Dla tych mieszkańców Federacji Rosyjskiej, którzy planują podróż na Cypr w niedalekiej przyszłości, informacje na temat czy potrzebuję wizy Rosjanie. Powinieneś wiedzieć, że wejście na wyspę jest możliwe tylko jeśli masz wizę, a jej projekt znacznie różni się od zasad obowiązujących w innych krajach. Dowiedzmy się, kim ona jest.

Jak uzyskać wizę na Cypr?

Dzieje się to w dwóch etapach. Najpierw musisz uzyskać wstępną lub pro-wizę, a następnie przy wejściu na wyspę otrzymasz pieczęć wizową w paszporcie przy wejściu na wyspę.

Pro-wiza jest łatwa do uzyskania w zaciszu własnego domu. Aby złożyć wniosek, wypełnij ankietę, którą można znaleźć na stronie internetowej Ambasady Moskwy Republiki Cypru.

Zasady wypełniania tego formularza są proste. Pobierz formularz i wypełnij wszystkie pola w formie elektronicznej. Powinno to zostać wykonane w języku angielskim, a następnie zapisać plik w formacie Microsoft Word. W nazwie pliku wpisz imię i nazwisko w języku łacińskim (na przykład PETR_IVANOV.doc). Bezrobotni, studenci i emeryci, wystarczy wskazać słowo "student", "bezrobotny" lub "emeryt" w języku angielskim lub w transliteracji w kolumnie "Rodzaj działalności". E-mail z załączonym kwestionariuszem musi zostać wysłany na adres [email protected] Kilka dni później, poczekaj na e-mail z odpowiedzią i zatwierdzoną wizą wstępną.

Mieszkańcy Petersburga i regionu, a także ci, którzy mieszkają w Murmańsku, Archangielsku, Pskowie, Nowogrodzie i Republice Karelii, mogą przesłać ankietę do petersburskiego oddziału Konsulatu Generalnego Cypru.

Jednym z najczęściej zadawanych pytań na temat wejścia na wyspę jest to, ile kosztuje wizy na Cypr? Nie zdziw się, ale wiza na Cypr jest darmowa: stosunki rosyjsko-cypryjskie stosują taki system przez ponad rok, okazało się to proste i jednocześnie skuteczne. Oprócz zerowej płatności cieszę się, że można uzyskać wizę w bardzo krótkim czasie: od 30 minut do 1-2 dni. To zależy od dnia i godziny wysłania wniosku. W ten sposób można bezzwłocznie uzyskać wizę na Cypr, nawet jeśli masz w rękach płonący voucher turystyczny.

Pomimo faktu, że wiza jest darmowa, należy ją wydać: bez pro-wizy o ustalonej formie, po przejściu przez kontrolę celną zostanie po prostu odmówiony wjazd do kraju.

Jak widać, uzyskanie wizy na Cyprze jest bardzo łatwe.

Wpis do wizy Schengen

Wiesz już, do której wizy potrzebujesz Cypr . Ale oprócz standardowego systemu wydawania wiz Cyprowi dla Rosjan wejście do republiki jest możliwe na waszej obecnej wizie Schengen kategorii C i D. Należy jednak zauważyć, że wpis musi być przeprowadzony bezpośrednio z Rosji do Larnaki lub Pafos. Jeśli lecisz na Cypr w tranzycie przez inny kraj, istnieje możliwość, że nawet przy obecności wydanej pro-wizy na Cyprze, odmówi się wjazdu, więc lepiej nie ryzykować.

Ważność wizy cypryjskiej

Przy otwieraniu wizy na Cyprze należy pamiętać, że jest ważna dokładnie przez 3 miesiące. Liczenie tych 90 dni rozpoczyna się od momentu faktycznego wjazdu do kraju, a nie od daty przedłożenia kwestionariusza. Cypr Czy Rosjanie potrzebują wizy?

Oprócz strefy Schengen i zwykłej, istnieją również krótkoterminowe wizy turystyczne. Wykluczają możliwość przybycia na wyspę w celu zarobkowania lub imigracji. Aby wydać taką wizę jednorazową lub wielokrotnego wjazdu, należy osobiście skontaktować się z ambasadą Cypru z pakietem dokumentów, w tym oryginałem i kopią paszportu, jednym standardowym zdjęciem, wypełnionym formularzem zgłoszeniowym i rezerwacją hotelu, w którym się zatrzymasz.

Przy wjeździe na teren Schengen czas spędzony w Republice Cypryjskiej nie jest liczony jako liczba dni spędzonych przez turystów w krajach strefy Schengen, ale całkowity czas pobytu na wyspie powinien wynosić nie więcej niż 90 dni.