Z roku na rok rośnie popularność tego turystycznego kraju, jakim jest Cypr. I nic w tym dziwnego, bo czysty biały piasek, lazurowe morze, wygodne hotele, śródziemnomorska kuchnia i bogactwo zabytków nie mogą pozostać niezauważone i nie docenione. A jeśli dodasz do tej luksusowej opinii medycznych luminarzy, że lokalny klimat jest idealny dla ludzkiego ciała, staje się jasne, dlaczego wielu podróżników jest zainteresowanych pytaniem o pogodę w miesiącach na Cyprze. Zwróć uwagę, że liczba słonecznych dni w roku jest po prostu niesamowita - 340! A średnia roczna temperatura na Cyprze sięga 20 stopni Celsjusza.

Pomimo względnego powinowactwa Czarnogóra , Włochy i Grecja Klimat na wyspie nie może być nazwany tropikalnym Morzem Śródziemnym. A z egipskim generałem mało, choć bliskość geograficzna jest oczywista. Liczne endemiczne gatunki fauny i flory również świadczą o wyjątkowości klimatu na Cyprze. Kto nie słyszał o najrzadszych śródziemnomorskich żółwiach i cedrze cypryjskim?

Jeśli interesuje Cię informacja o średniej temperaturze na Cyprze w przeciągu miesięcy, nasz artykuł przyda Ci się.

Pogoda na Cyprze w zimie

 1. Grudzień . Deszcze, deszcze ... A to wszystko mówi! W tym samym czasie temperatura wynosi 15-18 stopni Celsjusza.
 2. Styczeń . Ten miesiąc jest najzimniejszy, jeśli taki przymiotnik można zastosować do 15 stopni ciepła. Częste deszcze, które znikają od czasu do czasu, pozwalając na przebicie się przez ciepłe promienie słońca, są przyczyną wyjścia rzek z wybrzeża.
 3. Luty . W tym miesiącu w nocy temperatura może spaść do rekordu dla pogody na Cyprze w zimie 5 stopni poniżej zera. Mimo to pierwsza zieleń już przedostaje się z ziemi, a powietrze pachnie wiosną.

Pogoda na Cyprze na wiosnę

 1. Marzec . Woda w morzu zaczyna się rozgrzewać, natura cieszy się świeżością i zielonymi kolorami. Nieodgrzewający turyści z krajów skandynawskich nie przegapią okazji, aby otworzyć sezon turystyczny na Cyprze przed innymi.
 2. Kwiecień . Sezon pływania na Cyprze jest otwarty. Wszystkie hotele są przygotowane na napływ wielu urlopowiczów, idealny czas dla tych, którzy lubią leżeć na w połowie pustych plażach. Temperatura w ciągu dnia osiąga komfortowy 22 stopnie, aw nocy jest nadal dość chłodna (do 12 stopni Celsjusza).
 3. Maj . Każdego dnia temperatura wody na Cyprze wzrasta, roślinność szaleje w kolorach, hotele są wypełnione szybkim tempem.

Pogoda na Cyprze w lecie

 1. Czerwiec . Ciepło Tridtsatigradusnaya musi spoczywać na zadbanych plażach. Sezon turystyczny trwa.
 2. Lipiec . Szczyt sezonu. Dzięki poszukiwaniu wolnych pokoi w hotelu mogą pojawić się poważne problemy, plaże są zatłoczone. Woda jest podgrzewana do 28 stopni, a powietrze do 35!
 3. Sierpień . Cypryjski sierpień jest jak lipiec. Upał, ani jedna chmura na niebie - nic nie zepsuje twojego odpoczynku!

Pogoda na Cyprze jesienią

 1. Wrzesień . W tym miesiącu na Cyprze ludzie, którzy wolą się zrelaksować, to ci, którym wygodniej jest spacerować po uliczkach, sezon pływacki na Cyprze plaże, nie wyczerpane od upału. Morze wciąż cieszy się ciepłem, natura farbami, a ceny nieco spadają.
 2. Październik . Sezon turystyczny stopniowo się kończy, urlopowicze odchodzą.
 3. Listopad . Powietrze jest zimne, a na niebie szare chmury stają się coraz bardziej widoczne. Niedaleko, deszcz i burza na morzu. Życie kurortu wyraźnie widać, hotele zamykają drzwi.

Podsumowujemy. Planując długo oczekiwane wakacje na Cyprze w okresie od kwietnia do października, możesz liczyć na ciepłe morze, czyste plaże i dobrą pogodę. Dni spędzone na wyspie rozgrzeją twoje wspomnienia przez długi czas!