Szwecja - niesamowity kraj, położony w sercu Półwyspu Skandynawskiego. Wielu turystów uwielbia ten kraj ze względu na jego różnorodność odpocząć , które Królestwo może ofiarować swoim gościom. Wśród wielu rozrywek narciarstwo jest jednym z najbardziej popularnych, co jest uzasadnione, biorąc pod uwagę, że lokalne kurorty rozciągają się na ponad 1000 km i obejmują terytorium od Rixgransen za kołem podbiegunowym do prowincji Dalarna na wschodzie. O jednym z najlepszych miejsc na pobyt w Szwecji, Duvede, powiemy dalej.

Informacje ogólne

Duved znajduje się kilka kilometrów od Ruda miasta , który jest również znany jako jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Szwecji . Obecnie na jego terytorium mieszka około 700 osób, z których większość pracuje w dziedzinie turystyki. W Szwecji i Europie Douved był sławny w 1965 roku, kiedy odbywały się zorganizowane wyścigi narciarskie o oryginalnej nazwie "Kaczor Donald", w których wzięło udział ponad 70 zawodników z różnych krajów.

Ten region ma klimat umiarkowany i zimny. W tym obszarze spada znaczna ilość opadów (średnio 805 mm), nawet w najsuchszych miesiącach. Średnia roczna temperatura wynosi + 2,5 ° С.

Подъемник

Rozrywka i atrakcje Duved

Główną rozrywką w ośrodku jest oczywiście jazda na nartach i snowboardzie. Przyjemna niespodzianka czeka na miłośników rzeźbienia, ponieważ tutejsze stoki są najlepsze w tym popularnym sposobie przemierzania zakrętów. Nawiasem mówiąc, w całym mieście jest 7 wind (1 krzesło i 6 dragów) i około 20 torów o różnych poziomach złożoności:

 • 4 zielone - dla początkujących;
 • 4 niebieski - średni;
 • 11 czerwony dywan dla profesjonalistów;
 • 1 oświetlony szlak do jazdy na nartach nocą.
Трасса для катания ночью

W Duvede, podobnie jak w większości ośrodków narciarskich, znajdują się wyspecjalizowane szkoły, w których profesjonalni trenerzy uczą prawidłowej jazdy na łyżwach dla dorosłych i dzieci - dla najmłodszych są nawet osobne grupy. Jeśli chodzi o profesjonalnych snowboardzistów i narciarzy, dla nich istnieje również kilka nieoczyszczonych ścieżek, gdzie można robić freeride (zejście na stoki poza przygotowanymi trasami) i doskonalić umiejętności warsztatowe.

Карта трасс Дуведа

Ponadto wycieczki turystyczne są bardzo popularne wśród wszystkich odwiedzających miasto. wycieczki na Duve i sąsiedniej Rudie, wizyta w największym wodospadzie Królestwa - Tannoforsen (wysokość - 37 m, szerokość - 60 m), psy jeździeckie i sanie reniferowe i wiele innych. inni

Водопад Таннофорсен

Hotele i restauracje

Jeden z najlepszych ośrodków narciarskich w Szwecji cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród miłośników sportów zimowych, zarówno wśród mieszkańców, jak i odwiedzających go gości. Dobrze rozwinięta infrastruktura pozwala każdemu z gości cieszyć się resztą w komfort i wygodę. Tak więc na terenie miasta znajduje się kilka małych hoteli, z których najlepsze to:

 1. Pensionat Mullfjället to doskonały pensjonat, położony zaledwie 1 km od dworca kolejowego w Duved. Oprócz komfortowych pokoi hotel oferuje saunę fińską, pokój zabaw dla dzieci, małe gabinet i salon z widokiem na góry, bilard i salę do gry w tenisa stołowego, szwedzką restaurację, bezpłatny dostęp do Internetu itp. Cena za 1 noc w pokoju dwuosobowym - od 170 USD
 2. Пансионат Pensionat Mullfjället
 3. Duveds Semesterby to doskonała propozycja dla turystów, urlopowiczów z rodzinami lub dużej grupy przyjaciół. Kompleks składa się tylko z 5 przytulnych domków, dzięki czemu gwarantujemy ciszę i spokój. Wśród zalet Duveds Semesterby jest również dogodna lokalizacja w pobliżu stoków narciarskich i wyciągów. Koszt 1 pokoju dziennie - 65-100 USD

Większość turystów woli jeść na ich terytorium. hotele , chociaż w samej Duvede jest sporo dobrych miejsc, w których ceny nie kąsają, a smak potraw jest niesamowity. Najczęściej odwiedzane restauracje w ośrodku to:

 • Restaurang Pigo - Europejski i Szwedzkie jedzenie ;
 • Kawiarnia Hanriis - szwedzkie potrawy (głównie przekąski i desery);
 • Linbanecaféet - tradycyjna kuchnia skandynawska.
Ужин в ресторане Restaurang Pigo

Jak się tam dostać?

Najbliższe duże miasto w Duved - Ostersund . To stąd większość turystów rozpoczyna swoją podróż do słynnego szwedzkiego kurortu. Odległość między osiedlami wynosi nieco ponad 100 km i jest pokonana na kilka sposobów:

 • Pociągiem - do ośrodka można dojechać w 1,5 godziny pociągiem o numerze 7506, który odjeżdża z głównego dworca w Ostersund (Östersund Centralstation);
 • samochodem - kieruj się na Rödövägen w kierunku E14 (35 km), skręć w lewo i jedź przez około 70 km, następnie kontynuuj wzdłuż Hamrevägen do celu (1 km).
Станция Дувед