Małe islandzkie miasteczko Sejdaurkroukur zachwyci Cię niesamowitymi, bajkowymi pięknościami północnymi. Znajduje się w północnej części kraju, w Skagenfjord, jednym z najbardziej malowniczych, nawet w majestatycznych regionach Islandia .

Obecnie w Seydaurkroukur mieszka około 3 tysięcy ludzi, co czyni go największym w północnej części kraju. Ponadto osada jest najważniejszym centrum handlowym jednostki administracyjnej Nordurland Vestra.

Historia tła

Pierwsze wzmianki o osiedleniu tych ziem należą do IX wieku - to wtedy zaczęli osiedlać się tutaj pierwsi wikingowie. Według historyków, najprawdopodobniej wypłynęli oni ze Szwecji do Islandii. Nazwa miasta została nazwana potokiem.

Warto zauważyć, że daleko od najdogodniejszego portu dla statków handlowych utrudniało rozwój handlu w regionie. Chociaż zawsze były odważne dusze, które postanowiły sprowadzić statki na brzeg.

Tak więc osada o nazwie Seydaurkroukur została po raz pierwszy zaznaczona na mapach w 1857 roku i natychmiast - jako duży (według lokalnych standardów) port handlowy.

Вид на Сейдауркроукюр

Rozwój miasta Seydaurkroukur

Miasto Sejdaurkroukur uzyskało pełne prawo w 1947 r., Kiedy nadano mu odpowiedni status.

Obecnie jest to ciekawe miejsce, w którym turyści często chodzą, aby poznać życie w Islandii od środka, aby poznać życie jego mieszkańców żyjących na odludziu i głęboko szanujących tradycje.

Церковь в Сейдауркроукюр

Obecnie miasto znajduje się na liście 14 największych osad w Islandii.

Istnieje również własna drużyna piłkarska. Nawiasem mówiąc, były islandzki piłkarz Eiolfur Sverisson jest chyba najbardziej znaną osobą z Seydaurkroukyur. W swojej karierze grał w 66 meczach w głównej drużynie kraju, a także odcisnął piętno na niemieckich klubach "Stuttgart" i "Hertha", tureckiej drużynie "Besiktas", gdzie był wszędzie w dobrej formie. Obecnie trenuje islandzką młodzieżową drużynę piłkarską.

Футбольное поле в Сейдауркроукюр

Miasto koni

W Seydaurkrokyur ze szczególną pobożnością są konie. W rzeczywistości każdy mieszkaniec miasta ma w swoim domu kilka takich zwierząt.

Ale coroczny festiwal jeździecki przyciąga Islandczyków z wielu miast w kraju. Przyjeżdżają tu także zagraniczni turyści, chcąc podziwiać konie, patrzeć na wyścigi. Nawiasem mówiąc, zakłady są przyjmowane podczas wyścigów, a turyści hazardowi przyglądają się zawodom z wielkim zainteresowaniem, mając nadzieję na zdobycie solidnego jackpota.

Пони в Сейдауркроукюр

Naturalne piękno

Oczywiście turystów przyciągają także niesamowite krajobrazy, piękne krajobrazy, które urzekają swoim niesamowitym widokiem na północ. Dla miłośników aktywnej turystyki istnieje kilka różnych programów.

Na przykład popularne wycieczki do gór Tyndastall, z których szczytów roztacza się wspaniały widok na ocean.

Ciekawe jest również odwiedzanie wybrzeża, usianego mnóstwem małych, kolorowych kamieni.

Istnieją również rejsy do dwóch małych wysp, które są niedaleko od wybrzeża. Mają także wiele rozrywek: wędkowanie, grę w golfa, spacery z kucykiem.

Dla miłośników islandzkich wód termalnych opracowano oddzielną wycieczkę - około 15 kilometrów od miasta znajduje się naturalny basen z ciepłą wodą, otoczony ośnieżonymi stokami. Pływając w nim, doświadczasz niesamowitej przyjemności! A fakt, że jesteś otoczony przez zimno i śnieg, a ciało jest w ciepłej wodzie, absolutnie nie odczuwa dyskomfortu!

Вид на зимний СейдауркроукюрПрогулки по воде в Сейдауркроукюр

Inne informacje na temat Seydaurkroukur

Seydaurkroukyur to naprawdę małe miasto, ale ma wszystko, co uważa się za rozwiniętą infrastrukturę turystyczną:

  • kawiarnia z odwołaną kuchnią narodową;
  • hotele o wysokim poziomie usług i przytulne, komfortowe pokoje.

Rozwijana jest również infrastruktura transportowa - dobre, wysokiej jakości drogi, środki transportu publicznego, można wynająć samochód i samodzielnie podróżować po mieście.

Jak dostać się do Seydaurkroukur?

Nie jest łatwo dostać się do Seydaurkroukur, ponieważ jest dość daleko od stolicy kraju Reykjavik i międzynarodowy lotnisko w Keflavik . Tak więc ze stolicy trzeba przejechać ponad 280 kilometrów. Drogi w kraju są dobre, a zatem czas podróży będzie niewiele ponad 3 godziny. Chociaż w niektórych miejscach na podróż na autostradzie będzie musiał zapłacić.

Ale nie ma bezpośrednich lotów z Moskwy na lotnisko międzynarodowe w Islandii. Będziemy musieli latać z transferami - lot potrwa od 6 do 21 godzin, w zależności od wybranej trasy i czasu połączeń lotniczych.