W ciągu ostatnich dziesięcioleci plaże Cypru były bardzo popularne. Nawet fakt, że nie ma specjalnych dodatków i cen jest nieuzasadniony, nie powstrzymuje wielu turystów. Obsługa w lokalnych ośrodkach jest odpowiednia, plaże są zadbane, czyste, wiele z nich jest oznaczonych "Niebieską Flagą". Trudno powiedzieć, które plaże na Cyprze są najlepsze i najpiękniejsze, ponieważ wymagania turystów są różne. W tym artykule przyjrzymy się najpopularniejszym kierunkom turystycznym na Cyprze.

Najlepsze z najlepszych

Niezależnie od tego, gdzie i na czyim terytorium znajdują się piaszczyste lub żwirowe plaże na Cyprze, zawsze można je odwiedzić, ponieważ są one własnością komunalną. Jednak wynająć szezlong i parasol kosztuje pięć euro. Nie chcesz płacić? Wtedy nikt nie zabroni ci używania własnych rzeczy przyniesionych na plażę.

  1. Protaras . Plaże tego słynnego kurortu są uważane za najlepsze. Nie jest to zaskakujące, ponieważ głównym źródłem dochodu dla mieszkańców są turyści, więc plaże są starannie pielęgnowane. Wzdłuż linii brzegowej można spacerować wzdłuż specjalnych ścieżek wzdłuż zielonych trawników, wszędzie są miejsca do odpoczynku (altanki, ławki, wiszące leżaki). Piasek tutaj jest żółty, z domieszką małych muszelek, a morze jest płytkie, co jest idealne dla rodzin, odpoczywających z małymi dziećmi. Najlepsze plaże Protaras i, być może, cały Cypr - to plaża Pernera, Luma i Flamingo.
  2. jakie plaże na Cyprzejakie plaże na Cyprze2które plaże na Cyprze3
  3. Ayia Napa . Od wczesnych godzin porannych do późnych na plażach Cypru z młodym piaskownicą o białym piasku. Istnieje wiele klubów, restauracji, pubów i innych miejsc rozrywki. Najbardziej znana plaża Ayia Napa na Cyprze Plaża Nissi gdzie znani DJ-e spotykają się w sezonie. I tutaj Plaża Makronisos jest jednym z najbardziej pretensjonalnych na Cyprze. Tutaj mamy odpoczynek dla bogatych ludzi, dla których komfort luksusowej klasy jest warunkiem wstępnym. Na terenie tego kurortu na Cyprze jest inna plaża - Limanaki, gdzie zawsze jest dużo turystów. Działa w szkole nurkowania, surfingu i jazdy na nartach wodnych. Na terenie ośrodka znajduje się duży park wodny. Ayia Napa to najlepsze miejsce dla firmy młodzieżowej.
  4. jakie plaże na Cyprze4jakie plaże na Cyprze5jakie plaże na Cyprze6
  5. Larnaca To uzdrowisko uważane jest za najbardziej demokratyczne pod względem cen zakwaterowania i posiłków. Piasek na lokalnych plażach ma szary odcień, więc woda wygląda nieco nudno, choć w rzeczywistości jest bardzo czysta. Najpopularniejszymi plażami turystycznymi w Larnace są plaże. Mackenzie , Finikudes , Dhekelia. Piasek tutaj, jak na całym pasie nadmorskim w Larnace, ma szarawy odcień.
  6. jakie plaże na Cyprze 7jakie plaże na Cyprze 8jakie plaże na Cyprze9
  7. Limassol . Plaże Limassol są różnorodne. Są piaszczyste i żwirowe miejsca do rekreacji. Trzy parki wodne, zoo, parki rozrywki - to nie wszystko, co ma do zaoferowania Limassol. Piasek na Central Beach i Ladies Mile Beach ma pochodzenie wulkaniczne, co ma pozytywny wpływ na skórę. Kilka kilometrów od Limassol znajduje się plaża Afrodyty, legendy Cypru mówią, że właśnie tutaj narodziła się bogini Afrodyta.
jakie plaże na Cyprze 10jakie plaże na Cyprze 11jakie plaże na Cyprze 12
Przydatne informacje

Wybierając się na wakacje na Cyprze, preferuj plaże oznaczone "Niebieską Flagą". Znak jakości wydany przez niezależnych ekspertów sugeruje, że możesz liczyć na bezpłatne wizyty na plaży, takie jak prysznice, toalety. Na większości plaż działają oddziały ratownicze. Piasek jest regularnie oczyszczany z gruzu, glonów i fragmentów szkła. Ale w każdym razie buty plażowe lepiej zabrać ze sobą.