Limassol - drugie co do wielkości miasto Cypr . Miasto słynie z plaż, dobrego wyboru hoteli, a Limassol jest najbardziej radosnym miastem na wyspie, ponieważ Co roku odbywa się tutaj wiele festiwali, karnawałów i przedstawień teatralnych.

Limassol Znajduje się w przybliżeniu na środku wyspy, w rzeczywistości z geograficznego położenia, a nazwa miasta pochodzi: Limassol - "Średnie miasto". Z miasta bardzo łatwo jest podróżować do dowolnego miejsca na wyspie, a tu turysta ma wybór: na zwiedzanie wyspy i zabytki samodzielnie (wynajmując samochód) lub zwracając uwagę na już zorganizowane wycieczki na Cyprze z Limassol, których liczba i różnorodność zadowoli zarówno zapalonych podróżników, jak i początkujących turystów. Przegląd najpopularniejszych wycieczek na Cyprze z Limassol przedstawiono poniżej.

"Serce Troodosa"

Jedna z najpopularniejszych i najciekawszych wycieczek na Cyprze z Limassol, polecana jako "obowiązkowa wizyta", nosi nazwę "Serce Troodosa". W ramach tej wycieczki zapoznasz się z głównym Cypryjskie klasztory , odwiedź lokalne wioski, podziwiaj piękno górskich rzek.

Główne etapy trasy

Ścieżka biegnie przez Olimp, który jest najwyższym punktem na wyspie Cypr. Pierwszym przystankiem na trasie będzie słynny cypryjczyk Klasztor Kykkos W którym przechowywana jest ikona Matki Boskiej, napisana przez Świętego Łukasza. Tutaj możesz zostawić notatki z życzeniami, postawić świece przed obrazami i zebrać uzdrawiającą wodę z lokalnego źródła. Następnie zjesz lunch, który jest już wliczony w cenę wycieczki.

Następnym przystankiem na trasie jest piękna górska wioska Omodos. Tutaj odwiedzicie świątynię Świętego Życiodajnego Krzyża, ufundowaną przez królową Helenę. W świątyni przechowywana jest cząstka Krzyża Pana.

Wioska Omodos, jak Lefkara , słynąca z koronki i ręcznie wykonanej srebrnej biżuterii. W winnicy znajduje się również małe muzeum, w którym można skosztować słynnych gatunków lokalnego wina.

Punkt końcowy trasy wycieczki "Serce Troodosa" - miejsce narodzin Afrodyty - Petra-to-Romiou . Nie przegap okazji, aby popływać w wodach, które według legendy przywracają młodość i piękno tym, którzy pogrążyli się w wodzie.

Ceny za tę wycieczkę z Limassol na Cyprze wynoszą około 100 euro dla dorosłych i 55 euro dla dzieci. Dużą zaletą tej trasy jest to, że jest zorganizowana w małych grupach i nie musisz czekać, aż cały autobus zostanie zapełniony.

Гора ОлимпМонастырь КиккосКолокольня монастыря
Церковь Животворящего КрестаУказатель к музею винаПетра-ту-Ромиу пляж
Wycieczka "Real Cyprus"

Punktem wyjścia wycieczki będzie wizyta w klasztorze św. Tekli, który słynie z leczniczych wód i błota, które pomagają w leczeniu dolegliwości oczu i skóry. Dalej wzdłuż trasy - Maheras . Jest to klasztor męski z XII wieku, w którym znajduje się ikona Matki Bożej Macheras. Po zwiedzeniu sanktuariów znajdziesz przystanek na zboczach góry Konia, gdzie możesz cieszyć się wspaniałą scenerią.

Następny przystanek to mała górska wioska Wavatsinia, tutaj, w przytulnej restauracji na lunch, będziesz oferowany danie narodowe Cypru - meze. Po obiedzie zatrzymaj się na Cyprze wioska Lefkara . To tutaj powstają słynne sznurowadła lefkaritiki, a także oryginalna srebrna biżuteria. Lubiane produkty można kupić w sklepach z pamiątkami. Ostatnim punktem trasy jest wystawa oliwy z oliwek we wsi Skarinu, gdzie prezentowane są różne odmiany oliwek i ich olejów.

