Cypr - specjalny region wypoczynkowy. To jest świetne tutaj jak wakacje na plaży na łagodnych falach Morza Śródziemnego i fascynująca podróż przez wiele atrakcji wyspy. A tak przy okazji, Cypr ma coś, co zaskoczy nawet wyrafinowanego turystę. Opowiemy o głównych atrakcjach Cypru.

Starożytne zabytki na Cyprze

Wyspa posiada całą galaktykę różnych struktur z epoki starożytności. Niedaleko miasta Limassol znajdują się ruiny starożytnych polis Amathus, gdzie można zobaczyć akropol, ruiny łaźni, plac i bazylikę.

zabytki Cypru zdjęcie 1

W pobliżu znajdują się pozostałości świątyni Apollina na terenie dawnej posiadłości Kourion, dawnego państwa.

zabytków Cypru zdjęcie 2

Od turystów odwiedzających wyspę Cypr, popularna jest strefa archeologiczna Kato (przedmieścia Pafos). Reprezentuje ruiny ulic starego miasta: wille, grobowce, katakumby. Szczególną wartość stanowią luksusowe mozaiki na podłogach willi.

zabytki Cypru zdjęcie 3

Zachęcamy do odwiedzenia ruin polityki Salaminy, jednej z głównych atrakcji północnego Cypru. Tutaj możesz zobaczyć, co zostało z gimnazjum ze stadionem, łaźnią z akweduktem, amfiteatrem, marmurowymi posągami bohaterów i bogów, bazylią i targiem.

Zabytki Cypru zdjęcie 4

Chrześcijańskie sanktuaria na Cyprze

Wyspa jest również bogata w różne kościoły, bazyliki i katedry. Prawdziwe arcydzieło architektury wczesnochrześcijańskiej w mieście Larnaka - Kościół św. Łazarza . Szczególna subtelność dzieła wpływa na drewniany ikonostas ze złoceniami.

Zabytki Cypru zdjęcie 5

Góra Troodos jest jedną z najważniejszych ortodoksyjnych świątyń - klasztoru Świętej Dziewicy, założonego pod koniec XI wieku. To prawda, ze względu na pożary, święty klasztor był wielokrotnie przebudowywany i nic nie pozostało z jego pierwotnego wyglądu.

Zabytki Cypru zdjęcie 6

Kontynuując pielgrzymkę do świętych miejsc na wyspie, odwiedź jedną z głównych atrakcji Cypru w Nikozji - katedrę św. Jana (zbudowaną w 1662 r.), Wzniesioną ponad miastem w jej centrum. Zbudowany w stylu gotyckim, bez kopuł, świątynia w pełni zachowała oryginalne wnętrze: sklepione sklepienia, liczne freski na ścianach, bogaty ikonostas i tron ​​arcybiskupi.

Zabytki Cypru zdjęcie 7

Muzea Cypru

Na terenie Cypru znajduje się wiele interesujących muzeów. Jeśli lubisz kulturę starożytnych narodów, zainteresuje Cię którekolwiek z archeologicznych muzeów wyspy, miasta Limassol, Nikozja lub Pafos.

Zabytki Cypru zdjęcie 8

Muzeum Średniowiecza, zorganizowane w słynnej twierdzy zamkowej Limassol, prezentuje intrygujące eksponaty kultury i życia mieszkańców wyspy, która należy do tej historycznej przepaści.

Zabytki Cypru zdjęcie 9Zabytki Cypru zdjęcie 10

Naturalne piękno Cypru

Charakter wyspy jest również znany ze swojej malowniczej przyrody. Obok Paphos Łaźnia Afrodyty kryła się w przytulnej zatoce - pustce w skale, wypełnionej czystą wodą z góry. Według legendy Afrodyty i Adonis odbywają tutaj tajne spotkania.

Zabytki Cypru zdjęcie 11

Zwiedzając zabytki Cypru samochodem, nie bądź leniwy, aby wybrać się do Cape Greco, aby podziwiać romantyczny widok na morze.

Zabytki Cypru zdjęcie 12

Wystarczy uzyskać estetyczną przyjemność i zobaczyć na własne oczy rzadkie i piękne rośliny w sąsiednim Parku Narodowym Cavo Greco, w sąsiedztwie Cape Greco.

Zabytki Cypru zdjęcie 13

Niezwykłe zabytki Cypru

W ciepłym sezonie, na centralnym placu Protaras, wieczorem, goście są zachwyceni wspaniałością magicznych tanecznych fontann, której czarujący taniec towarzyszy pokazowi laserowemu.

Zabytki Cypru zdjęcie 14

W tym samym mieście znajduje się ekspresyjna Dolina Wiatraków.

Zabytki Cypru zdjęcie 15

Krążąc po Cyprze i jego atrakcjach, w Limassol, odwiedź Park Rzeźb na skarpie Molos. Jest to rodzaj galerii sztuki, której eksponaty są raczej niezwykłymi zabytkami.

Zabytki Cypru zdjęcie 16