Odkrywanie rozległych przestrzeni Szwecja , na pewno warto zwrócić uwagę na miasta, które nie mają takiej popularności, jak Malmö lub Göteborg ale przenoszenie części jest prawdą Kultura szwedzka . Nie będzie tu dużego napływu turystów, a panująca atmosfera pozwoli ci w pełni objąć ducha kraju. Jednym z takich miast na mapie Szwecji jest Karlshamn.

Ogólne informacje o mieście

Karlshamn jest największym portem w kraju. Jest znany światu również z tego powodu, że gazociąg Nord Stream planowany jest na wodach terytorialnych. Miasto jest stosunkowo niewielkie - liczba ludności wynosi blisko 20 tysięcy osób. Znajduje się w Lena Blekinge, u ujścia rzeki Merrumson.

Река Меррумсон

Historia Karlshamn rozpoczyna się w 1664 roku. W tym czasie duński port Bodekul opierał się na tym miejscu. Podczas swego istnienia Karlshamn zdołał odwiedzić listy najlepiej prosperujących miast i przeciągnąć żałosną egzystencję podczas wojen. Jednak dzisiaj nic tu nie przypomina o dawnych przeciwnościach.

Projekt miasta wykonał inżynier Eric Dahlberg w drugiej połowie XVII wieku. Zgodnie z jego pomysłem kilka długich ulic ciągnęło się równolegle do Merrumsona i przecinało się z krótkimi, tworząc rodzaj siatki.

Zabytki i rozrywka

Karlshamn znajdzie coś dla rozrywki swoich gości:

  1. Kilka starożytnych drewnianych domów z XVIII wieku, doskonale zachowanych.
  2. Budynek ratusza w Askersk Husets i Scottsberg jest dumny - dawny dom kupca - na pewno warto zwrócić na to uwagę.
  3. Ратуша
  4. Twierdza Karlshamn znajduje się poza granicami miasta, na małej wyspie. Został wzniesiony w 1659 roku. Główną funkcją tej fortyfikacji była ochrona portu, który był regularnie przeprowadzany do 1865 roku. Dziś to miejsce jest doskonałą opcją do chodzenia i trzymania różnych festiwale .
  5. Руины крепости
  6. Muzea. W Karlshamn jest ich kilka muzea . Warto zrobić małą uwagę: miejscowi byli bardzo dumni z dwóch rzeczy - ponczu i łososia. W związku z tym Muzeum Salmon zostało wzniesione na ich cześć, a stara fabryka została odrestaurowana w ramach Muzeum Miejskiego. Ponadto miłośnicy nauki mogą miło spędzić czas rozważając eksponaty w Muzeum Nauki.
Музей науки

Hotele i restauracje

Nie ma problemów z mieszkaniem w Karlshamn. Turysta tutaj ma niewielką swobodę wyboru, co pozwala ci podnieść hotel najbardziej odpowiedni do jego potrzeb. Wiodące pozycje zarówno w recenzjach gości, jak i kosztach pokoi zajmują First Hotel Carlshamn, Port Hotel i Vägga Bed & Breakfast. Bardziej ekonomiczne opcje zakwaterowania będą Hotell Bode i Nya Stan Bed & Breakfast.

First Hotel CarlshamnPort Hotel

Po męczącym dniu można odpocząć przy lampce wina lub, przeciwnie, naładować akumulatory na nadchodzący dzień w jednej z wielu restauracji Karlshamn. Można tutaj posmakować nie tylko potraw kuchni skandynawskiej, ale także innych popularnych potraw świata. Dobre recenzje cieszą się takimi instytucjami: Lax & Vin, Gourmet Gron, Restaurang Ankaret.

Restaurang AnkaretРестораны

Jak dostać się do Karlshamn?

Karlshamn znajduje się 150 km od Malmö . Samochodem można jechać wzdłuż E22 w zaledwie 2 godziny. Ponadto kolej przechodzi przez miasto Kristianstad - Karlskrona więc możesz dostać się do Karlshamn pociągiem.

На карте