° C, w styczniu -1,8 ° C. Większość opadów przypada w lecie w St. Gallen.

Zabytki St. Gallen

Ważną wartością dla gospodarki miasta jest turystyka. Co tak przyciąga podróżnych w tym małym miasteczku?

  1. Niedaleko od centrum miasta znajduje się teatr miejski. Tutaj goście miasta mogą zobaczyć spektakle operowe, baletowe, operetkowe, klasyczne i współczesne.
  2. W pobliżu teatru znajdują się trzy muzea: Muzeum Historyczne, jeden z najstarszych w Szwajcarii, Muzeum Sztuk Pięknych, Muzeum Historii Naturalnej. Oprócz nich miasto posiada Galerię Sztuki Współczesnej, Muzeum Włókiennictwa, Muzeum Kowalstwa i inne sale wystawowe.
  3. Wielu turystów przyjeżdża do tego miasta, aby zapoznać się ze znajdującymi się tutaj zabytkami UNESCO. Należą do nich: biblioteka klasztoru St. Gall gdzie przechowywane są manuskrypty, począwszy od VIII wieku, barokowy kościół klasztorny.
  4. Szczególnie interesujące są budynki ozdobione rzeźbami i wykuszami, na przykład budynek najstarszego banku w Szwajcarii, Vegelin, który został zbudowany w 1741 roku.
Монастырь Святого ГаллаБиблиотека монастыря
Старинные дома городаМузей текстиля
Gdzie się zatrzymać?

Pomimo tego, że miasto jest małe, dla turystów jest wszystko, aby mogli czuć się komfortowo i przytulnie, jak w domu, w tym w hotelach różnych kategorii.

  1. Radisson St. Gallen, Walhalla, Säntispark - hotele czterogwiazdkowe. Oprócz przestronnych pokoi z wszystko, czego potrzeba do dobrej jakości wypoczynku, oferują swoim gościom usługi spa i siłownie. Ponadto mają dogodną lokalizację.
  2. Wielkość miasta pozwala osiedlić się z dala od centrum i nie cierpieć z powodu długich podróży tam i z powrotem. Dlatego możesz wybrać prostszy hotel, położony nieco dalej od centralnej części St. Gallen. Należą do nich City Weissenstein i Jägerhof. W tym drugim, przy okazji, znajduje się znakomita restauracja serwująca dania. kuchnia narodowa .
  3. Więcej opcji budżetowych - hotele Elite i Kränzlin.
City WeissensteinОтель Kränzlin
Отель WalhallaRadisson St. Gallen
Restauracje

Co za wycieczka bez odwiedzania lokalnych restauracji? W St. Gallen prawie wszyscy oferują swoim gościom ogromny wybór dań z owoców morza, ale niektórzy z nich specjalizują się w konkretnych kuchniach świata.

  1. Możesz spróbować szwajcarskiej kuchni w restauracji Netts. Tutaj będzie oferowane menu europejskie. Przy okazji, miłośnicy piwa powinni tu chodzić, bo ta restauracja ma swój własny browar.
  2. Na dania kuchni indyjskiej zapraszamy do restauracji Holi. Morze przypraw, jaskrawe kolory i oryginalne dania udekorują Twoją podróż.
  3. W Wirtschaft zur Alten Post można skosztować kuchni niemieckiej, europejskiej, francuskiej i oczywiście szwajcarskiej.
Ресторан NettsWirtschaft zur Alten Post

Jak dostać się do St. Gallen?

Najbliższe miasto lotnisko jest w Zurych . Stamtąd można dojechać autobusem do St. Gallen. Ta droga zajmie Ci tylko godzinę.

Transport

St. Gallen jest ważnym węzłem komunikacyjnym, częścią kierunku Monachium - Lindau - St. Gallen - Zurych. Promem miasto łączy się z Lucerna i Friedrichshafen. I linie kolejowe z miastami w pobliżu Jeziora Bodeńskiego i Szwajcarii Środkowej. Wokół miasta zbudowano dwa tunele samochodowe - Rosenberg i Stefanshorn, najczęściej przejeżdżały one przez transport tranzytowy.

Miasto jest najwygodniejsze do chodzenia. Jeśli planujesz odwiedzić przedmieścia, to tutaj przyjdziesz z pomocą pociągów, kolejek linowych i autobusów.

Железнодорожная станция Санкт-ГалленаАвтобусы в городе