In Czarnogóra duży wybór miejsca wypoczynkowe . Ciepłe morze, jasne słońce, sceneria niezwykłej urody, życzliwość mieszkańców, wyśmienita i urozmaicona kuchnia - wszystko to przyciąga dużą liczbę turystów. Czarnogóra (druga nazwa kraju) jest jednym z najbardziej popularnych miejsc wśród mieszkańców byłego Związku Radzieckiego, więc latem można usłyszeć rosyjską mowę w prawie wszystkich miejscowościach wypoczynkowych.

Informacje ogólne

Jeśli jesteś przyzwyczajony do oszczędzania na wydatkach, ale nie na jakości wypoczynku, to Sutomore jest świetnym rozwiązaniem. Mała miejscowość wypoczynkowa położona pomiędzy Petrovac i Przy barze , słynąca z plaż i możliwości spokojnej rodziny rekreacja .

Сутоморе на карте Черногории

Głównymi atrakcjami miasta są:

 • Kościół św. Tekli , zbudowany w XII wieku;
 • Церковь Святой Феклы
 • Wysoka Twierdza Nehaj (przetłumaczone jako "Strach - nie bój się"), założone przez obywateli tureckich;
 • Крепость Хай-Нехай
 • ruiny klasztoru Mariackiego , które przetrwały od XI wieku i znajdują się w pobliżu miasta.

W pobliżu ośrodka znajduje się także wiele ciekawych miejsc, w których organizowane są wycieczki z Sutomore w Czarnogórze. Na przykład Jezioro Szkoderskie lub Park Narodowy Lovcen .

Linia brzegowa

Plaże Sutomore są uważane za jedne z najlepszych w kraju. Są chronione przed wiatrem przez lasy cyprysowe i sosnowe, ich całkowita długość wynosi ponad 2,5 km. Pokrycie zależy od miejsca: gdzieś jest to duży kamyk, ale jest też piasek, który jest uznawany za uzdrawiający i pomaga pozbyć się bólów reumatycznych.

Infrastruktura tutaj jest bardzo dobrze rozwinięta: zawsze można wynająć parasole i leżaki, a czas wolny urozmaicić zajęciami wodnymi, które są dużo w Sutomore w Czarnogórze. Najbardziej popularne wśród turystów są nurkowanie, jazda na katamaranach, banany, skoki spadochronowe i wędkowanie.

Пляжи СутомореРазвлечения

Jedzenie i zakwaterowanie

Ponieważ to miasto w Czarnogórze koncentruje się na turystyce, nie będzie problemów z wyborem hoteli, apartamentów i willi w Sutomore i lepiej zarezerwować nocleg z wyprzedzeniem. Następujące opcje zakwaterowania są bardzo popularne:

 • Korali to 2-gwiazdkowy hotel w Sutomore, niedrogie zakwaterowanie w Czarnogórze. Pokoje hotelowe 313, wszystkie niezbędne warunki do komfortowego pobytu są dostępne: bliskość plaży, bar, restauracja, siłownia, bezpłatny parking i Wi-Fi;
 • Villa Jadranka Sutomore obejmuje 18 apartamentów, kuchnię, bezpłatny parking, odkryty basen i wiele więcej;
 • Hotel Porto Sole to jeden z najlepszych hoteli w mieście. Dla wygody gości znajdują się: spa, bar, restauracja, centrum fitness, basen itp. Ponadto hotel organizuje transfery około Lotnisko Tivat do Sutomore, odległość wynosi około 55 km;
 • Zlata Obala (Zlatna Obala) to kompleks hotelowy na obrzeżach Sutomore.
Отели Сутоморе

Nie będzie problemów z wyborem kawiarni i restauracji w mieście: jest ich ponad 50 tylko na wybrzeżu, więc musisz tylko zdecydować o swoich preferencjach, a serwowanie i gotowanie jest wszędzie bardzo dobre. Aby nie zgubić się w mieście, lepiej kupić mapę Sutomore Czarnogóry, na której zaznaczono wszystkie ważne przedmioty.

Рестораны Сутоморе

Transport publiczny w Sutomore

W mieście i do plaże najwygodniejszym sposobem jest podróż autobusem lub taksówką. Jeśli masz prawo i niezbędne doświadczenie w prowadzeniu pojazdu, możesz wynająć samochód .

Do ośrodka można dotrzeć na kilka sposobów:

 • w autobusie Budva do Sutomore odległość między miastami wynosi około 30 km;
 • koleją. Ośrodek połączony jest koleją z Belgradem;
 • samolotem. W samym Sutomore nie ma portu lotniczego, ale znajduje się on w Tivat, do którego można dojechać autobusem międzymiastowym, taksówką lub wynajętym samochodem.
Транспорт Сутоморе

Turyści planujący wakacje w Czarnogórze często nie wiedzą, które miasto wybrać: Sutomore lub Becici. Jest coś wspólnego między tymi cichymi miejscami, ale uważa się, że najlepsze zdjęcia wybrzeża w Czarnogórze pochodzą tylko z Sutomore. Aby odpocząć tutaj, jak również w innych kurortach kraju, lepiej przyjść w sezonie plażowym, który rozpoczyna się tutaj w maju, a kończy się we wrześniu.