Słynny kurort, wygodnie położony na południu Morza Adriatyckiego, Herceg Novi nazywany jest również "ogrodem botanicznym" Czarnogóry. Otrzymał ten przydomek ze względu na rosnące tu liczne reliktowe drzewa i krzewy. Być może na całym Adriatyku nie ma lepszego miejsca na rodzinne wakacje, bo tutaj nie można po prostu leżeć na plaży, ale też stać się zdrowszym.

Czarnogóra, Herceg Novi: pogoda

Sezon pływacki w Herzog Novi rozpoczyna się w maju, a kończy we wrześniu. W tym czasie powietrze ogrzewa się w zakresie od +22 do +29 stopni, a piękne morze ogrzewa wody do +20 - +25 stopni. Takie łagodne warunki pogodowe są szczególnie korzystne dla małych dzieci i osób cierpiących na choroby sercowo-naczyniowe.

Czarnogóra, Herceg Novi: leczenie

To tutaj, w Herceg Novi, znajduje się jedno z największych centrów rehabilitacyjnych w całym basenie Morza Śródziemnego. Centrum leczenia Igalo Spa jest powszechnie uznawane nie tylko w Czarnogórze, ale na całym świecie dzięki doskonałym wynikom leczenia ogromnej liczby chorób. W instytucie "Igalo" można uzyskać pełen zakres procedur fizjoterapeutycznych: terapia błotem , kąpiele lecznicze wód radonu, masaże, thalassoterapia i zabiegi spa. Wskazania do wizyty w centrum leczenia to: choroby kardiologiczne i neurologiczne, wyzdrowienie z urazów kręgosłupa i mięśniowo-szkieletowych, problemy skórne i ginekologiczne, nadwaga i trauma psycho-emocjonalna.

Czarnogóra, Herceg-Novi: atrakcje

Historia Herceg Novi, podobnie jak i całego wybrzeża Bałkanów, była kształtowana przez ciągłą zmianę władzy, niosącą różne religie i zwyczaje. Oczywiście dramatyczne zmiany nie mogły wpłynąć na wygląd miasta, jego budynków. W tym bajkowym zakątku Czarnogóry jest wiele równie fantastycznych miejsc.

  1. Klasztor Savin, pierwszy kamień, w którym położono ponad tysiąc lat temu, nadal zachowuje sławę jednego z najlepszych przykładów architektury baroku, pomimo wielokrotnej restrukturyzacji i ukończenia. Główną świątynią klasztoru jest cudowna ikona Matki Boskiej Saviny, która co roku przyciąga tysiące wierzących z całego świata.
  2. Twierdza morska, która została zbudowana za panowania króla Tvrtko 1, który założył całe miasto w 1382 roku.
  3. Krwawa wieża Kanli-Kula została wzniesiona za panowania imperium osmańskiego i przez wiele stuleci pozostawała miejscem uwięzienia przestępców.
  4. Park miejski, bogaty w wiele rzadkich roślin tropikalnych i subtropikalnych, w szczególności ponad sto gatunków mimoz. Zimą w Herceg Novi odbywa się nawet specjalne wydarzenie poświęcone tej roślinie - "Festiwal Mimosa".

Czarnogóra, Herceg Novi: hotele i restauracje

Reputacja największego ośrodka turystycznego uzasadnia obecność w Herceg Novi wystarczającej liczby różnych hoteli, które mogą zaspokoić dosłownie wszelkie prośby. Tutaj znajdziesz eleganckie wille, apartamenty klasy średniej i bardzo tanie hotele. Kuchnia w hotelach jest zdominowana przez Europejczyków, ale ci, którzy podróżują tutaj po śródziemnomorską egzotykę, nie powinni się martwić: każda restauracja lub kawiarnia oferuje swoim usługom ogromną liczbę dań z owoców morza. Wielkość porcji nie może się tylko cieszyć - nie każdy może ją zjeść do końca. Duża różnorodność rozrywki i wydaje się, spragniony "pokarm duchowy". Nie zapomina się o fanach życia nocnego: pokazy, kluby, bary, dyskoteki otwarcie otwierają drzwi o zmroku.

Czarnogóra, Herceg Novi1Czarnogóra, Herceg Novi 2Czarnogóra, Herceg Novi3
Czarnogóra, Herceg Novi4Czarnogóra, Herceg Novi5Czarnogóra, Herceg Novi6