Najbardziej wysunięty na południe punkt Islandia jest uważana za małą wioskę Vic. Należy do gminy Mirdalshappur i jest jej centrum administracyjnym. W kilkudziesięciu domach mieszka około 300 osób. Na terenie wsi działa funkcjonujący kościół i kombinacja Icewear do produkcji wyrobów wełnianych. Przez 340 dni w roku są deszcze, więc Vic jest również najmoklejszym miejscem w całym kraju.

Village Vik - Islandia turystyczna

  1. Aktywność wulkaniczna w wiosce Vic w minionych stuleciach doprowadziła do powstania wyjątkowego, naturalnego miejsca - czarna plaża reynisfiyar . Gorący popiół wulkaniczny i lawa z różnych wulkanów wypłynęły na wybrzeże i zamarzły, tworząc czarną porowatą masę. Z biegiem lat, ostre fale zmiażdżyły go na wiele części, zamieniając go w drobny piasek. Wokół osady utworzyło się czarne wybrzeże o długości 5 km. Słynny amerykański magazyn "Islands Magazine", nazwany plażą - jedną z najpiękniejszych plaż na Ziemi.
  2. Черный пляж - Рейнисфияр
  3. Oto wizytówka Islandii, skały Reynisdrangar - kolejny dowód na siły tektoniczne naszej planety. Według starożytnej legendy, dwaj ogromni trolle postanowili zatopić islandzki statek. Ale tak bardzo ich porwały ich złe uczynki, że tęsknili za świtem słońca, a teraz stoją zamarznięte przez wiele stuleci.
  4. Скалы Рейнисдрангар
  5. Kolorowe zdjęcia plażowe z pewnością będą się prezentować. Cape Dirholley , najbardziej wysunięty na południe punkt lądowej Islandii. Słona woda zmyła fundament, a teraz jest tam malowniczy łuk czarnej lawy. Pilot flamandzki, Tommy Taylor, przeszył zawrotny lot.
Деревня Вик - мыс Дирхолей
Natura w wiosce Vic

Wspaniały krajobraz, oryginalny krajobraz i unikatowe pomniki przyrody przyciągają tłumy turystów. Wizyta na plaży daje niezapomniane wrażenia niezależnie od pory roku. Latem błękitne niebo i spokojne lazurowe morze kontrastują z ciemnymi przybrzeżnymi kamykami. Wiosną terytorium jest w mgle z powodu zwisających mgieł. Jesienią szalejące wody Oceanu Atlantyckiego pokazują turystom moc nieprzewidywalnych elementów. A zimą najodważniejsi podróżnicy mogą obserwować blask białych bloków lodu na grafitowej powierzchni najczystszego piasku. A jeśli zrobi się zbyt zimno, 24-godzinny sklep z produktami z islandzkiej wełny jest zawsze pod ręką! Oprócz turystów do wioski Vic przybywają ornitolodzy z całego świata. Obserwują populację martwych zakończeń, osiedlając się latem na bazaltowej skale Reinisfiyadl.

Застывшая черная магма в деревне
Церковь в деревне Вик
Jak się tam dostać?

Vic Village znajduje się 180 km na południowy wschód od Reykjavik , na obwodnicy, ciągnącej się wzdłuż całego wybrzeża kraju. Codzienne autobusy kursują przez miejscowość Vic, choć aby zobaczyć wszystkie atrakcje wioski i jej okolic, lepiej skorzystać z wynajętego samochodu.