Czarnogóra słynie z tego kurorty . Jednak ten kraj jest znany nie tylko jako czysty plaże i łagodne morze. Oferuje wiele interesujących rzeczy, a każdy, kto przyjechał do Czarnogóry dla reszty powinien odwiedzić przynajmniej kilka wycieczek, aby zobaczyć oszałamiające piękno scenerii, zapoznać się z bogatą historią kraju i jego charakterystyczną cechą. kultura .

Wiele wycieczek w Czarnogórze jest zaplanowanych na 1 dzień, a można je lekceważyć w wygodnym autobusie. Ci, którzy chcą zaplanować własne odpocząć , w tym aktywne, indywidualne wycieczki po Czarnogórze - wynajętym lub własnym samochodem i opatrzone certyfikowanym przewodnikiem.

Większość wycieczek w Czarnogórze rozpoczyna się od Budva , ponieważ to miasto jest uważane za główny kurort kraju. Jednak wielu z nich "podrywa" turystów na Czarnogórskiej Riwierze, więc dotarcie do Budvy autobusem nie jest konieczne.

Mini-Czarnogóra

Być może jest to właśnie wycieczka, z którą należy nawiązać znajomość z krajem i która powinna być odwiedzana przez każdego turystę, który przybył do Czarnogóry.

Wycieczka rozpoczyna się autobusem. Grupa wznosi się na szczyt góry, skąd można podziwiać wybrzeże z Budvy, największego centrum turystycznego Czarnogóry, Wyspy Sveti Stefan , co widać nie z góry, tylko goście hotelu znajdującego się na nim.

Druga część wycieczki to pieszy, podczas którego zapoznają się turyści Cetinje , jedna z czarnogórskich "stolic", jej pałaców, kościołów i starożytnego klasztoru Tsetinsky.

Цетинский монастырь

Dla dzieci

Jedną z najbardziej popularnych wycieczek z dziećmi w Czarnogórze jest podróż piracka, która odbywa się na statku wokół Zatoki Kotorskiej. Zaczyna się od miasta o tej samej nazwie, biegnie wzdłuż fortyfikacji nadmorskich i nasypu miasta Herceg Novi . Odwiedzający wycieczkę zobaczą "Wyspę umarłych" Wyspa Mamula w twierdzy XIX wieku. Potem będzie kąpiel na plaży nad Zalewem Adriatyckim, po której będzie można zwiedzić opuszczoną bazę morską, do której naprawiono jugosłowiańskie okręty podwodne. Turyści oczekują również wspaniałego lunchu od morskich przysmaków.

Которский заливПутешествие на пиратском кораблеЗаброшенная база подводных лодок

Starsze dzieci (od 7 lat) będą zainteresowane lataniem na paralotni. Paralotniarstwo odbywa się w parze z doświadczonym instruktorem. Główne miejsca do latania to:

Параглайдинг над Которской бухтой

Rodziny z dziećmi mogą wybrać się na wycieczkę jachtem. Rodzice z dziećmi są bardziej odpowiedni na półdniowa podróż, a rodziny ze starszymi dziećmi mogą wybrać się na wycieczkę łodzią i na cały dzień.

Jaskinia Lipa

Jest to pierwsza jaskinia w Czarnogórze, otwarta dla publiczności. Znajduje się w pobliżu miasta Cetinje i słynie z oszałamiającego dzikiego piękna. Wizyta w jaskini jest możliwa tylko w ramach grup zorganizowanych, którym towarzyszą specjalnie przeszkoleni przewodnicy. Istnieją 3 opcje wycieczek do jaskini:

  • główny - trwa około 45 minut i jest odpowiedni dla gości z dziećmi;
  • badania - trwa 1,5 godziny; turyści przenikają w głąb jaskini, do sali Njegos i podziemnego jeziora;
  • "Hunters for jewelry" - trasa jest zorganizowana w formie questu i trwa 2,5-3 godzin, dla których należy w pełni sprawdzić jaskinię, znaleźć ukryty "skarb" i drogę powrotną.
Липская пещера

Kaniony

Wycieczka "Canyons of Montenegro" pozwoli Ci zapoznać się z niezwykle pięknymi krajobrazami północnej części kraju. Jest zaprojektowany na cały dzień, zawiera:

Мост ДжурджевичаКаньон реки МорачаМонастырь Морача

Jest kolejna wycieczka po kanionie - "5 kanionów". Trasa autobusowa przebiega przez góry na wybrzeżu, Jezioro Szkoderskie , Podgorica . Pierwszym przystankiem będzie wizyta. Klasztor Piva wtedy widzowie zobaczą Kanion rzeki Piva i Jezioro Piva .

Następnie następuje wejście do Durmitor a nawet wyżej - do najwyższych szczytów Czarnogóry i do Black Lake . Następnie odbywa się zwiedzanie kanionu rzeki Tara Kanion wzdłuż Komarnicy a następnie - powrót przez jezioro Slanskoe, Krupats i Zatokę Kotorską.

Aktywny wypoczynek

Dla miłośników aktywności na świeżym powietrzu odpowiednia jest dwudniowa wędrówka przez Park Narodowy Durmitor. Istnieje kilka opcji wycieczek pieszych:

Ледяная пещера

Fani sportów ekstremalnych, takich jak rafting na rzece Tara - albo dość skomplikowane w maju, kiedy rzeka jest najbardziej burzliwa, albo spokojna w sierpniu.

Рафтинг

Podgorica i wodospady

Ta wycieczka jest zaplanowana na pół dnia. Jego program obejmuje:

  • podróż autobusem z Budvy do Podgoricy;
  • piesza wycieczka po centrum stolicy, inspekcja zabytków i głównych atrakcji;
  • wycieczka do rzeki Tsievna i inspekcja wodospadu, który jest popularnie nazywany "Niagara" .
Водопад на Циевне

Zimowe wycieczki

Oto nie wszystkie wycieczki, które możesz odwiedzić, odwiedzając Czarnogórę, ale większość z tych opcji jest zaprojektowana na ciepłą porę roku. Czy w zimie w Czarnogórze są jakieś wycieczki?

W końcu zimą przyjeżdża tu wielu turystów, których przyciągają popularne ośrodki narciarskie w Czarnogórze. Przez cały rok można wybrać się na wycieczki do klasztorów Czarnogóry, które przechowują chrześcijańskie sanktuaria znane na całym świecie. Obejmują one wizyty w klasztorach:

  • Ostrog (Podostrog), w którym przechowywane są relikwie św. Bazylego Ostroga, Cudotwórcy; Klasztor jest trzecim najczęściej odwiedzanym światem, drugim po Jerozolimie i klasztorze na górze Athos;
  • Klasztor Tsetin ;
  • Klasztor Daibabe wkopany w skałę w kształcie krzyża.
Монастырь Острог

Istnieje również opcja rozszerzonej wycieczki, w tym wizyta. Katedra Zmartwychwstania Pańskiego w stolicy Czarnogóry, Podgoricy.

Zimą można zwiedzić dużą wycieczkę po Czarnogórze, która obejmuje wizytę w górach Braichi, starożytnej stolicy stanu - Cetinje, starożytnej wioski Negushi znany na całym świecie ze swoich przysmaków - serów, miodów pitnych, rakii i prusztu. Wycieczka kończy się pieszą wycieczką miasto Kotor .