Międzynarodowy port lotniczy Keflavik jest wiodącym powietrzem Islandia , przez które odbywa się większość lotów do różnych krajów. To jest 3 km od Keflavik i w 50 minut jazdy od Reykjavik .

Powierzchnia lotniska Keflavik wynosi 25 kilometrów kwadratowych: na tym obszarze znajdują się trzy pasy startowe, terminal i inne budynki biurowe. Większość lotów z / do Islandii obsługiwana jest przez tę jednostkę. W 2015 roku przepływ pasażerów wyniósł 4 miliony 855 tysięcy osób.

Аэропорт Кефлавика имеет 3 взлетно-посадочные полосы

Linie lotnicze i wskazówki dotyczące lotów na lotnisko Keflavik

Na lotnisku w Reykjaviku-Keflavik działają dwie linie lotnicze - Icelendair, WOW air. Ponadto regularne loty są obsługiwane przez przewoźników lotniczych British Airways, Air Berlin, EasyJet, SAS, itp. Z lotniska Keflavik można latać do 50 miast w Europie, Ameryce Północnej, Skandynawii. Jeśli turyści przybywający na to lotnisko muszą kontynuować podróż do Grenlandii, Wysp Owczych lub innych miast na Islandii, będą musieli przenieść się do Lotnisko w Reykjaviku . Pod tym względem optymalne jest posiadanie trzygodzinnego "okna" między lotami.

В аэропорту базируются две авиакомпании - Icelendair и WOW air

Usługi terminalowe i lotniskowe Keflavik

Na terenie tego międzynarodowego węzła lotniczego działa jeden terminal, nazwany na cześć władcy Grenlandii i słynnego marynarza Leifa Erikssona. Surowy zakaz nocowania w budynku lotniska Keflavik jest nienagannie przestrzegany. Dlatego pasażerowie w przypadku wcześniejszego odejścia z tego miasta muszą albo skorzystać z usług taksówki, albo skorzystać z autobusu ekspresowego.

Port Lotniczy Keflavik, zgodnie z międzynarodową wersją Airport Council, otrzymał trzykrotny tytuł "najlepszego lotniska na świecie" - w latach 2009, 2011 i 2014. Eksperci wzięli pod uwagę poziom bezpieczeństwa, dostępność restauracji, sklepów i jakość obsługi pasażerów. Wśród dodatkowych usług lotniska Reykjavik-Keflavik: bezpłatny dostęp do bezprzewodowego Internetu, zagubiony majątek, parking, możliwość samodzielnego zameldowania się na lot.

Аэропорт Кефлавика трижды был назван лучшим в мире

Jak dostać się na lotnisko Keflavik?

Możesz dostać się na międzynarodowe lotnisko samochodem lub autobusami Flybus od Reykjavik .