Limassol to greckie miasto położone na południowym wybrzeżu Cypru, pomiędzy Larnace i Pathos , - prawdziwe odkrycie dla tych, którzy lubią archeologię i historię starożytnego świata. Tutaj można zobaczyć ogromną liczbę wykopalisk, a także ruiny, pokryte legendami, które przekazywane są z pokolenia na pokolenie przez mieszkańców. Atrakcje Limassol nie pozostawi obojętnym turystom i amatorom zakupy w Grecji .

W tym artykule powiemy Ci, na co najpierw zwrócić uwagę w Limassol, aby nie tylko zobaczyć nowe miejsca, ale także naprawdę dobrze odpocząć.

Zoo w Limassol

Możesz odwiedzić zoo w Limassol, które jest najstarszym i największym zoo na całej wyspie. W 2012 roku to zoo zostało otwarte po renowacji, po czym pojawiły się w nim jeszcze więcej zwierząt, ptaków i gadów, a dzięki dobremu wsparciu finansowemu przedsiębiorców w ZOO otwarto ogromne akwarium.

W tym zoo można zobaczyć wiele różnych zwierząt: lwy, zebry, tygrysy, małpy, strusie, kucyki, emu, lamy, kangury, strusie i wiele innych. Co więcej, w tym zoo można spotkać zwierzęta, które na wolności są bardzo nieliczne, na przykład muflony. Jeśli masz szczęście, możesz zobaczyć nawet noworodki najróżniejszych zwierząt. Na Cyprze, Limassol Zoo stało się jedną z najbardziej popularnych atrakcji.

Limassol - atrakcje 1

Salt Lake w Limassol

W Limassol jest duża liczba małych jezior solnych, które całkowicie wysychają latem, ale są okresowo uzupełniane przez wodę deszczową. Maksymalna głębokość jezior osiąga jeden metr. Dojście do nich jest dość trudne, ponieważ możliwe jest załadowanie w ciekłym mule, ponieważ zajmuje on duży obszar wokół jezior.

Ale wszystkie wysiłki zostaną nagrodzone, ponieważ na tych jeziorach można zobaczyć ogromną liczbę różowych flamingów, których nikt nie może pozostać obojętny.

Limassol Atrakcje 2

Stare Miasto w Limassol

Limassol można podzielić na dwie części: tę, w której żyją wszyscy rdzenni mieszkańcy, oraz część turystyczną. Prawie wszystkie historycznie i architektonicznie cenne budynki znajdują się w starej części miasta, która jest warunkowo określona: od północy ulicą Gladstonos, od południa nasypu, od wschodu przez ulicę Archiepiskopou Makariou III, a od zachodu starym portem.

Nie poprzestawaj na wycieczkach autobusowych po Starym Mieście, najlepiej wybrać się na wycieczki piesze, ponieważ tutaj na każdym kroku możesz znaleźć coś cennego dla Ciebie w ujęciu historycznym.

Limassol Atrakcje 3

Zamek Kolossi w Limassol

Na zachód od nabrzeża Limassol można zobaczyć zamek Colossi, który ucieleśnia całą historię miasta. Dokładny rok jego wznowienia nie jest znany, ale historycy nawiązują do początków jego budowy do XIII wieku.

Później przez kilka stuleci zamek trafia do templariuszy. W 1192 r. W Limassol zamek został ukończony fortecą, w której koronowany był przywódca krucjaty, król Jerozolimy Guido de Luizjana.

Przez całą historię zamku przetrwało wielu wojowników, ale teraz jest to naprawdę miejsce, które promieniuje całym życiem miasta. Warto odwiedzić tylko tereny zamkowe, ponieważ poczujesz wszystkie koronacje, wszystkie spotkania i wiele innych, które złożyły się na historię miasta.

Dziś zamek w Limassol to średniowieczne muzeum, w którym przechowywane są ekspozycje z czasów powstania i życia miasta - są to zbroje, broń, meble, naczynia, ceramika i wiele innych.

Limassol Atrakcje 4

Kościół Limassol

Tubylcy Cypru są bardzo religijnymi ludźmi, dlatego w Limassol można zobaczyć obfitość kościołów.Najbardziej piękna i duża struktura religijna na całej wyspie to katedra Ayia Napa. W całej swojej historii ta katedra była zarówno męskim, jak i żeńskim klasztorem. W katedrze Twoja uwaga zostanie przedstawiona ikonie Maryi Panny z Napa. Według legendy, w IX wieku ta ikona została znaleziona przez myśliwego w gęstym gęstym lesie, powiedział, była niesamowicie piękna i promieniowała bardzo jasnym światłem.

Nie można przejść obok kościoła św. Katarzyny, wykonanego w stylu barokowym. Jest to jeden z nielicznych kościołów katolickich. Kościołowe sklepienia tego kościoła nie pozostawiają cię obojętnym, ponieważ ozdobione są mozaikami wykonanymi w stylu neo-bizantyjskim, a oprócz wymienionych kościołów, podczas swojej pieszej wycieczki spotkasz wiele kościołów, które zaskoczą Cię swoim pięknem i odmiennością.

Atrakcje w Limassol 5

Festiwal wina w Limassol

Limassol jest centrum winiarstwa na Cyprze. Dlatego, jeśli odwiedziłeś wyspę na początku września, po prostu musisz udać się na festiwal wina w Limassol. Na Cyprze wino produkowane jest od 6 tysięcy lat, więc produkcja wina jest głównym przemysłem. Aby pokazać swoje umiejętności w branży winiarskiej i rywalizować o mistrzostwo, winiarze przybywają do Limassol z całej wyspy.

Limassol - atrakcje 6