Jeśli zamierzasz odwiedzić Cypr, jego plaże i atrakcje, powinieneś koniecznie wybrać się do miasta Protaras, które znajduje się na południowo-wschodnim wybrzeżu wyspy.

Co zobaczyć na Cyprze w Protaras?

W tej niewielkiej miejscowości wypoczynkowej zarówno dorosły, jak i dziecko znajdą coś dla siebie. Różnorodność rozrywki przyciąga turystów z całego świata do Protaras. To miasto zostało założone specjalnie w celu przyciągnięcia turystów i nie wyróżnia się dużą liczbą niezapomnianych miejsc i zabytków, które można odwiedzać najczęściej w innych kurortach na całym świecie.

Oceanarium Protaras

Akwarium oceaniczne znajduje się w pobliżu centrum miasta i ma ponad tysiąc mieszkańców morza, wśród których można znaleźć krokodyle, egzotyczne ryby, a nawet pingwiny.

Terytorium akwarium jest podzielone na sekcje, w zależności od lokalizacji tych lub innych gatunków. Największy obszar zajmują sekcje z krokodylami, niektóre okazy mają długość trzech metrów.

Oddzielnie prezentowane sekcje z egzotycznymi rybami, zamieszkujące wody Pacyfiku, Oceanu Atlantyckiego i Morza Śródziemnego: rekiny, piranie, mureny, ryby klauna, zaskórniki, itp.

Jeśli jesteś zmęczony i chcesz odpocząć od kontemplacji, na terenie akwarium jest mała kawiarnia.

Szczególną cechą akwarium jest możliwość zorganizowania przyjęcia dla dzieci lub imprezy tematycznej.

Godziny pracy: przez cały rok.

protaras cyprus attractions2

Tańczące fontanny w Protaras

Fontanny w Protaras można porównać do słynnych fontann muzycznych, jednego z nich Atrakcje Dubaev . Pokaz fontanny w Protaras ma ponad 18 000 dżetów wody, które są oświetlane przez 480 reflektorów, które mają dużą liczbę kombinacji kolorów.

Każdemu przedstawieniu towarzyszą dźwięki muzyki nowoczesnej i klasycznej.

Wydajność fontann zapewnia ponad 160 pomp wodnych z czterema silnikami napędowymi. Zarządzanie odbywa się poprzez zarządzanie komputerem.

Koncert rozpoczyna się codziennie o godzinie 21.00. Jednak ze względu na duży napływ osób, które chcą zobaczyć tę prezentację, warto wcześniej z wyprzedzeniem przyjść na początek koncertu, aby mieć czas na skorzystanie z najwygodniejszych miejsc.

Te niezwykłe piękno tańczące światło i woda będziesz pamiętał przez długi czas.

Protaras Cyprus Sights3
Park wodny w mieście Protaras

Park wodny w Protaras jest najmniejszy ze wszystkich, które znajdują się na Cyprze i, oczywiście, nie można go porównać z największym parki wodne świata . Jest duży basen i 11 zjeżdżalni o różnych wysokościach. W basenie można pluskać się w wodzie otaczającej wulkan, statek piracki lub wodny grzyb.

Park wodny czynny jest codziennie od 10.00 do 18.00. Koszt biletu dla dorosłych wynosi 23 dolary, dzieci - 13 dolarów.

Cypr protaras sights4
Kościół Agios Elias w Protaras

Kościół św. Eliasza zbudowany został z kamieni w XVI wieku. Ma tylko jedną kopułę i dzwonnicę z jednym dzwonkiem. Wnętrze świątyni pozwala poczuć ciszę i spokój. Białe ściany są pomalowane obrazami świętych, na podłodze wyłożonej kafelkami są ławki z każdej strony, na których można zakwaterować parafian.

Kościół stoi na wzgórzu, skąd widać cały Protaras w pełnym widoku. Prowadzi do niej klatka schodowa, z którą połączona jest jedna legenda. Uważa się, że jeśli ktoś liczy schodów podczas schodzenia i zejścia z niego, wtedy wszystkie jego grzechy są zwolnione.

Wieczorem świątynia jest oświetlona specjalnymi światłami. Dlatego po zachodzie słońca warto ponownie odwiedzić to miejsce.

W pobliżu świątyni znajduje się drzewo pragnień, na którym trzeba zawiązać wstążkę i złożyć życzenie, a to się spełni!

Protaras Cyprus Attractions5

Jeśli zdecydujesz się udać do tego wspaniałego kurortu, nie zapomnij odwiedzić parku Paco-Greco, Doliny Wiatraków, Zatoki Figowej, Cape Greco, wioski rybackiej Liopetri, Muzeum Folkloru Protaras, Kaplicy Najświętszego Theotokosa.

Oprócz atrakcji, Protaras słynie z piaszczystych plaż i krystalicznie czystej wody, za co otrzymał nagrodę ekologiczną - Błękitną Flagę, otrzymaną za bezpieczeństwo i czystość.