Stolica Szwecja - Sztokholm Jest miastem muzea . Jest ich ponad 70, dla różnych gustów. Ale jest wśród nich coś wyjątkowego, w którym nie tylko dzieci marzą, ale także ich rodzice. Osoba odwiedzająca Muzeum Astrid Lindgren w Sztokholmie może zanurzyć się w dzieciństwie. Nazywa się Junibacken, co w języku szwedzkim oznacza "słoneczne polany". To bajeczne miejsce z daleka przyciąga uwagę kolorowymi budynkami o nietypowym kształcie.

Historia Muzeum Astrid Lindgren (Unibacken)

Popularność opowiadań pisarza w Szwecji jest bardzo wysoka, dlatego podjęto decyzję o stworzeniu muzeum baśni. Astrid Lindgren również uczestniczyła w realizacji tego projektu i wprowadziła własne poprawki. Postanowiono pokazać nie tylko szkice z jej książek, ale także prace innych pisarzy dziecięcych w Szwecji. Muzeum otworzyło swoje podwoje w 1996 roku.

Музей Юнибакенен Co czeka przed drzwiami muzeum Unibaken?

Astrid Lindgren lub Junibacken mieści się w dwupiętrowym budynku. Obie kondygnacje zajmują trzy wielkie sale, bardziej przypominające sale gier - tutaj, w przeciwieństwie do zwykłych muzeów, można nie tylko dotknąć eksponatów, ale nawet wspiąć się na nie. Każda bajka muzeum Astrid Lindgren w Szwecji ma własną scenerię, wykonaną w ścisłej zgodzie z ideą autora.

Волшебные декорации

Dzieci w Muzeum Astrid Lindgren w Sztokholmie mają dosłownie wszystko - aby zrobić zdjęcie z koniem Pippi Pończoszanka, jeździć na prawdziwym motocyklu, aby odwiedzić Karlsson. Idąc do muzeum, nie zapomnij wziąć butów do biegania. Musisz też być cierpliwy, ponieważ nawet w dni powszednie przed muzeum jest ogromna kolejka.

Лошадь ПеппиДомик Карлсона

Przy wejściu zwiedzający otrzymuje specjalny bilet, który przypina do ubrania - wskazuje, który z 12 języków potrzebujesz, aby skontaktować się z gościem. Ponadto zwiedzający otrzymają plan muzealny i dowiedzą się o czasie odjazdu bajkowego pociągu - najpopularniejszej atrakcji Unibacken. Oto kolejność, w jakiej muzeum będzie odwiedzane:

 1. Pomnik Astrid Lindgren - pierwszą rzeczą, jaką zobaczą goście Unibucken. Jest zainstalowany przy wejściu do parku.
 2. Памятник Астрид Линдгрен
 3. Bajkowy plac , na którym znajdują się liczne i różnorodne domy postaci znane wszystkim od dzieciństwa. Tutaj możesz się zabawić tocząc ze zjeżdżalniami, wspinając się na królewski tron, a nawet siedząc w samolocie.
 4. Веселые горкиСамолет из сказки
 5. Galeria sztuki , która prezentuje dzieło mistrzów, ilustrujące prace Astrid Lindgren.
 6. Wspaniały pociąg, który idzie do świata bajek ściśle według harmonogramu. Wagoniki poruszają się wśród niesamowitej scenerii z małymi przystankami, podczas których przewodnik opowiada wspaniałą bajkę w wybranym języku, w tym po rosyjsku. Należy pamiętać, że podczas podróży zabrania się robienia zdjęć.
 7. Willa "Kurczak" . Można go zwiedzać, wysiadając z pociągu. W pobliżu znajduje się teatr, w którym odbywają się przedstawienia słynnych bajek.
 8. В гостях у сказки
 9. Dom Carlsona , całkowicie zbudowany z cyny. Na małej klatce schodowej zwiedzający mogą wspiąć się na dach, aby zobaczyć słynne mieszkanie człowieka ze śmigłem. Ale tutaj są głównie ci, którzy jako dziecko oglądali sowiecką kreskówkę i czytali rosyjskie tłumaczenie opowieści o grubym człowieku w kwiecie wieku. Niestety, dla Szwedów Carlson jest bohaterem negatywnym i tutaj nie faworyzuje, w przeciwieństwie do słynnego Pippi Pończoszanki.
 10. В домике у Карлсона
 11. Restauracja . Kiedy kończy się energia i energia, nadszedł czas, aby pójść do restauracji bardziej jak cyrkowy cyrk. Tutaj możesz ugryźć świeże bułeczki z cynamonem i pić kakao.
 12. Ресторанчик в музее
 13. Wystawy . W różnych okresach muzeum organizuje niecodzienne wystawy, na przykład "Złom złomu".
 14. Sklep z książkami i pamiątkami . Ukończenie żmudnego, ale interesującego dnia będzie wycieczka do księgarni, gdzie można kupić kolorowe książki Astrid Lindgren i innych autorów dzieci. Oprócz tego są tu pamiątkowe produkty upamiętniające wizytę w Unibachen - zabawki, figurki i artykuły papiernicze ze zdjęciami ulubionych bohaterów.
Книжный магазин музея Jak dostać się do Unibachen?

Aby dostać się do słynnego muzeum dla dzieci, musisz udać się na wyspę Jurgoden. Oto park Garerparken. Najwygodniejszym sposobem jest skorzystanie ze specjalnego autobusu dla turystów - Hip On - Hip Off, który zabierze Cię bezpośrednio do wejścia.

Jeśli zdecydujesz się iść piechotą, po uderzeniu w wyspę musisz skręcić w lewo i kontynuować używanie znaków. Ci, którzy przyjechali z małym dzieckiem i nie chcą dostać się do muzeum przez długi czas, możesz mieszkać w pobliżu Unibakken - tutaj znajdują się hotele na każdy gust.