Cena wycieczki "Real Cyprus" z Limassol wynosi 65 euro dla dorosłych i 28 euro dla dzieci.

Монастырь Святой ФеклыМонастырь МахерасРыбное мезе
Лефкара. ПлощадьКружево ЛефкарыОливковое масло
Średniowieczne fortece i zamki na północnym Cyprze

Kolejna wycieczka, która zasługuje na uwagę. Ludzie znający historię Cypru wiedzą, że wyspa ma terytoria należące do Republiki Turcji. Na tych terenach znajdują się wyjątkowe zabytki architektury, które będą można zobaczyć i zwiedzić w ramach wycieczki na Cyprze Północnym.

Trasa rozpoczyna się od weryfikacji dokumentów w bloku pocztowym w Nikozja (co do zasady nie ma trudności na tym etapie). Pierwszy przystanek - zamek św. Hilariona . Zamek położony jest na wysokości 741 m npm, z jego platformami oferuje spektakularne widoki na krajobraz okolicy. W zamku zwiedzasz komnaty rodziny królewskiej, odwiedzasz obserwacyjne i obronne wieże cytadeli.

Dalej wzdłuż trasy forteca Kyrenia w muzeach cytadeli można zobaczyć kolekcję artefaktów i innych przedmiotów z różnych okresów historii - od neolitu do czasów współczesnych. Następny punkt trasy to Opactwo Bellapais . Jest to kompleks klasztorny, będący pięknym przykładem średniowiecznej architektury klasycystycznej. Tutaj, w przytulnej restauracji z widokiem na morze, można zjeść lunch.

W drugiej połowie zostaniesz wprowadzony do słynnego miasta duchów - Famagusta . Od 1974 r. Nikt nie zamieszkuje w mieście, jest to strefa przygraniczna. W centrum Famagusty znajduje się katedra św. Mikołaja, która została przebudowana na meczet przez Turków. W sklepach z pamiątkami można kupić pamiątki dla bliskich.

Koszt tej wycieczki z Limassol - od 250 euro za grupę.

Замок Святого ИлларионаКиренийская крепостьАббатство Беллапаис
Аббатство Беллапаис внешний дворФамагустаСобор Святого Николая Фамагуста
Wycieczka po winie

Wycieczka będzie interesująca dla koneserów wina. Historia cypryjskiego winiarstwa liczy ponad 4000 lat, a cypryjskie wino jest wymienione w Biblii i wierszach Homera. W ramach wycieczki odwiedzisz znane destylarnie rodzinne, w których nie tylko zapoznasz się z głównymi etapami produkcji pysznych win i poprowadzisz je przez winnice, ale również zostaniesz poddany różnym winom greckiej muzyki. Możesz kupić rodzaje win, które lubisz na miejscu w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wycieczka po winach do wioski Omodos kończy się wizytą w tawernie, w której oferowane jest słynne domowe wino.

Cena wycieczki "Wine Tour" z Limassol zaczyna się od 230 euro za grupę.

Деревня ОмодосМузей вина на Кипре
Uwaga turystyczna
  1. Jeśli planujesz odwiedzić świątynię lub kościół na trasie wycieczki, dokładnie zastanów się nad wyborem ubrań: zasady świętych miejsc zabraniają nagich ramion i kolan.
  2. Weź ze sobą pusty pojemnik - w lokalnych źródłach możesz wpisać uzdrawiającą wodę.
  3. Nagrywanie zdjęć lub filmów jest dozwolone prawie we wszystkich miejscach, więc sprawdź poziom naładowania akumulatora lub chwyć zapasowy akumulator.

Ten artykuł zawiera przegląd najpopularniejszych wycieczek w Limassol, ale na wyspie wybór wycieczek jest niesamowity. Jeśli chcesz, możesz zorganizować indywidualną wycieczkę z wybraną trasą, piesze wycieczki, piknik i wiele innych.