Małe czarnogórskie miasto Danilovgrad znajduje się pomiędzy stolicą państwa - Podgorica - i duże centrum przemysłowe Nikshich . Pomimo niewielkich rozmiarów w mieście i jego okolicach jest wiele ciekawych rzeczy. Obecnie w Danilovgradzie mieszka około 5 tysięcy osób.

Miasto w dawnych czasach

Nazwa miasta kojarzy się z panującym tutaj księciem Danielem, którego uważa się za założyciela miasta. Za panowania króla Nikoli Danilovgrad stał się strategicznym i gospodarczym centrum państwa. Dobrobyt miasta nie trwał długo, w 1878 roku stracił na znaczeniu. Obecnie Danilovgrad w Czarnogórze jest prowincjonalnym miastem, do którego jednak przybywa wielu turystów.

Klimat

Danilovgrad znajduje się w morskiej strefie klimatycznej, która charakteryzuje się stosunkowo chłodnymi latami i łagodnymi krótkimi zimami. Opady występują często w regionie, występują mgły. Miesiące letnie są szczególnie gorące, temperatura może osiągnąć + 30 ° C. Zimą termometry utrwalają + 6 ° C.

Atrakcje

Średniowieczne miasto jest dumne z niezapomnianych miejsc, które odegrały ważną rolę w tworzeniu i rozwoju państwa. Najciekawsze są:

  1. Klasztor Ostrog , założona w XVII wieku. Święty Bazyli. Świątynia jest podzielona na dwie części, z których każda zawiera relikwie religijne: relikwie męczenników, przybory kościelne, obrazy, stare ikony. Kompleks klasztorny obejmuje kościoły Krestovozdvizhenskaya i Vvedenskaya.
  2. Монастырь Острог
  3. Pensjonat dla pielgrzymów , położony na terenie klasztoru Ostrog. Hotel został wybudowany z inicjatywy archimandryty Stefana w 1742 roku. W 1880 roku pojawiła się bardziej nowoczesna budowla. Dzisiaj, pensjonaty przyjmują gości przez całą dobę. Koszt noclegu to 1 euro.
Гостевой дом для паломников

Zakwaterowanie

W Danilovgradzie urlopowicze będą mogli bez problemu znaleźć odpowiednie mieszkanie. Miasto ma 5 hoteli, pensjonatów i hoteli. Zamożni turyści wolą mieszkać w Hotelu Sokoline, Hotel Perjanik. Hotele charakteryzują się dogodną lokalizacją, doskonałą obsługą, przystępnymi cenami. Dla obcokrajowców o niższych dochodach, Podgorica Guest House, Motel Mustuluk jest całkiem odpowiedni.

Restauracje

Miasto ma dwie znakomite restauracje i wiele małych, ale przytulnych kawiarni. Możesz spróbować narodowych potraw w miejscach zwanych Restoran Muštuluk, Konoba Bandici. Cudzoziemcy często zamawiają ciasto "Koch", pachnącą kawę. Ponadto restauracje znajdują się w pobliżu miast atrakcje , z ich okien oszałamiające widoki. Jedzenie jest pyszne, porcje są duże, ceny są dość rozsądne.

Меню в городском ресторане

Jak się tam dostać?

Przejazd z Podgoricy do Daniłowa jest łatwy. Miasto jest oddzielone w sumie 21 km, które można pokonać publicznie transport , taksówka, samochód. Autobusy wykonują loty według rozkładu. Jeśli zdecydujesz się na niezależną podróż, podążaj za znakami na M18.

Aby uzyskać od Zabljak Danilovgrad może być taki sam jak ze stolicy. Podróż samochodem zajmie nie więcej niż 45 minut. Kierunek - trasa E762.